30 та 31 жовтня у Львові завершать Рік Шептицького міжнародними симпозіумом і конференцією

23:52 29 жовтня 2015 р.

У львівській філармонії відбудеться концерт духовної музики українських композиторів.

«Упродовж 30 і 31 жовтня у Львові триватиме Міжнародний симпозіум, присвячений 150 річчю від дня народження митрополита Української греко-католицької церкви Андрея Шептицького», – повідомили «Щоденному Львову» в прес-службі обласної державної адміністрації, де також поінформували:

«Симпозіум поділений на кілька секцій, на яких мова йтиме про богословсько-екуменічну, суспільну, політичну  і культурно-мистецьку спадщину митрополита Андрея Шептицького. Аналізуватимуть ці аспекти з життя і діяльності митрополита відомі науковці і духовні особи Петро Галадза, Андрій Чировський, Іван Дацько та Мирослав Татарин. Доктор Юрій Авакумов говоритиме про греко-католицьку Церкву у Росії, а дослідник Зиновій Свереда ознайомить усіх учасників симпозіуму з економічною діяльністю Андрея Шептицького.

Участь у симпозіумі братимуть також представники православної церкви, єврейської і мусульманської спільнот, Вірменської Апостольської церкви. У рамках симпозіуму презентуватимуть видані твори митрополита Андрея Шептицького.

У львівській філармонії відбудеться концерт духовної музики українських композиторів, запланована дискусія у Національному музеї про Андрея Шептицького, як мецената культури і мистецтвознавця. А також музей представить експозицію українського мистецтва ХIV-XVIII  століть.

Організаторами симпозіуму є Львівська митрополія УГКЦ, Український католицький університет,університет «Львівська політехніка», Інститут Андрея Шептицького (Канада), Національний музей імені Шептицького. Симпозіум проходитиме у актовій залі на другому поверсі головного корпусу Національного університету «Львівська політехніка» на вулиці Бандери, 12та конференц-залі філософсько-богословського факультету Українського католицького університету на вулиці Хуторівка, 35а».

Натомість у прес-службі міської ради повідомили «Щоденному Львову»:

«Міжнародний науковий симпозіум, присвячений 150-річчю від дня народження Митрополиту Андрею Шептицькому, відбудеться 30 жовтня – 1 листопада у Львові. Участь у ньому візьмуть провідні науковці, які тривалий час досліджують різні напрямки діяльності Митрополита Андрея.

Захід розпочнеться 30 жовтня о 9.30в актовій залі на другому поверсі головного корпусу Національного університету «Львівська політехніка» на вулиці Бандери, 12, а 31 жовтня о 10.00 продовжиться в конференц-залі на Філософсько-богословському факультеті УКУ на вулиці Хуторівка, 35-а.  Цього ж дня ввечері учасники зберуться у Львівському національному музеї імені Андрея Шептицького на проспекті Свободи, 20 для знайомства з експозицією.

Науковий захід організовують Український Католицький Університет, Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ «Львівська політехніка», Інститут Андрея Шептицького (Канада), Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького, Фундація «Андрей», Львівський музей історії релігії та Центральний державний архів закордонної україніки. У рамках конференції відбудеться круглий стіл «Андрей Шептицький: погляд церков та релігійних спільнот у світі», три тематичні сесії, присвячені: богословсько-екуменічній спадщині, суспільно-політичній та економічній діяльності, мистецько-культурній спадщині Митрополита Андрея.

Крім того, учасники симпозіуму познайомляться з експозицією Національного музею у Львові, засновником якого був владика Шептицький. Завершиться симпозіум 1 листопада у соборі св. Юра Архиєрейською Літургією.

Програма заходів: http://www.theologia.ucu.edu.ua/uk/component/content/article/479-mizhnarodnyj-sympozium-prysvjachenyj-150-richchju-vid-dnja-narodzhennja-mytropolyta-andreja-sheptyckogo.

У прес-службі міської ради повідомили також «Щоденному Львову»: 

«З 30 до 31 жовтня у виставковому залі Музею народної архітектури та побуту у Львові відбуватиметься наукова конференція з нагоди 150-річчя від дня народження Митрополита Андрея Шептицького.

Програма конференції

Музей народної архітектури і побуту у Львові – спадщина Митрополита Андрея Шептицького

30 жовтня, п`ятниця,

8:00 – Архиєрейська Божественна Літургія (єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської митрополії УГКЦ Теодор Мартинюк). Cпіває: Хор «Аксіос» храму святого Архистратига Михаїла (Львів)

9:30 – «Coffe Break» (виставковий зал Музею)

І сесія – «Історичний контекст зародження та розвитку Свято-Іванівської Лаври Студійського Уставу УГКЦ (передвоєнний період)». Модератор: аспірант факультету історії Університету Марії Кюрі Склодовської (Люблін) Оксана Боруцька

10:00 – вітальне слово настоятеля Свято-Іванівської Лаври Студійського Уставу УГКЦ

10:15 – вітальне слово директора Музею народної архітектури і побуту у Львові

Доповіді:

10:30-11:00 – «Митрополит Андрей Шептицький і відновлення східного чернецтва» Теодор д-р Мартинюк (єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської митрополії УГКЦ)

11:00-11:30 – «Історичний контекст заснування та розвитку Свято-Іванівської Лаври Студійського Уставу УГКЦ» (Оксана Боруцька, Університет Марії Кюрі Склодовської, Люблін)

11:30-12:00 – «Питання земель подарованих Свято-Іванівській Лаврі митрополитом Андреєм Шептицьким» (Микола Гайда, Науково-дослідний інститут пам’яткоохоронних досліджень Міністерства культури України), 

12:30-13:00 – «Перенесення церкви зі села Кривки як початок заснування Музею під відкритим небом під патронатом Свято-Іванівської Лаври Студійського Уставу УГКЦ» (Оксана Кузишин, Львівська Академія Мистецтв),

13:00-13:45 – дискусія (час на питання і відповіді)

13:45-14:10 – перерва

14:00-15:00 – фуршет (виставковий зал Музею)

ІІ сесія – «Заснування та розвиток Музею народної архітектури і побуту у Львові (радянський період)». Модератор: Д\директор Музею народної архітектури і побуту у Львові Роман Назаровець

Доповіді:

15:00-15:30 – «Передумови і процес становлення Музею народної архітектури та побуту у Львові» (науковий співробітник етнографічного відділу Музею народної архітектури і побуту у Львові, доктор Уляна Франків,

15:30-16:00 – «Пам`ятки народної архітектури Львівщини в експозиції Львівського скансену: формування та наповнення експозиції (від церкви зі села Кривки і до сьогодні)» (молодший науковий співробітник відділу історичної етнології Інституту народознавства НАНУ Тетяна Гошіцька,

16:00-16:30 – «Від Кайзервальду до Шевченківського Гаю – ґенеза народних назв Музею архітектури і побуту у Львові» (Ігор Гілевич, Львівський національний університет імені Івана Франка)

16:30-17:00 – дискусія (час на питання і відповіді)

17:30-18:00 – «Coffe Break» (виставковий зал Музею)

18:00 – Молебень до Пресвятої Богородиці

31 жовтня, субота,

8:00 – Архиєрейська Божественна Літургія (єпископ-помічник Львівської Архиєпархії УГКЦ Венедикт Алексійчук)

Cпіває: Хор «Осанна» храму Премудрості Божої Свято-Іванівської Лаври Студійського Уставу УГКЦ

9:30 – Coffe Break (виставковий зал Музею)

ІІІ сесія – «Свято-Іванівська Лавра у контексті Музею народної архітектури і побуту у Львові (сучасний період) Модератор: єрм. Юстин д-р Бойко, студит Настоятель Свято-Іванівської Лаври Студійського Уставу УГКЦ

Доповіді:

10:00-10:30 – «Повернення монахів Студитів до Свято-Іванівської Лаври Студійського Уставу УГКЦ на світанку незалежної України: стан і перспективи розвитку» (голова сакральної комісії Львівської Архиєпархії УГКЦ єрм. Севастіян д-р Дмитрух)

10:30-11:00 – «Музеї і Церква в сучасній Україні – перспективи і моделі співпраці та співіснування» (начальник управління музейної справи та культурних цінностей міністерства культури України Василь Рожко) 

11:00-11:30 – «Сучасний статус Музею народної архітектури і побуту та його перспективи розвитку» (директор Музею народного побуту і архітектури у Львові, Роман Назаровець)

11:30-12:00 – дискусія (час на питання і відповіді)

12:00-12:45 – театралізоване дійство «У прихистку Божої ласки: Мати і Син» (хор «Осанна»)

12:45-13:00 – перерва

13:00-13:15 – урочисте проголошення резолюцій конференції

13:15-14:15 – фуршет (виставковий зал Музею), закінчення конференції».

dailylviv.com

До теми

13:58 25 лютого 2021 р.

У Львові беруться оцифрувати всю ЛМТГ до 2025 року

Сьогодні, 24 лютого, на засіданні сесії Львівської міської ради прийняли ухвалу «Про затвердження програми цифрового перетворення Львівської міської територіальної громади на 2021−2025 рр».

Рубрика: Наука і техніка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу