Влітку COVID-19 "перепочине", а восени може повернутися

09:29 26 березня 2020 р.

  • 0

Такий прогноз зробила завідувачка відділу вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних хвороб Алла Мироненко.

Завідувачка відділу вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних хвороб Алла Мироненко - доктор медичних наук, професорка медицини, яка уже 30 років вивчає масові інфекційні захворювання. В інтерв’ю Радіо Свобода вірусологиня розповіла, що зараз заробітчани повертаються додому, тому ризик поширення хвороби в Україні зростає. Якщо через два тижні після того, як всі приїдуть, буде витриманий карантин і ми вийдемо з цього достойно, тоді побачимо, наскільки він нам потрібен і на який термін. При інтенсивному зростанні кількості хворих і тяжко хворих, вірогідно, що карантин будуть змушені продовжити.

Професорка має надію, що влітку всі респіраторні інфекції, і коронавірус в тому числі, не буде мати такого швидкого та інтенсивного поширення. Можливо, якісь хворі й будуть, але в теплий час року респіраторні хвороби зазвичай не дуже поширюються через інсоляцію, тобто сонце, високу зовнішню температуру, протяги, відкриті вікна. Однак через те, що наше населення неімунне, тобто не стикалося з цим збудником, то восени все може повернутися.

На думку Алли Мироненко, ефективними методами боротьби з коронавірусом є носіння масок, рукавичок, обробка та миття рук. А дезінфікування зупинок громадського транспорту - ні. Навіть закриття громадського транспорту і метро не було необхідним, варто було забезпечити людей масками і не пускати без них у транспорт.

"Щоденний Львів" повідомляв, що у Львові дезінфікують дитячо-спортивні майданчики і на вулицях працюватимуть порохотяги.

Учора ще понад 13,5 тисячі українців повернулися в Україну із-за кордону.

Коментарі(0)

До теми

15:05 6 квітня 2020 р.

У Львові дозволили медичну практику

Але перебувати в приміщенні може не більше 1 відвідувача на 10 квадратних метрів з дотриманням усіх санітарних норм.

Рубрика: Медицина

14:50 6 квітня 2020 р.

У Львові всім хворим на ГРЗ або пневмонію робитимуть ПЛР-діагностику

Також - обов’язково відбирати матеріал і скеровувати його до лабораторного центру на ПЛР-аналіз - у хворих з такими ж діагнозами, але які перебувають на амбулаторному лікуванні - тобто вдома, наприклад.

Рубрика: Медицина

13:04 6 квітня 2020 р.

Програма медичних гарантій стартувала у 100-та спеціалізованих медичних закладах Львівської області

1 квітня стартувала перша в Україні Програма медичних гарантій – перелік медичних послуг, які держава гарантує пацієнту. Договори з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) на надання медичних послуг за цією програмою станом на 2 квітня підписали 1640 закладів спеціалізованої медичної допомоги.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Знищення ФОПів в Україні

Рубрика: Економіка

Міжконфесійна церква у зоні ООС

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення у Львові

Рубрика: Кримінал

"За" перезавантаження плану ОТГ на Львівщині

Рубрика: Політика

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу