Усі штами коронавірусу лікують однаково, - голсанлікар

22:20 8 серпня 2021 р.

До осені в МОЗ сподіваються забезпечити діагностику штаму «дельта» в кожній області.

До осені Міністерство охорони здоров’я сподівається забезпечити можливість виявляти штам коронавірусу Sars-CoV-2 «дельта», сказав головний санітарний лікар Ігор Кузін в інтерв’ю Радіо Свобода, пише Dailylviv.com.

За його словами, наразі хворих, інфікованих штамом «дельта», лікують за тим же протоколом, що й пацієнтів із іншими штамами.

«Тактика лікарська не буде відрізнятися по відношенню до будь-якого штаму коронавірусної хвороби. Тому вивчення саме того чи іншого штаму – це зона інтересів лікарів-епідеміологів. Тому що по відношенню до таких людей треба більш ретельніше відстежувати контактних осіб і застосовувати протиепідеміологічні заходи. І для науковців», – сказав Кузін.

Він додав, що наразі лабораторії можуть виявляти «дельту» двома шляхами – геномним секвенуванням і за допомогою специфічних ПЛР-систем. Три державні лабораторії мають можливості для діагностики за допомогою геномного секвенування. Ще більше п’яти чи шести таких лабораторій перебувають у приватній власності.

«І частина лабораторій вже має специфічні ПЛР-системи, які дозволяють доволі швидко виявити саме прицільно цю мутацію. На рівні Центру громадського здоров’я в нас є майже 2 тисяч таких тестів. На рівні областей також декілька тисяч вже є. І сподіваємося, що до осені ми зможемо такі тест-системи забезпечити на рівні кожної області», – заявив головний санлікар.

6 серпня Кузін повідомив, що в Україні офіційно підтверджено 147 випадків зараження коронавірусом штаму «Дельта». Він уточнив, що найбільше випадків штаму «Дельта» – у Волинській, Одеській, Тернопільській областях, у Чернівцях і Києві. За його словами, епідеміологічна ситуація зараз по всій країні поступово погіршується.

В Україні за добу 7 серпня зафіксували 619 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19, зокрема, захворіли 45 дітей і 11 медпрацівників.

На Львівщині вже підтверджено 7 хворих з Дельта-штамом. Є значно більше, - епідеміологиня

Як нинішній зелений рівень епідемнебезпеки може змінити колір, - МОЗ

У сусідній області - 10 випадків захворювання на штам Дельта. Звідки люди і якого віку

dailylviv.com

До теми

10:44 30 листопада 2021 р.

Лише в Києві і Дніпропетровській області вакцинували від коронавірусу більше, ніж на Львівщині

За минулу добу найбільшу кількість щеплень за 29 листопада 2021 року було проведено у м. Києві – 26 068 щеплень, у Дніпропетровській і Львівській областях - відповідно 18264 і 16335.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Пів млн на сенсорний сад замість притулку для собак

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу