Абітурієнти можуть отримати консультації у спеціальних центрах при вузах

16:31 15 липня 2016 р.

При всіх вузах створені консультаційні центри, де абітурієнтам допомагають подавати заяви на вступ та орієнтують у спеціальностях.

Про це сьогодні, 15 липня, під час інтерв’ю-прес-конференції на тему:
«Вступна кампанія-2016: як спрацьовують нові технології і що потрібно удосконалити?”, яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомили відповідальні секретарі приймальних комісій.

За словами відповідального секретаря приймальної комісії Львівського національного університету імені Івана Франка Андрій Гукалюка, в їхньому вузі такі центри працюють при кожному факультеті.

- Я опів на 8 ранку зустрічаю вступників, які запитують, як подати заяву. Ми їх намагаємося скерувати на факультет, - каже він.
Консультаційні центри працюють з 9.00 до 18.00 в будні та до 13.00 в суботу.

- Там є консультанти, які допомагають подати заяву. Але вступник самостійно сідає за комп’ютер, тому що він сам повинен її подати,  - зауважив Андрій Гукалюк.

За його словами, на факультетах також пояснюють, чим одна нова спеціальність відрізняється від іншої.

- Багато вступників вступають туди, де навчалися їхні батьки. Вони знають, що там має бути така спеціальність. А тепер вона може називатися інакше, - говорить він.
Серед нових спеціальностей у Львівському національному університеті імені Івана Франка – це «середня освіта».

- Тобто, якщо людина в майбутньому хоче працювати в школі, то їй варто вступати на ці спеціальності, - пояснює Андрій Гукалюк.

За словами відповідального секретаря приймальної комісії НУ «Львівська політехніка» Романа Шуляра, в їхньому вузі нова спеціальність – це, наприклад, «наука про землю».

- Ніхто про цю спеціальність не знає, а вона відбрунькувалася від геодезії, - розповідає він.

На ці нові спеціальності подано найменше заяв від абітурієнтів. Але не тому, що вони не вартують уваги, а тому, що абітурієнти не знають про них.

- Щодо консультаційних центрів, то один працює в головному навчальному корпусі Степана Бандери, 12, кімната 148, з 9.00 до 18.00 в будні, в суботу до 13.00. Тут працює 10 комп’ютерів,  сканер та ксерокс. Інший – в  студентській бібліотеці на площі Митрополита Андрея, п’ятий поверх. Там є  200 підключених до інтернету комп’ютерів. Черг немає, послуги – безкоштовні, - каже Романа Шуляр.

Заступник відповідального секретаря приймальної комісії Національного лісотехнічного університету України Ярослав Мацишин зауважив, що їхній вуз має трохи менші консультаційні центри, тому що й вуз менший.

- Але є такі абітурієнти, які не мають електронної пошти і не знають, як її створити, тому потрібно надавати й такі консультації, - каже він. 


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

20:38 13 листопада 2020 р.

Із 16 листопада закладам профосвіти рекомендовано організувати навчання у змішаній формі – лист МОН

Із 16 листопада закладам професійної (професійно-технічної) освіти рекомендовано проводити навчання за змішаною формою з внесенням змін до графіка освітнього процесу та розкладу занять. Важливо, що відвідувати заняття учні зможуть групами не більш ніж 20 осіб.

Рубрика: Наука і техніка

15:43 2 листопада 2020 р.

Навчання у школах Львівщини розпочали на всіх територіях, крім червоних

Із понеділка навчання на території «червоних» епідзон відбуватиметься дистанційно. На Львівщині до таких територій потрапили, за рішенням Державної комісії ТЕБ і НС, Пустомитівський та Сокальський райони.

Рубрика: Наука і техніка

17:10 30 жовтня 2020 р.

У двох районах Львівщини навчатимуться дистанційно, інші вирішуватимуть самостійно

Оскільки дві території області - Пустомитівський і Сокальський райони потрапили до червоної зони, в понеділок навчання на цих територіях відбуватиметься дистанційно.

Рубрика: Наука і техніка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вибори мера Львова-2020: другий тур

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу