Усвідомили небезпеку: кількість львів’ян, стурбованих через коронавірус, за два місяці зросла удвічі

23:23 13 жовтня 2020 р.

Якщо наприкінці серпня ця проблема хвилювала лише 22,6% львів’ян,bто нині про неї непокояться 45,9% жителів міста. Відтак, це питання стало найбільш болючим і тривожним для нас, хоча ще влітку ми більше переймались вивезенням сміття.

Такими є результати «Соціоінформаційного аналізу динаміки підтримки політичних сил і перспектив їхньої діяльності в органах місцевого самоврядування на основі соціологічних опитувань, проведених у Львові», які презентували у Львівському пресклубі, пише DailyLviv.

- Людей хвилює навіть не стільки сама хвороба, скільки проблеми, пов’язані з нею, – пояснив автор дослідження Петро Жук, керівник Центру з інформаційних проблем територій. - Люди не знають, скільки ще триватиме епідемія, якими будуть наслідки, як з них виходити. Не випадково їх почала гостро турбувати ще одна проблема - стан медицини у місті (про це зазначають 26,7%).  І це пов'язано не лише з лікуванням коронавірусної інфекції, а й з «паралізацією» медицини в місті.

На другій сходинці проблем, які нас турбують, за словами соціолога, - вивезення сміття (про це висловились 32,9%), на третій –  проблема тарифів –  27,9%. А традиційне питання транспорту, яке переважно входить у ТОП-3  львівських проблем, у часи карантину опустилось аж на сьоме місце (16,9%.). Турбує городян також і робота ЖЕКів (11,4%), чистота дворів (9,1%), громадський порядок (8,7%).

- Фактично всі проблеми – відповідальність місцевої влади. Лише вирішення трьох  (коронавірус, дороги, освіта) майже повністю залежить від виконавчої. Проте, під час опитування людей, ми зрозуміли, що люди, зазвичай, переносять навіть ці проблеми на місцевий рівень, –  каже Петро Жук.

Він пояснює, що таким чином у свідомості людей інтуїтивно відбувається зміщення акцентів на різні рівні управління. А це – важливий сигнал для соціологів.  

- Місцевий рівень підніймається в значущості, виконавчий –  опускається. Тому місцеві ради будуть відігравати важливішу роль після 25 жовтня, ніж це було раніше, – робить висновок Петро Жук.

Довідка

Аудиторія: мешканці Львова від 18 років і старші. Еквівалентна пропорційна вибірка, що відповідає соціальній та віковій структурі населення Львова, складає 610 респондентів. Допустима похибка 3% при 90%-му рiвнi довiр'я за Стьюдентом. Метод опитування: телефонні інтерв’ю на основі випадкової вибірки телефонних номерів. Термін проведення: 10 -12 жовтня 2020.

Поліціянтам доплатять за ризики від коронавірусу.


Відео: Львівський пресклуб

dailylviv.com

До теми

16:35 27 жовтня 2020 р.

Нові карантинні обмеження: Ляшко назвав за якого добового приросту хворих це буде

Можливість запровадження нових карантинних обмежень розглядатимуть у разі виявлення 15 тисяч нових випадків захворювання на COVID-19 за добу, повідомив заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ “ОПОРА” про результати місцевих виборів-2020 на Львівщині

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу