Жало лікувальної бджоли не можна виймати ще 20 хвилин, - лікар

12:16 23 вересня 2020 р.

Бджола має жалити хворого під прямим кутом. Цей “природний “шприц” мусить “працювати” після процедури бджоловжалювання ще 20 хвилин.

Такими є базові принципи бджоловжалювання, які використовує в своїй методиці відомий львівський лікар-апітерапевт Іван Пилипчук. За його словами, ця методика не завжди збігається з академічними рекомендаціями в цій галузі медицини, пише DailyLviv.

Теорія 60-річної давності - нікчемна

- Лікування бджолами традиційно розпочинається з біопроби. Лікар бере пінцетом бджолу і ставить її пацієнтові на зону спини. За архаїчною інструкцією МОЗ від 1959 року, яка дотепер регулює роботу апітерапевтів, бджолу треба ставити на кілька секунд і миттєво забирати жало. Це - теорія, яку тоді писали без розуміння глибинних природних процесів бджоловжалювання. Але практика показала, що ця теорія - нікчемна, - ділиться багаторічним досвідом лікар-апітерапевт Іван Пилипчук.

І докладно пояснює хибність уявлень 60-річної давності про апітерапію.

- Коли лікар пінцетом чи в інший спосіб забирає бджолу з пацієнта, він не зменшує тестову дозу апітоксину, а навпаки - форсовано впорскує її в організм людини. Тому що мимоволі притискає міхурці з отрутою бджоли, і ввесь багатокомпонентний апітоксин за кілька секунд “упомповує” в епідерміс пацієнта. Це порушує природний механізм введення отрути,- пояснює Іван Пилипчук.

Натомість, якщо жало залишити в шкірі пацієнта, то апітоксин після вжалення ще 20 хвилин буде дуже повільно, можна сказати - лагідно, вводитися в організм людини, зазначає лікар. Тоді побічні ризики від отрути комахи для пацієнта, який уперше випробовує бджоловжалювання, мінімізуються.

Принагідно Іван Пилипчук наголошує, що ін'єкції, які фармацевтична галузь виробляє з апітоксину як альтернативу природному бджоловжалюванню, є знущанням над організмом людини. І називає дві причини цього.

- По-перше, будь-який медпрепарат, який під тиском вводять шприцом, травмує м’язові тканини. Тому на місці ін'єкції часто утворюються гулі, розвиваються абсцеси. Бо організм реагує на нього як на ворожий чинник. По-друге, багатокомпонентний апітоксин, який штучно і дуже негуманно - електричним струмом -  “видобувають” з бджіл, згодом висушують, а потім виготовляють з нього препарати, втрачає 70% корисних речовин, зокрема 10 ферамонів, які містять цінні ефірні олії,- наголошує лікар-апітерпапевт Іван Пилипчук.

Для порівняння він каже про коров’яче молоко, яке спочатку висушують до стану порошку, а потім відновлюють, розчиняючи в теплій воді. За його словами, якщо сухе молоко - це продукт для виживання і боротьби з голодом, то цільне молоко - це продукт здоров’я і довголіття.

Два роки практики, щоб поставити бджолу

Окремої уваги, за словами Івана Пилипчука, потребує техніка бджоловжалювання.

- Бджолу треба брати так, щоб вона природно жалила. Природно - це коли комаха згинається під прямим кутом і випускає жало перпендикулярно до шкіри людини. На перший погляд, процедура є дуже простою. Але щоб відпрацювати цю техніку, наприклад, моєму напарнику в залізничній лікарні, де я пропрацював 25 років, знадобилося півроку. Китайці навіть зняли фільм про техніку постановки бджоли: китаєць-апітерапевт два роки навчався майстерності впіймати бджолу пінцетом, правильно взяти її і поставити пацієнтові у певну біологічно активну "точку". Кожну третю бджолу він роздушував. Бо чуття в руках напрацьовується лише з часом. Це - як художник: він має хист, може малювати, але техніка приходить згодом. Або водій, який закінчив супершколу, має знання, але ще мусить відпрацювати водійські навички, - розповідає львівський апітерапевт.

За словами Івана Пилипчука, щоб не роздушувати бджіл, окремі лікарі-початківці вмонтовували в пінцет спеціальні фіксатори, які не давали максимально стиснути інструмент, що рятувало бджолу від розчавлення. Або використовували спеціальний пінцет з круглою головкою для утримування комахи.

Не більше 5 секунд на один природний "шприц"

Від моменту захоплення бджоли пінцетом і до її постановки в біологічно активну “точку”, за словами лікаря, може минути не більше 5 секунд.

- Бджолу, яку лікар взяв пінцетом, треба без зволікань ставити пацієнтові. Бо інакше - можна втратити найціннішу, першу, мікрокрапельку отрути, яку випускає бджола, коли потрапляє в лещата пінцету. Сьогодні згадую, скільки тих безцінних крапельок я колись загубив дорогою від вулика, що стояв на вулиці, і до пацієнта, котрий чекав на бджолу в моєму кабінеті, коли працював у залізничній лікарні. Але тоді я цього не усвідомлював, бо лише напрацьовував методику бджоловжалювання,- каже Іван Пилипчук. -

Швидкість постановки бджіл також позитивно позначається на кінцевому результаті лікування, тому що бджола не встигає дістати стрес, переконаний лікар.

Мінімальною гомеопатичною дозою є отрута однієї бджоли, мінімальна лікувальна доза - 8 бджіл, а максимальна лікувальна доза - 50 бджіл. При важких діагнозах можна за один сеанс поставити навіть 50 бджіл, розповідає апітерапевт.

- Але якщо максимальний ефект лікування досягається дозою 12-15 бджіл, то яка доцільність ставити 25? Не треба “переїдати” без користі,- тлумачить причинно-наслідковий зв’язок у бджоловжалюванні лікар-апітерапевт.

Іван Пилипчук також пояснив, чому сеанси апітерапії він робить не щодня, а через день.

- Бджоловжалювання через день дозволяє подовжити позитивну динаміку лікування в часі. Без зайвих навантажень, - зазначає лікар.

Бджолина отрута, за словами Івана Пилипчука, не затримується в місці ужалення, а блискавично розноситься по всьому організму. Для неї ніяких немає перешкод: навіть кістка - не перепона, тільки - мембрана здорових клітин.

Така особливість дії лише бджолиної отрути. .

- Одного разу я з товаришем перевозив пасіку. Підняв вулик, аби перенести з місця на місце, його дно відхилилося, і бджоли почали ланцюжком виповзати мені на руку. Кинути вулик я не міг, бо в ньому - 5-7 кілограмів бджіл, які би, напевно, не залишили на мені живого місця. Тож тримав вулик до останку. Згодом нарахував не менше 50-ти вжалювань на кисті однієї руки. Біль був неймовірний. Щоб його вгамувати, мусив покласти руку на росяну траву, а товариш притиснув її до землі ногою. Біль минув за лічені хвилини. Якби це була отрута, скажімо шершня, то некроз руки був би гарантований, - розповів лікар-апітерапевт Іван Пилипчук.

Львівський апітерапевт повідомив, які бджоли лікують найефективніше.

Перелік хвороб з показами для бджоловжалювання збільшується, – львівський лікар.











 

dailylviv.com

На меморіалі запалили ватру. У Львові вшанували Героїв Небесної Сотні (відео)

Є загроза ракетного удару найближчими днями по Верховній Раді - нардеп (відео)

Що ховає Путін за міжконтинентальною балістичною ракетою «Орєшнік»

Укренерго дало вказівку про скасування застосування ГПВ

Путін погрожує бити новітньою ракетою «Орєшнік» без страху отримати від Заходу на горіхи

22-річну дівчину, яку розшукували у Львові, знайшли мертвою

60 львівʼян, які постраждали внаслідок подій на Майдані, отримали матеріальну допомогу від міста

Графік вимкнення електроживлення 22 листопада на Львівщині

Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт прем’єр-міністра та міністра оборони Ізраїлю

22 листопада графіки вимкнення електроенергії застосовуватимуть з 06.00 до 22.00

Пройшов військовий вишкіл у Великобританії. Львів прощається зі Степаном Панасевичем

Нові поїзди, пришвидшення та подовження рейсів. Укрзалізниця оприлюднила змінений графік

Перший в історії бойовий удар міжконтинентальною балістичною ракетою був завданий Україні. Скільки ще МБР має росія

Батьки, дружини, діти загиблих прикордонників зі Львівщини отримали їхні нагороди

Закінчено повітряну тривогу на Львівщині, яку оголошували через загрозу ударів балістичними ракетами

Повітряна тривога на Львівщині. Загроза ударів балістичними ракетами для всієї України

У Львові відремонтують частину вулиці

Укренерго вдруге за добу збільшило обсяг вимкнення світла

Як зберегти результат лазерної епіляції якомога довше?

Завтра на Львівщині хурделитиме. Уночі до – 8° морозу, вдень - до 2° тепла

Понад 35 га землі повернуть громаді Золочівщини

У п'яти групах споживачів сьогодні вимикатимуть світло - Львівобленерго

Родичам загиблих прикордонників з Львівщини вручили ордени «За мужність» III ступеня

Міносвіти утворило Наглядову раду університету «Львівська політехніка». Хто увійшов

У трьох парках та сквері у Львові висадили подаровані дерева та кущі

Зі Львова до Варшави відтепер курсуватиме більша кількість потягів

Рада дозволила повертатися на службу тим, хто пішов в СЗЧ

У Львові вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні

У Львові вдруге демонтували МАФ, в якому люди отруїлись шаурмою

На Львівщині харків'янин переїхав 84-річну галичанку

Львівобленерго скоригувало графік вимкнень електроенергії 21 листопада

Сьогодні - введення в Храм Пресвятої Богородиці

Уночі 10 піскорозкидувачів посипали вулиці Львова від ожеледиці

РФ запустила по Дніпру міжконтитентальну балістичну ракету, «Кинджал» та сім Х-101

Колекційні монети Олімпійських Ігор намагався через Львівщину провезти буковинець

МАГАТЕ оцінило свою допомогу Україні

Олег Голко, Іван Солтис, Володимир Пелех. Львівщина хоронить Героїв

Ракетна атака по Дніпру та його агломерації

Закінчена повітряна тривога на Львівщині. Щезла загроза від балістичних ракет

Екстрені вимкнення електроенергії в областях через ракетну атаку росії