Абсолютними чемпіонами України з літнього біатлону серед курсантів стали львів’яни

18:40 19 травня 2016 р.

Фото до новини


Фото: asv.gov.ua

Вихованці Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного перемогли у двох дисциплінах.

«На Львівщині курсанти вищих військових навчальних закладів вперше позмагалися з літнього біатлону та воєнізованого кросу – повідомили сьогодні, 19 травня, у Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, де також розповіли подробиці:

«Команда Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного стала абсолютним переможцем чемпіонату Збройних Сил України серед військових навчальних закладів із літнього біатлону та воєнізованого кросу. Такий захід серед курсантів військових вищих навчальних закладів пройшов уперше.

Старший суддя на стрільбах, начальник кафедри фізичного виховання, спеціальної фізичної підготовки і спорту Національної академії сухопутних військ, полковник Сергій Романчук, зазначив: «Цього року спартакіада серед вишів проходить із 13-ти видів спорту, і серед них є такі як літній біатлон та воєнізований крос. Ці види спорту — старі, але в них змагання між курсантами відбуваються вперше. Змагання відбуваються у складі підрозділів, а курсанти були з однієї групи, і щоб це не були треновані спортсмени, а звичайні військовослужбовці, які у складі свого підрозділу виконували б цю вправу. Це пов’язано з тим, що змінюються умови підготовки особового складу, і на перше місце виходить не окрема підготовка з вогневої, фізичної чи тактичної підготовки, а комплексна підготовка військовослужбовця до виконання тактичних дій, виконання стрільби під впливом фізичного навантаження, як це відбувається в умовах реальних бойових дій».

У Чемпіонаті з літнього біатлону та воєнізованого кросу взяли участь команди шістьох вищих навчальних закладів Збройних Сил України – львівської Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Пера Сагайдачного, Харківського університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба, одеської Військової академії, Житомирського військового інституту імені Сергія Корольова, факультету військової підготовки Національного технічного університету «Харківський політичний інститут» і Військового інституту телекомунікації та інформатизації з Києва. Кожна команда, яка взяла участь у чемпіонаті, складалася з 11 осіб – це найкраща група, котра перемогла у кожному навчальному закладі в абсолютній першості.

Змагання відбувалися на полігоні Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ у Старичах на Львівщині. Курсантам довелося змагатися не лише між собою, а й з погодними умовами: упродовж дня на полігоні кілька разів різко змінювалася погода: спершу були мряка та туман, потім пекло сонце, а згодом кілька разів була злива й навіть сипав град.

Курсант Харківського університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба Олексій Кравчук поділився своїми враженнями від змагання: «Через примхливу погоду дистанція була важка, ми бігли і в дощ, і в град, болото прилипало до ніг, але ми зразу змобілізувались і зібралися психологічно. Дуже важливу роль, навіть більшу, ніж підготовка, зіграв командний дух.Тут була чудова атмосфера змагань, сподобалася їх організація та колектив. Тож ми не просто з’їздили на змагання, ми з усіма познайомилися та сфотографувались. А ще – вразив полігон, його потужність».

«У літньому біатлоні всі учасники з кожної команди пробігли чотири кола по 750 метрів, при цьому після кожного з кіл вони мали поцілити з автомата у мішень – спершу стоячи, потім із коліна, а згодом лежачи. На кожну зі стрільб курсантам видали по десять патронів, згодом за кожен промах їм від результатів забігу віднімали по 30 секунд.

У воєнізованому кросі курсантам теж треба було пробігти три кілометри, однак стріляли учасники лише раз: із трьох спроб курсантам треба було поцілити в мішень на віддалі 100 метрів, а згодом – кинути на 35 метрів або далі навчальну гранату. Переможницею в кожному із видів змагань ставала команда, чий середній час з урахуванням і забігу, і штрафних секунд під час усіх стрільб та кидання гранати був найкращим.

Львівський курсант Василь Лесь розповів: «Ми старалися і взяли перше місце, однак не змогли показати максимального результату. До чемпіонату ми готувалися два місяці, бігали з автоматами, однак справжнім випробуванням стали дощ і болото, тому подолати дистанцію нам було набагато важче».

Проте, попри погодні умови, курсантам Національної академії сухопутних військ вдалося стати найкращими у двох дисциплінах. Друге місце посіла команда Харківського університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба, третє – Житомирського військового інституту імені Сергія Корольова. У змаганнях із воєнізованого кросу друге місце теж у харків’ян – курсантів факультету військової підготовки Національного технічного університету «Харківський політичний інститут», а третє – у команди Військової академії (Одеса)».

Про це повідомили сьогодні, 19 травня, на сайті Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, де також опублікували фоторепортаж із змагань.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини