За два місяці кліщі покусали 150 львів'ян

18:15 25 травня 2015 р.


Фото: tsn.ua

Із 18 березня до 20 травня в лікувально-профілактичні заклади Львова звернулися за медичною допомогою 150 мешканців міста.

89 із них отримали укуси на території Львова. Відтак, аби мінімізувати ймовірність укусів кліщів на території міських парків, комунальні підприємства вживають постійних заходів, зокрема, викошують травостій, особливо вздовж доріжок, вивозять повалені та видаляють фаутні дерева, проводять дератизацію, а також займаються інформуванням мешканців про необхідність дотримання індивідуальних заходів захисту.

Зокрема, випадки укусів упродовж двох місяців на території міста зафіксовано: у зоні зелених насаджень прибудинкових територій – 18 випадків; у Сихівському лісопарку – 18 випадків; у парку Погулянка – дев’ять випадків; у парку «Залізні Води» – сім випадків; у лісопарку «Майорівка» – шість випадків; у парку «Високий Замок» – чотири випадки; на території інших парків, лісопарків та кладовищ – поодинокі випадки. Порівняно з минулим роком, це на 40 випадків більше, ніж за аналогічний період. 

Водночас захворювань на кліщовий енцефаліт на території міста протягом останніх років не зафіксовано взагалі. Як зазначають в міському управлінні екології, індивідуальні заходи захисту є найефективнішими і, з точки зору екологічної безпеки, найбезпечнішими, адже, порівняно з хімічними методами обробки, не завдають шкоди довкіллю та здоров’ю мешканців. В управлінні екології та благоустрою ЛМР. Розповіли також:

«Найкращий засіб від укусів кліщів – це одяг, який надійно закриває тіло людини. У цьому випадку шорти для походу в ліс суворо протипоказані.

Для цих цілей найкраще використовувати довгі штани з гумками внизу. Верхній одяг також має бути з довгими рукавами з гумками.

Намагайтеся одягатись в одяг світлих тонів (найкраще – білий) – на ньому найлегше помітити кліща. Із взуття обирайте чоботи або черевики, куди можна закласти штани. На голову одягайте кепку або хустку. 

Наявність захисного одягу зовсім не означає, що ви можете більше не турбуватися про кліщів. Оглядайте тіло кожні 15-30 хвилин, особливо такі місця як шия, пахви, пах і вушні раковини.

Найчастіше саме на цих ділянках тіла паразитують кліщі, тому що шкіра там тонка і ніжна, що спрощує паразитам роботу. Найбільш сприятливі умови для розмноження кліщів – заліснені добре зволожені території, на яких не проводить викошування трав’яного покриву, де є значна кількість сухостійних, дуплавих дерев, пнів, сміттєзвалищ, опалого листя, не проводяться дератизаційні заходи тощо.

Важливо знати, що в лісах кліщі у великій кількості концентруються на лісових стежках, на узбіччях яких росте трава. Це пов’язано з тим, що кліщів дуже приваблює запах тварин і людей, які часто пересуваються цими стежками».

Про це повідомили сьогодні, 25 травня, «Щоденному Львову», в прес-службі міської ради.

dailylviv.com

До теми

14:54 23 жовтня 2020 р.

Дитяча лікарка ініціює у Львові створення Фонду безкоштовних ліків і Фонду страхування медичних працівників

Станом на 23 жовтня на Львівщині 126 пацієнтів, які перебувають в реанімації, 39 з них підключені до апаратів ШЛВ. За статистикою, завантаження ліжок у лікарнях області становить 54%. Це - не є критична кількість, проте хворих на ковід треба ліпше забезпечувати ліками.

Рубрика: Медицина

12:48 23 жовтня 2020 р.

У Києві повідомили, які міста і райони Львівщини увійшли до помаранчевої зони

На засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, що відбулося 23 жовтня, було оновлено рівні епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

Рубрика: Медицина

12:26 23 жовтня 2020 р.

Один з районів Львівщини потрапив у червону зону

На засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, що відбулося 23 жовтня, було оновлено рівні епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Чому не будують притулок для тварин у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу