Кортикостероїди і дексометазони у лікуванні ковіду ослаблюють імунну систему до інших вірусів,- лікар у Львові

10:26 28 липня 2021 р.

Фото до новини

28 липня у світі відзначають Міжнародний день боротьби з гепатитами. Як розповів на брифінгу щодо епідситуації в області Володимир Кальчук, завідувач сьомого відділення Львівської обласної клінічної інфекційної лікарні, пандемія коронавірусу вплинула і на стан захворюваності на гепатити, що дасться взнаки з часом.

Про це інформує пресслужба ЛОДА, пише DailyLviv.

Адже ковід завдає удар імунній системі, яка стає більш вразливою до вірусів.

«Минулого року на Львівщині зафіксовали 230 випадків гепатитів. За цей рік – вже 181 випадок. Це все гострі хронічні гепатити. Найбільш очевидними симптомами гепатиту є пожовтіння, васкуліти (запалення стінок кровоносних судин), інші захворювання сполучної тканини, які провокуються вірусом гепатиту. На жаль, щеплення є лише від гепатиту В.

Найбільш ефективними заходами у боротьбі вже з виявленим гепатитом є якомога рання його діагностика та системне лікування. В Україні є доступними всі необхідні препарати», - розповів Володимир Кальчук.

Він також зазначив, що масивне застосування таких препаратів як кортикостероїди та дексометазон для лікування ковіду, знижують імунітет людини, в результаті чого імунна система стає ослабленою і більш вразливою до інших вірусів.

Нагадаємо, 17 липня в м. Трускавець провели низку заходів, присвячених Всесвітньому дню боротьби з вірусними гепатитами. Усі охочі могли пройти обстеження на гепатити В і С за допомогою швидких тестів. Всього протестували 160 осіб, з них виявили 4 позитивних випадки.

Довідка

Гепатит (грец. «печінка») – загальна назва гострих та хронічних запальних захворювань печінки. Існує п’ять основних типів вірусів гепатиту – А, В, С, D, Е. Шлях передавання вірусів гепатиту А та Е — фекально-оральний. У сім’ях можливе зараження через брудні руки, коли інфікована людина готує їжу для членів родини. Інфікування вірусами гепатиту В, С і D відбувається в результаті контакту через пошкоджену шкіру або слизові оболонки з інфікованими рідинами організму (переважно кров).

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів