Абітурієнт в різних внз матиме різний конкурсний бал, – експерт
20:25 7 липня 2015 р.
Конкурсний бал при вступі у внз матиме свою вагу. При чому кожен виш сам визначає вагу того чи іншого балу. Тому абітурієнтам радять докладно ознайомитися з правилами вступу у вищий навчальний заклад, який вони обрали, а особливо – з додатками до правил, бо саме там прописані ці деталі.
Про це сьогодні, 7 липня, під час прес-конференції на тему «Чого очікувати абітурієнтам від вступної кампанії-2015?», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила координатор освітніх програм мережі ОПОРА Ольга Стрелюк.
- Маємо абсолютно новий підхід до обчислення конкурсного балу. Якщо в минулі роки конкурсний бал міг бути 850 балів, на творчих напрямках підготовки – 1200, то цьогоріч всі абітурієнти можуть мати максимум 210 балів. Тому що до кожної вагової конкурсного балу будуть застосовувати вагові коефіцієнти, - каже вона.
За словами Ольги Стрелюк, на відміну від попередніх років, коли загальний конкурсний бал вступника дорівнював сумі результатів ЗНО, творчих конкурсів та фізичних здібностей (у разі проведення), середнього балу атестата, а також балів за перемогу у МАН, олімпіаді, закінчення курсів довузівської підготовки – цього року до кожної із цих складових застосовується ваговий коефіцієнт. Максимально можливий конкурсний бал становить 210.
Умовами прийому встановлено, що вага:
- кожного результату ЗНО має становити не менше 20 відсотків конкурсного бала – ваговий коефіцієнт не менше 0,2;
- середнього бала атестату, має становити від 0 до 10 відсотків конкурсного бала – ваговий коефіцієнт від 0 до 0,1;
- балу за конкурс творчих або фізичних здібностей (у разі його проведення) не більше, як 25% конкурсного бала, крім творчого конкурсу при вступі на підготовку – галузь знань 0202 «Мистецтво» та напрям 6.060102 «Архітектура», вага бала якого може становити не більше 50 відсотків конкурсного бала – ваговий коефіцієнт не більше 0,25 та не більше 0,5 відповідно.
- Звертаємо увагу на ще одну відмінність. Як і в минулі роки, результати творчого конкурсу оцінюють за 200-бальною шкалою окремо за кожну сесію творчого конкурсу, яких не може бути більше, ніж три. Однак, оцінка за творчий конкурс обчислюється як середнє арифметичне отриманих балів за кожну сесію конкурсу. Тобто, за творчий конкурс абітурієнт може отримати максимум 200 балів, до яких буде застосований відповідний коефіцієнт, - каже Ольга Стрелюк.
Вагу кожної складової конкурсного балу визначає вищий навчальний заклад індивідуально, проте сума коефіцієнтів має дорівнювати одиниці.
- Для чого це було зроблено? Щоби вуз міг обрати абітурієнта, який найбільш йому підходить. Наприклад, якщо ми говоримо про медичні напрямки підготовки, то треба знати хімію і біологію краще, ніж інші предмети. Тому ці виші можуть встановити ваговий коефіцієнт з хімії та біології - 0,5, а на інші предмети – меншими, - пояснює освітній експерт.
Наприклад, відповідно до Правил прийому до Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, вступ на спеціальність «педіатрія» вимагає результатів ЗНО з української мови та літератури, біології та хімії. Для обчислення конкурсного балу вступника застосовують такі коефіцієнти:
для хімії – 0,5;
для біології – 0,3;
для української мови та літератури (базовий рівень) – 0,2;
для шкільного атестату – 0,0.
Тобто, найвищий коефіцієнт має предмет «хімія», найнижчий – «українська мова та література». Середній бал атестату взагалі не відіграє значення, адже його коефіцієнт – 0. Що це означає для двох різних абітурієнтів? Більші шанси на вступ має той з них, хто отримав вищі результати ЗНО з хімії.
- Кожен навчальний заклад може встановлювати свої вагові коефіцієнти. Тому не треба дивуватися, що в абітурієнта в різних вишах може бути різний конкурсний бал. Десь він може бути 160, а десь – 165, - каже Ольга Стрелюк.
Крім того, до конкурсного бала додатково додають бали за особливі успіхи (призерам IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових предметів; призерам ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України) та/або за успішне закінчення підготовчих курсів вищого навчального закладу для вступу до цього вищого навчального закладу на природничо-математичні та інженерно-технічні спеціальності. Величина додаткового бала може становити від 0 % до 5 % конкурсного бала, тобто не більше 10.
Наприклад, правилами прийому до Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького визначено, що:
особам, які нагороджені дипломами І ступеня, нараховується 6 балів
особам, які нагороджені дипломами ІІ ступеня, нараховується 4 бали
особам, які нагороджені дипломами ІІІ ступеня нараховується 2 бали.
Ці вагові коефіцієнти вже затверджені вишем і абітурієнт жодним чином на них не впливає. Він просто приносить свої результати ЗНО.
Під час вступної кампанії буде працювати телефон для довідок від ОПОРИ - 0988442965
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook