Від грипу померли п’ятеро львів’ян, – ЛМР

22:14 2 лютого 2016 р.

Фото до новини


Фото: galinfo.com.ua

Начальник управління охорони здоров’я міськради Володимир Зуб попередив у вівторок: «Рівень захворюваності залишається високим, тому треба бути обережними».

«У зв’язку з високим рівнем захворюваності, було прийнято рішення про продовження призупинення навчального процесу в школах», – повідомили сьогодні, 2 лютого, «Щоденному Львову» в прес-службі міської ради, де також поінформували:

«Начальник управління охорони здоров’я ЛМР Володимир Зуб повідомив у вівторок:

«За минулий тиждень, з 25 по 31 січня, зареєстрована найбільша кількість захворілих. На території м. Львова перевищений епідемічний поріг.

За результатами спостереження за епідситуацією, можна констатувати, що за останній тиждень, з 25 по 31 січня, піковий тиждень, зареєстрована найбільша кількість захворілих. Загалом – 9005 людей, з них близько 50% – діти. Це найвищий рівень захворюваності, який був за січень місяць.

Таким чином, інтенсивний показник склав 119,9 при епідемічному порозі 108,8. Тобто, де-юре і де-факто епідемічний поріг перевищений на території Львова. Відповідно, ця ситуація вимагає продовження в життя обмежувальних заходів. І на комісії з питань ТЕБ та НС, заслухавши доповідь головного санітарного лікаря Львова, начальника управління охорони здоров’я, було прийнято рішення про те, щоб продовжити призупинення навчального процесу в школах. На середу, четвер, п’ятницю навчання відновлюватися не буде, у зв’язку з високим рівнем захворюваності. 

Ми взяли до уваги той факт, що в таких поних умовах, які є сьоні, вірус грипу і інші віруси дуже добре зберігають свої вірулентні властивості. Вони не гинуть в такому середовищі. Без сумніву, що ризик захворіти залишається високим, особливо в організованих колективах. Тому прийнято таке рішення.

За вчорашній день, за понеділок, зареєстровано 1900 випадків. В понеділок, після вихідних, люди більше звертаються до лікарів. Це підтверджує, що рівень захворюваності є високий, тому треба бути обережними. Якщо порівняти вчорашній день з минулим тижнем, ми спостерігаємо, що кількість зареєстрованих дітей в різних вікових групах трохи зменшилась. Якщо взяти інформацію з наших стаціонарів, ми теж спостерігаємо, що наплив пацієнтів трохи стабілізувався, призупинився. 

На сьонішній день в міських стаціонарах лікується 136 людей з пневмонією, з них 23 дитини, семеро людей – у відділеннях реанімації, троє з них знаходяться на апараті штучної вентиляції легень. За цей період вже виписано 85 людей з пневмонією. Але поки що кількість госпіталізованих перевищує кількість виписаних. 

У Львові зареєстровано п’ятеро людей, які померли від доказаного вірусу грипу. Про п’ятий випадок повідомлення надійшло вчора ввечері. Щодо чотирьох випадків, то всі ці особи були з групи ризику.

Одна особа страждала системним захворюванням, була на гормонотерапії, до лікарів не зверталася, звернулася на четверту добу, на п’яту – померла. Ще один пацієнт старшого віку з онкозахворюванням теж пізно звернувся. Сімейний лікар тричі рекомендував госпіталізацію, тричі пацієнт писав відмову, з четвертого разу був госпіталізований і, на жаль, дуже швидко помер в реанімації Лікарні швидкої медичної допомоги. Тобто, пізнє звертання призводить до трагічних наслідків.

Третій випадок – це пацієнт з супутньою патологією, з цукровим діабетом. Теж пізнє звертання до лікарів, госпіталізація в реанімацію, смерть. Четвертий випадок: доставлений молодий пацієнт без свідомості, в комі, впродовж однієї доби помер. 

Якщо впродовж двох днів від початку захворювання і початку лікування (чи самолікування, чи лікування під наглядом лікаря) немає стабілізації ситуації, немає відчуття покращення, треба негайно бути госпіталізованим в стаціонар. Не треба зволікати. Я ще раз закликаю всіх вчасно звертатися і, якщо лікар рекомендує госпіталізацію, не відмовлятися від госпіталізації. Також нагадую банальні правила, які рятують життя – тепло вдягатися, ноги тримати в теплі, мити руки, вживати С-вітамінізовану їжу (цибуля, часник, калина, шипшина), добре відпочивати і при перших ознаках захворювання вчасно звертатися за медичною допомогою».

Натомість головний державний санітарний лікар Львова Віктор Винар зазначив: «У нас простежується перевищення епідпорогу у віковій групі дітей 3-6 років і 7-14 років. За четвертий тиждень січня захворіла 1431 дитина, віком 3-6 років, 1330 людей – віком 7-14 років. Я звертаю увагу на засоби неспецифічної профілактики, елементарної поведінки. Раджу уникати місць масового скупчення, робити вологе прибирання, провітрювання приміщень кожних дві години. Прошу уникати спілкування з хворими для профілактики інфекційних захворювань. Зараз затверджений комплексний план з профілактики грипу і ГРВІ. Я звертаюсь до всіх керівників підприємств, організацій, незалежно від форм власності, – забезпечити виконання комплексного плану з профілактики гострих респіраторних вірусних інфекцій. Це дасть можливість нам зменшити рівень захворюваності».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів