Влітку COVID-19 "перепочине", а восени може повернутися

09:29 26 березня 2020 р.

Такий прогноз зробила завідувачка відділу вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних хвороб Алла Мироненко.

Завідувачка відділу вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних хвороб Алла Мироненко - доктор медичних наук, професорка медицини, яка уже 30 років вивчає масові інфекційні захворювання. В інтерв’ю Радіо Свобода вірусологиня розповіла, що зараз заробітчани повертаються додому, тому ризик поширення хвороби в Україні зростає. Якщо через два тижні після того, як всі приїдуть, буде витриманий карантин і ми вийдемо з цього достойно, тоді побачимо, наскільки він нам потрібен і на який термін. При інтенсивному зростанні кількості хворих і тяжко хворих, вірогідно, що карантин будуть змушені продовжити.

Професорка має надію, що влітку всі респіраторні інфекції, і коронавірус в тому числі, не буде мати такого швидкого та інтенсивного поширення. Можливо, якісь хворі й будуть, але в теплий час року респіраторні хвороби зазвичай не дуже поширюються через інсоляцію, тобто сонце, високу зовнішню температуру, протяги, відкриті вікна. Однак через те, що наше населення неімунне, тобто не стикалося з цим збудником, то восени все може повернутися.

На думку Алли Мироненко, ефективними методами боротьби з коронавірусом є носіння масок, рукавичок, обробка та миття рук. А дезінфікування зупинок громадського транспорту - ні. Навіть закриття громадського транспорту і метро не було необхідним, варто було забезпечити людей масками і не пускати без них у транспорт.

"Щоденний Львів" повідомляв, що у Львові дезінфікують дитячо-спортивні майданчики і на вулицях працюватимуть порохотяги.

Учора ще понад 13,5 тисячі українців повернулися в Україну із-за кордону.

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вибори мера Львова-2020: другий тур

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу