Як пацієнт з палати судинної хірургії у Львові став на лижі в Буковелі

14:57 9 лютого 2020 р.

Уже десять років Роман Станіславович О., інженер-механік за фахом, не звертається в судинну хірургію і п’ять років - в гематологію. Натомість упродовж цього часу п’ять місяців на рік він приймає процедури з бджоловжалювання.

Про це Роман Станіславович О. розповів "Щоденному Львову".

Хвороба у чоловіка, якому цього року виповниться 65-ть, почалася, як він вважає, ще в молоді роки. Але тоді він не розумів усіх загроз недуги.

- Я в юності грав у футбол. Спочатку в Винниках, потім - за львівський СКА. Траплялося, що травмував ноги, особливо часто - коліно. Але на це особливо не зважав. Перев’язував його еластичним бинтом і далі виходив на поле. А коли в дорослому віці хотів розім’ятися, то звично бинтував ногу, брав знеболювальну таблетку під язик і біг, - розповідає про історію хвороби пан Роман.

З часом він довів себе до такого стану, що вже не міг пройти навіть 200-300 метрів. Щоб хоч якось полегшити нестерпний біль у нозі, мусив ходити в тапочках.

- Довелося звернутися до лікарів і треба віддати їм належне за точну діагностику. Обстеження, аналізи показали, що болі в нозі, - це лише верхівка айсбергу хвороби. Мені поставили діагноз - оклюзія (порушення прохідності) підколінних судин. Але вона розвивалася на фоні іншої недуги - поліцитимії. Якщо говорити зрозумілою мовою, то це - захворювання крові.

За словами Романа Станіславовича, кров не потрапляла до кінцівки його ноги, тромбоцити перевищували норму в 3-4 рази.

Після цього чоловік впродовж п’яти років лікувався у відділенні судинної хірургії, потім ще стільки ж часу - в інституті гематології. Процедури були тривалими і виснажливими, а результати, на біду пацієнта, короткотерміновими.

- Один раз на кілька місяців робили мені процедуру з очищення крові. Спускали 400 грамів крові, очищали її, додавали антикоагулянти і знову вливали у вену. Трохи ставало ліпше, але ненадовго, - каже пан Роман.

А одного разу - це був 2005-й чи 2006-й рік - колеги Романа Станіславовича, які мали проблеми з тиском і лікувалися бджоловжалюванням, порадили йому також випробувати цей нетрадиційний, але насправді дуже давній метод лікування.

- Великої віри в успіх лікування я не мав. Але й альтернативи - так само. Привели мене, в прямому розумінні цього слова - бо пересувався я заледве - до лікаря-апітерапевта Івана Йосиповича Пилипчука. Хворих з такими діагнозами в нього ще не було. Однак були різні апробовані методики лікування, які лікар - після ознайомлення з історією хвороби - скоригував під мій діагноз, - каже чоловік.

Після кількох курсів бджоловжалювання Роман Станіславович пішов на прийом до судинного хірурга.

- Коли лікар-хірург побачив на нозі цятки і довідався, що це - сліди від ужалювання бджіл, то насварив мене за легковажність і самолікування та саркастично порадив піти до церкви й поставити свічку. Але я пішов не в церкву, а знову до бджіл, - розповідає Роман Станіславович.

Зараз, за його словами, він перебуває на обліку і у відділенні судинної хірургії, і в інституті гематології.

- Але вже туди (ЩЛ. - відділення судинної терапії) не ходжу років десять. І п’ять років не відвідую гематологів. Кров не спускаю, - каже пан Роман.

Стан свого здоров’я він контролює через лабораторні дослідження. Один раз на два місяці здає аналіз крові в різні лабораторії.

- Років чотири всі мої показники стабілізовані. Немає високого рівня тромбоцитів, які складали до одного млн/мкл. Нога не болить. Іду три-п’ять кілометрів вільно. Регулярно катаюся на лижах в Буковелі. Медикаменти не вживаю. Однак майже 15 років поспіль, від жовтня до березня, ходжу на бджоловжалювання. Щоправда, дозволяю собі вакації в періоди релігійних свят, також інколи можу пропустити один з трьох сеансів впродовж тижня, - підсумовує Роман Станіславович.

Довідка
Попри давнє використання бджолиної отрути в народній медицині, вона майже не має застосування в науковій медицині. Значною мірою це пояснюють болючістю вжалень і складністю дозування. Фармацевтична промисловість випускає низку очищених препаратів бджолиної отрути, які вводять в ін'єкціях, використовують в утираннях, інгаляціях тощо. Але введення свіжої отрути дає ліпший лікувальний ефект, ніж приймання у формі препаратів.
Застосування бджолиної отрути в лікувальних цілях базовано на її протизапальній, протибольовій і десенсибілізуючій дії. Вона стимулює обмін речовин, діяльність серцево-судинної системи, викликає зниження кров'яного тиску і вмісту холестерину в крові, поліпшує сон, апетит, гоєння ран, виразок; діє болезаспокійливо і протизапально; має сильні бактерицидні властивості.
Бджолина отрута містить понад 50 різних речовин і зольних елементів, з них білкових - 9. Головним компонентом є поліпептид мелітин. Бджолина отрута — сильна знезаражуюча речовина: навіть у розведенні 1:50000 вона зберігає стерильність, зовсім не містить мікроорганізмів.

dailylviv.com

У Скнилові впала збита ракета, є пошкодження, - Козицький

На Прикарпатті ціллю ворога була критична інфраструктура

На Стрийщині та Дрогобиччині ворог влучив в об'єкти критичної інфраструктури, - Козицький

П'ятьох полеглих Героїв оплакуватиме Львівщина

Тарас Андрухів, керівник Західного макрорегіону АТ «Укртелеком»: «Наша основна мета - щоденно забезпечувати користувачів, бізнес та державні структури зв'язком»

Росіяни били по енергетичній інфраструктурі Львівщини

На Львівщині оголошено закінчення повітряної тривоги. Що і скільки летіло

Аварійні відключення електроенергії через ракетну атаку

В Івано-Франківську пролунала серія гучних вибухів

Вибухи на Львівщині. Область атакують російські ракети. Працює ППО

Ракета в бік Львова. Оголошено найвищий рівень небезпеки

Крилаті ракети летять на захід - Козицький

Через загрозу заходу України Польща підняла в небо літаки, привела у найвищий стан готовності системи ППО

Запуск крилатих ракет «Калібр» з Чорного моря

Повітряну тривогу на Львівщині оголосили через загрозу ракетного удару - Козицький

Повітряна тривога у Львівській області. Пуски російський крилатих ракет

Російські бомбардувальники Ту-95МС запустили крилаті ракети на Україну

Шахед маневрував на Львівщині й відлетів. Закінчено повітряну тривогу

Зафіксовано виліт групи стратегічних бомбардувальників ТУ-95МС

Повітряна тривога на Львівщині. Ударні безпілотники загрожують

Планували великий бізнес-центр, тепер - житлово-комерційний простір. Що буде з озером на вул. Янева у Львові

Польща творчо оформила своє головування в ЄС

Путіна і Кузнєцова перепоховають на Голосківському цвинтарі у Львові

Південна Корея готова приймати військовополонених солдат КНДР, бо визнає їх своїми громадянами

Виїзні бригади шукатимуть бездомних у Львові

Керівники підприємств можуть подати заяви на бронювання без очікування 72 годин

На фасадах 5 закладів освіти Львова встановлять ще 13 меморіальних таблиць

Міноборони повідомило, коли стануть доступні електронні скерування на ВЛК

У боях за Часів Яр загинув Назарій Пістун. Прощання з Героєм

У Криму окупанти саджають за українську мову

Завтра на Личаківському цвинтарі навіки спочинуть полковник Дмитро Пермяков та старші сержанти Степан Левандовський, Віталій Словік

На Львівщині зросло виробництво цукру

Налипання мокрого снігу та ожеледиця. Львівські синоптики попереджають про ускладнення погодних умов

На українських АЗС різко зросли ціни на пальне

ЛМР домовилася з шістьма підприємцями про перенесення МАФів

У Львові судитимуть інженера технагляду

Спецодяг CENTER: комфорт та захист у будь-яку погоду

Чоловіків 50+ не скеровують на бойові посади - майор

За новий реабілітаційний центр на Львівщині переплатили 23 млн грн

Троє осіб напали на працівників ТЦК, одного з них затримали