За медицину мають платити пацієнт, держава чи страхові компанії, – лікар

15:50 6 червня 2016 р.

Безкоштовної медицини в природі не існує. Як не існує безкоштовного газу, безкоштовних послуг чи іншого. Хтось за неї мусить платити. Про це сьогодні, 6 червня, під час інтерв’ю-прес-конференції на тему: «Автономізація закладів охорони здоров’я на Львівщині: переваги і ризики», заявила перший заступник головного лікаря з медичної частини Львівської обласної клінічної лікарні Наталія Ван Доеверен.

- І це треба донести нашим громадянам. Питання тільки в тому, хто за це буде платити, - каже вона. 

За її словами, Україна успадкувала пострадянську модель охорони здоров’я, де бюджет за все платив і на все грошей мало вистачати. Але в світі є модель, яка працює у європейських країнах, де лікування оплачують страхові компанії. Є модель Великобританії, де громадянину гарантована медична допомога за рахунок бюджету, але гроші збирають з податків та модель, яка працює в США, де громадянин сам відповідальний за своє здоров’я, а як він фінансує його: через страхові компанії чи готівкою – це вже його проблеми. 

- До сьогодні, реформуючи заклади охорони здоров’я, ще жоден міністр, а їх вже 20 було, чітко не визначилися до якої моделі ми рухаємося, - говорить Наталія Ван Доеверен. 

Вона нагадала, що наразі ми живемо за ст. 49 Конституції України, яка гарантує безоплатну медицину всім громадянам України. 

- В цій статті є певні колізії, які ніхто не хоче бачити. Колізія полягає в тому, що ця стаття говорить, що ми забезпечуємо безоплатну медицину всім громадянам у межах бюджетного фінансування, - нагадала перший заступник головного лікаря з медичної частини Львівської обласної клінічної лікарні.

Отож, коли сьогодні споживач приходить в лікарню і каже: «Мені все гарантовано Конституцією», то йому кажуть: «Немає, бо немає бюджетних коштів». 

Новий закон, який покликаний реформувати медицину, і вже проголосований в першому читанні, нібито, передбачає, що для громадян залишиться  законодавчо закріплене право отримати безкоштовну медицину в рамках бюджетного фінансування. А ось якщо це – планова допомога, то, можливо, доведеться записатися в чергу і почекати місяць, два, а то й три. 

Зі свогого боку головний лікар Львівського обласного лікувально-фізкультурного диспансеру, голова Громадської ради при ЛОДА Степан Середа зауважив, що є наказ Міністерства охорони здоров’я про платні послуги.

- Установа, яку я очолюю, надає платні послуги. У нас чітко виписана калькуляція платних послуг, є касовий апарат. Спортсмени обслуговуються безкоштовно, всі решта отримують за певну плату, -  каже він. 

Тому, за його словами, в реформуванні медицини треба особливу увагу звернути на фінансування потреб пацієнта. 

- Ми сьогодні фінансуємо заклади охорони здоров’я на ліжко-дні. А треба – за послугу. Прийшов пацієнт до лікаря, отримав послугу, оплатив сам чи держава заплатила за цю послугу. Але ключове – саме за послугу, - зауважив Степан Середа. 


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

12:00 18 квітня 2021 р.

Тяжкість перебігу ковіду залежить від лімфоцитів, а не антитіл. Такі тести роблять у Києві і Тернополі

Тести на кількістьТ-лімфоцитів в організмі людини можна здати в двох лабораторіях— у Тернополі та в Києві в Інституті геронтології, розповів патофізіолог і генетик з Києва, доктор медичних наук, професор Віктор Досенко.

Рубрика: Медицина

11:08 18 квітня 2021 р.

На Львівщині менше інфікувань COVID-19, ніж у Києві

За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Харківській (1 590), Дніпропетровській (1 114), Київській (597), Одеській (595) та Чернігівській (587) областях.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу