15 серпня у Львові запрацює нова електронна реєстрація дошкільнят

16:55 10 серпня 2016 р.


Фото: з відкритих джерел

Батьки матимуть можливість однією заявкою зареєструватися у трьох дошкільних навчальних закладах.

«Як повідомили в управлінні освіти ЛМР, з 15 серпня запрацює нова платформа для електронної реєстрації у дитячі садки Львова», – повідомили сьогодні, 10 серпня, в прес-службі міськради, де також розповіли подробиці:

Для міста нову платформу електронної реєстрації розробила компанія ТзОВ «DSH Software» на безоплатній основі. . Керівник управління освіти ЛМР Зоряна Довганик зазначила:

«Ця електронна реєстрація працювала на базі харківської платформи – це була приватна фірма, яка надавала нам послуги. Неодноразово, як завідувачі дошкільних навчальних закладів, так і батьки приходили до нас із скаргами, що щось не працює, не можливо знайти інформації, важко зареєструватися.

Батьки мали можливість, змінивши певні дані, зареєструватися у два дошкільні навчальні заклади, хоча відповідно до положення вони повинні були обирати лише один. З точки зору функціональності вона також була недоброю, тому що ми як управлінці не могли отримати цієї інформації, яка нам є необхідною.

Ця база була безкоштовною і з минулого року власник почав вимагати оплату за користування цією базою даних. Тому ми прийняли рішення, що нам необхідно створити міську платформу, на основі якої могли б працювати інші сервіси, в тому числі і електронна реєстрація дітей до дошкільних навчальних закладів.

Зі середини липня до 14 серпня включно перестала працювати електронна реєстрація на старій платформі. З понеділка, з 15 серпня, входить в дію нова електронна реєстрація, яка надасть багато нових можливостей батькам, а також і нам, як управлінцям, можливість отримувати необхідну інформацію і не задіювати, безпосередньо, дошкільні навчальні заклади для отримання певних даних».

Натомість начальник відділу Розумних сервісів та інновацій управління ІТ Юрій Свірський відзначив:

«Дану платформу розробляла компанія, наш партнер по електронному врядуванні ТзОВ «DSH Software». Управління освіти звернулося до нас з проханням вивчити проблему стосовно електронних черг.

Проблематика, яка стосувалася самої облікової системи, тобто її недосконалість в плані функціональності, а також був ряд нюансів, пов’язаних з тим. В результаті в нас вийшла повністю облікова система, яка вираховує і кількість вільних місць, тобто ця інформація буде доступна на зовні. А також одною із переваг є те, що батькам не потрібно буде дублювати самі заявки на реєстрацію у кількох дошкільних навчальних закладах.

Батьки зараз мають можливість однією заявкою зареєструватися у трьох дошкільних навчальних закладах. Сама система буде вираховувати ймовірність попадання дитину у той чи інший садочок.

Надалі будемо працювати над удосконаленням цієї система, над розширенням функціональності. І також будемо запускати наступні проекти такі, як електронний щоденник. Також потрібно було внести ряд змін до положення зарахування дітей у дошкільних навчальних закладах., щоб усі ці речі були чітко узаконені». 

Своєю чергою, головний спеціаліст із питань дошкільної освіти Наталія Клочко відзначила:

«Електронні заявки, які були зареєстровані, включно, з 2013 року до липня 2016 року, автоматично будуть перенесені на електронну платформу, яка буде діяти з 15 серпня 2016 року. Батькам переживати немає потреби, усі їхні електронні заявки, усі їхні дані будуть збережені. За кодами, які батьки отримали при реєстрації своєї дитини, за тими самими кодами батьки будуть мати змогу перевіряти стан своєї електронної заявки.

Починаючи з 15 серпня батьки також матимуть можливість заходячи на свою електронну заявку, виправляти її. Тобто у батьків буде змога, які зареєстровані в один дошкільний навчальний заклад змінити і додати ще два дошкільні навчальні заклади. Такі зміни батьки зможуть проводити, включно, до 10 травня того року, коли дитина поступатиме у дошкільний навчальний заклад.

Окрім цього, якщо раніше батьки, чиї діти потрапили у садочок згідно з електронною чергою, змушені були прийти до дошкільного закладу і підтвердити свою заяву впродовж 10 днів, то тепер вони можуть це зробити за 30 днів. Також у нас є такий пункт – пільгова категорія. 

До пільгових категорій відносяться діти-інваліди, діти батьків-інвалідів першої групи, діти учасників ліквідації наслідків катастрофи Чорнобильської АС, потерпілі від екологічних та інших стихійних лих, аварій, катастроф, діти військовослужбовців Збройних Сил України, учасників АТО, діти військовослужбовців Служби безпеки України, прокурори, слідчі прокуратури, діти внутрішньо переміщених осіб, діти, які перебувають під опікою. Звісно, 20% відраховується пільгових категорій, а решта повинні чекати, або перереєструватися.

Ті діти, які не потрапляють у дошкільний навчальний заклади станом на 1 вересня 2016 року, мають право звернутися у відділи освіти з метою перереєстрації електронної заявки у новостворені дошкільні заклади, які будуть функціонувати до кінця 2016 року. Це стосується дошкільного навчального закладу №17 на Сихові на вулиці Зубрівській, 9 та дошкільного навчального закладу №168 на вулиці Кульпарківській, 182. Батьки мають змогу перереєструвати з того дошкільного навчального закладу у який вони не потрапили у новостворений».

Зоряна Довганик зазначила також: «Ті дошкільні навчальні заклади, які функціонують зараз, зможуть забезпечити дошкільною освітою, приблизно, 5600 дітей. Але ми плануємо ще до кінця 2016 року ввести в дію 51 додаткову групу. Це є ті дошкільні навчальні заклади, які перебували в оренді і зараз відновлюються, а також у діючих садочках будуть відкритися додаткові групи».

dailylviv.com

До теми

16:35 25 січня 2022 р.

Найкращі сайти для вивчення англійської з носієм

Значення практики розмовної англійської для вивчення мови. Топ-5 сайтів, де можна попрактикуватися в англійській. Особливості користування онлайн-ресурсами.

Рубрика: Наука і техніка

16:11 25 січня 2022 р.

Ректори щороку звітуватимуть публічно: не лише на офіційному сайті закладу

25 січня Верховною Радою України прийнято у другому читанні зміни до Закону України «Про вищу освіту» щодо оприлюднення щорічного звіту керівника закладу вищої освіти та цільових показників діяльності закладу.

Рубрика: Наука і техніка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Політичні переслідування: Порошенко - №1

Рубрика: Політика

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу