Батьки платитимуть за харчування дітей у школах і дитсадках Львова 60% від його вартості

11:24 4 лютого 2015 р.


Фото: gk-press.if.ua

Як повідомили в середу «Щоденному Львову» в прес-службі ЛМР, з 1 січня батьки вносять за харчування дітей у навчальних закладах Львова 60% від вартості харчування на день.

У прес-службі міськради повідомили в середу «Щоденному Львову», за інформацією управління освіти ЛМР, з 1 січня 2015 року сума коштів, яку батьки вносять за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах міста, становитиме 60% від вартості харчування на день. У повідомленні також конкретизують:

«З березня 2015 року, внаслідок зростання цін на продукти, вартість харчування збільшиться. Також будуть підвищені видатки на безкоштовне одноразове харчування учнів 1-4 класів у загальноосвітніх навчальних закладах міста.

Як зазначили у департаменті гуманітарної політики Львівської міської ради, Законом України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28 грудня 2014 року №76-VIII внесено зміни до частини 5 статті 35 Закону України «Про дошкільну освіту». Так, з 01.01.2015 батьки або особи, які їх замінюють, вносять плату за харчування дітей у дошкільному навчальному закладі м. Львова у розмірі 60 відсотків від вартості харчування на день.

Вартість харчування дітей у дошкільних навчальних закладах м. Львова впродовж січня-лютого 2015 року (час необхідний для проведення процедур закупівель продуктів харчування), встановлена на рівні 2014 року. Внаслідок зростання цін на продукти харчування з березня поточного року вартість харчування збільшиться.

Вартість харчування на 2015 рік розраховано на підставі натуральних норм харчування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження норм харчування у навчальних та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку» від 22.11.2004 №1591 та середніх роздрібних цін на продовольчі товари у торгівельній мережі Львівської області у листопаді 2014 року, наданих Головним управлінням статистики у Львівській області. Від плати за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах звільняються батьки, які є учасниками АТО, а також батьки або особи, які їх замінюють, із сімей, у яких сукупний дохід на кожного члена сім’ї за попередній квартал з урахуванням індексу зростання цін не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму), який щороку встановлюється законом про Державний бюджет України для визначення права на звільнення від плати за харчування дитини у державних та комунальних дошкільних навчальних закладах.

Не справляється плата з батьків за харчування дітей у санаторних ДНЗ (групах) для дітей з малими і затухаючими формами туберкульозу; у спеціалізованих ДНЗ (групах) для дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку; в інших випадках, передбачених законодавством України (діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, які перебувають під опікою і виховуються в сім’ях; батьки і діти, потерпілі від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС; діти працівників органів внутрішніх справ, які загинули при виконанні службових обов’язків тощо). Для батьків, у сім’ях яких троє і більше дітей, розмір плати за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах становить на 30%.

Щодо харчування учнів у загальноосвітніх навчальних закладах департамент гуманітарної політики повідомляє: «У січні 2015 року (термін необхідний для проведення процедур закупівель послуг з гарячого харчування) вартість безкоштовного одноразового харчування учнів 1-4 класів, учнів з числа дітей учасників АТО та дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних та інклюзивних класах загальноосвітніх навчальних закладів, становила 4,20 грн., для дітей із малозабезпечених сімей – 7,60 грн., дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування – 8,80 грн. З лютого поточного року вартість безкоштовного одноразового харчування учнів 1-4 класів, учнів з числа дітей учасників АТО та дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних та інклюзивних класах загальноосвітніх навчальних закладів, становить 9,40 грн., для дітей із малозабезпечених сімей, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування – 11,30 грн».

dailylviv.com

До теми

12:41 16 вересня 2021 р.

Як працюватимуть заклади освіти з 20 вересня – уряд запровадив нові карантинні обмеження

На Урядовому порталі оприлюднено зміни до постанов Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. №1236 і від 29 червня 2021 р. №677, що запроваджують нові карантинні обмеження для запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19.

Рубрика: Наука і техніка

11:49 15 вересня 2021 р.

За успішну сертифікацію педагогам дадуть 20% до заробітної плати

З 20 вересня до 12 листопада 2021 року триватиме третій етап пілотної сертифікації вчителів початкових класів – вивчення практичного досвіду роботи педагогів. Цьогоріч участь у ньому візьме 1171 вчитель, який успішно пройшов другий етап сертифікації – самооцінювання власної педагогічної майстерності.

Рубрика: Наука і техніка

20:57 14 вересня 2021 р.

20 шкіл Львівщини з 17 територіальних громад одержать 40 млн грн (список): найбільше - у Зубрі

Комісія з розгляду проєктів Міністерства освіти і науки України визначила перелік шкіл, які отримають фінансування у межах Урядової програми «Спроможна школа для кращих результатів».

Рубрика: Наука і техніка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Ринок землі на Львівщині: перші три місяці

Рубрика: Економіка

Білоруські опозиціонери у Львові

Рубрика: Політика

Ексголова Львівоблради Олександр Ганущин про впливи у політиці

Рубрика: Політика

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу