Металодетектори змушують абітурієнтів іти на ЗНО зі шпаргалками, – експерт

15:01 9 червня 2016 р.

Один із абітурієнтів, якого вигнали з пункту ЗНО, планує позов до суду. Працівники, які його вигнали, кажуть, що абітурієнт мав шпаргалки.

Про це сьогодні, 9 червня, під час інтерв'ю-прес-конференції на тему:

«Як ЗНО реформує систему освіти, а як освітня система профанує ЗНО?», яке відбулося у Львівському прес-клубі, повідомила  спостерігач «Громадянської мережі «ОПОРА» Наталія Радиш. 

- Він мотивує це тим, що шпаргалка, яка була знайдена, була, насправді, не шпаргалкою, а молитвою. Наразі судового позову немає, але на засідання апеляційної комісії він приходив з двома юристами, - розповіла спостерігач. 

За словами директора Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариси Середяк, цього року під час незалежного оцінювання з української мови та літератури вирішили не перевіряли абітурієнтів з металодетекторами. А на настуне тестування вже більшість прийшла з мобілками та іншими гаджетами. 

- І щоразу є люди, які забувають витягнути навушники, флешки, телефони, дротики якісь, - каже вона. 

Суворий контроль за цим змусив нинішніх абітурієнтів згадати старі добрі шпаргалки. 

- Абітурієнти використовують шпаргалки, написані від руки або ж надруковані,тому що їх не можна виявити металодетектором. Абітурієнти їх залишають у вбиральні чи за батареєю в коридорах, - каже Наталія Радиш.

За її словами, в обов’язки чергових входить огляд усіх можливих місць схованок шпаргалок. Проте не завжди бувають чесні та добросовісні працівники в пунктах тестування. 

- На одному з пунктів тестування працювала мама абітурієнтки. Понад те, вони опинилися разом в одній аудиторії. Коли на це звернув увагу інший працівник, то цю маму відразу замінили. Хоча вона мала сама повідомити про те, що тут складають тестування її родичі, - розповіла спостерігач.   


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

14:08 16 квітня 2021 р.

В Україні присуджено науковий ступінь доктора філософії 370 особам

Удосконалено процес атестації кадрів на здобуття ступеня доктора філософії. Заклади вищої освіти, наукові установи повинні забезпечити трансляцію атестації здобувачів ступеня доктора філософії в режимі реального часу на своїх офіційних веб-сайтах.

Рубрика: Наука і техніка

09:46 8 квітня 2021 р.

У садочках Львівської МТГ обіцяють відкрити групи ще для 700 дітей: де і скільки

Цього року мерія планує здійснювати ремонтні роботи у 8 дитячих садочках. Такі роботи дозволять відкрити ще 28 додаткових груп у закладах дошкільної освіти міста у 2021 році.

Рубрика: Наука і техніка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу