Учені визначили сім різних груп симптомів COVID-19

20:09 6 листопада 2020 р.

Фото до новини

Вони з'ясували, що коронавірусна інфекція змінює імунну систему настільки, що ці зміни можна побачити навіть через десять тижнів після хвороби.

Від початку пандемії коронавірусної хвороби COVID-19 медики та науковці намагаються відстежити всю палітру симптомів, які вона викликає. Дослідникам з Університету Відня вдалося принаймні дещо структурувати симптоми коронавірусної інфекції, що протікає у м'якій формі.  Відповідна наукова стаття була опублікована у фаховому журналі Allergy, повідомляє DW.

Першочерговою метою науковців було визначити, який вигляд має справна імунна система після того, як людина перехворіла на COVID-19, і за допомогою яких параметрів це можна визначити. Для цього дослідники під керівництвом імунолога Вінфріда Пікля (Winfried Pickl ) та алерголога Рудольфа Валенти (Rudolf Valenta) опитали та взяли на аналіз кров 109 осіб, які перенесли коронавірусну хворобу, та 98 здорових пацієнтів як контрольної групи.

Завдяки отриманим даним дослідники змогли продемонструвати, що різні симптоми коронавірусної інфекції пов'язані з деякими іншими, та визначили сім груп симптомів:

Грипозні симптоми (висока температура тіла, дриґота, слабкість та кашель).

Симптоми, пов'язані з нежитем (нежить, чхання, сухість у горлі, закладений ніс).

Біль у суглобах та м'язах.

Запалення очей та слизових оболонок.

Проблеми з легенями (запалення легень та задишка).

Проблеми шлунково-кишкового тракту (діарея, нудота, головний біль).

Втрата смаку та запаху та інші симптоми.

Таким чином, за допомогою аналізу крові учасників дослідження науковці змогли визначити важливі маркери COVID-19. Вони встановили, що коронавірусна інфекція змінює імунну систему настільки, що ці зміни можна побачити навіть через десять тижнів після хвороби.

"Наші висновки дозволяють краще зрозуміти хворобу та допомагають під час розробки можливих вакцин, адже ми тепер можемо дивитися на багатонадійні біомаркери та проводити ще кращий моніторинг", - наголошують автори наукової статті. "Тепер, коли ми оцінюватимемо вакцини, знатимемо, що B- та T-лімфоцити є важливими параметрами", - каже імунолог Пікль.

Крім того, за словами науковця, дослідження демонструє, що імунна система людини, борючись із хворобою за допомогою імунних клітин та антитіл, вчиться копіювати поведінку вірусу, запам'ятовує її та відповідним чином реагує.

Наступний крок - застосувати нові знання на практиці: під час лікування хворих, а також для розробки дієвої вакцини проти коронавірусу.

На Львівщині - 16 випадків повторного зараження COVID-19. Пояснили причини

Чотири райони Львівщини потрапляють до червоної зони – рішення Державної комісії ТЕБ та НС

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів