Військові хірурги опановують у Львові новітні технології

17:10 30 грудня 2015 р.


Фото: прес-служба міністерства оборони України

У Військово-медичному клінічному центрі Західного регіону вперше успішно виконали лапароскопічні операції щодо новоутворень шлунково-кишкового тракту.

«У Львові на базі клініки торакабдомінальної хірургії Військово-медичного клінічного центру Західного регіону активно впроваджуються новітні технології, що дозволяє суттєво збільшити спектр лапароскопічних хірургічних втручань у клініці», – повідомили сьогодні, 30 грудня, в прес-службі міністерства оборони України, де також розповіли подробиці:

«Нещодавно бригада хірургів на чолі з начальником відділення абдомінальної хірургії підполковником медичної служби Юрієм Яриничем та під загальним керівництвом начальника клініки, полковника медичної служби Ярослава Клецка, вперше у Західному регіоні успішно виконала лапароскопічні операції щодо новоутворень шлунково-кишкового тракту. Підполковник медичної служби Юрій Яринич розповів: «Такі хірургічні втручання є перспективними в плані значного зниження травматичності операції та скорочення термінів лікування. Ми лапароскопічно прооперували військовослужбовця – учасника Антитерористичної операції – щодо доброякісного новоутвору шлунка. Після короткочасної реабілітації пацієнт повернувся до виконання службових обов’язків у зоні АТО. Інша операція полягала в лапароскопічному видаленні кишки у пенсіонера Збройних Сил України, який вже на сьому добу після операції був виписаний із стаціонару у задовільному стані.

Військовий лікар наголосив, що в клініці продовжується активне застосування технології зварювання м’яких тканин. Зокрема, вже є перший досвід використання цієї технології при резекції печінки та легень.

Довідково. Лапароскопія – це один із основних сучасних та ефективних методів діагностичного обстеження, а також вид хірургічної операції на внутрішніх органах. Назва походить від двох грецьких слів – «laparo»( живіт) і «skopeo» (дивитися). 

Основною відмінністю лапароскопії від звичайного хірургічного втручання є те, що вона проводиться через відносно невеликі отвори. Перші спроби лапароскопічних оглядів зафіксовані у 1911 році.

Майже до кінця двадцятого століття лапароскопія застосовувалася з діагностичною метою. Вперше лапароскопічна операція була проведена в 1986 році у Франції, а зараз даний тип втручань виконується практично у всіх галузях хірургії».

Про це повідомили сьогодні, 30 грудня, в прес-службі міністерства оборони України, де також опублікували світлини з місця події.

dailylviv.com

До теми

14:54 23 жовтня 2020 р.

Дитяча лікарка ініціює у Львові створення Фонду безкоштовних ліків і Фонду страхування медичних працівників

Станом на 23 жовтня на Львівщині 126 пацієнтів, які перебувають в реанімації, 39 з них підключені до апаратів ШЛВ. За статистикою, завантаження ліжок у лікарнях області становить 54%. Це - не є критична кількість, проте хворих на ковід треба ліпше забезпечувати ліками.

Рубрика: Медицина

12:48 23 жовтня 2020 р.

У Києві повідомили, які міста і райони Львівщини увійшли до помаранчевої зони

На засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, що відбулося 23 жовтня, було оновлено рівні епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

Рубрика: Медицина

12:26 23 жовтня 2020 р.

Один з районів Львівщини потрапив у червону зону

На засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, що відбулося 23 жовтня, було оновлено рівні епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Чому не будують притулок для тварин у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу