У трускавецькій лікарні – реформа: зменшать кількість ліжок та оптимізують штат

11:13 9 березня 2020 р.

Передбачена державним бюджетом субвенція на зарплати медикам останній раз надійде в Трускавець у березні. Відтак, із 1 квітня субвенція скасовується, оскільки медицину України готують до другого етапу реформи.

Так сказав головний лікар трускавецької лікарні Ігор Стасик, інформують "Джерела Трускавця".

- На практиці це означає, що на зарплати медиків ми маємо заробити собі самі. За аналогічним принципом уже працюють медики первинки – сімейні лікарі та педіатри. Від кількості укладених з ними декларацій залежить розмір виплат, які скеровує Національна служба здоров’я України, - прокоментував ситуацію Ігор Стасик.

Щоб зменшити видатки на зарплату в трускавецькій лікарні вирішили провести оптимізацію кількох відділень. Так, за поданим проєктом, ліквідовують поліклінічне відділення, жіночу консультацію і відділення медичної допомоги підліткам та молоді «Клініка, дружня до молоді». Натомість утворюють відділення амбулаторної вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги.

Як пояснив присутнім Ігор Стасик – ліквідація трьох відділень та створення одного приноситиме в місяць до 100 тис грн економії на зарплатах.

- Кожне з ліквідованих відділень має завідуючих, старших медсестер, тощо. Оптимізувавши штат, ми отримаємо одну завідуючу, менше старших сестер і так далі. Відповідно зекономимо кошти. Така оптимізація давно була на часі, бо чого кривити душею - Трускавцю не потрібно, скажімо, аж шість лікарів-гінекологів на нашу кількість населення, - повідомив пан Стасик.

На підставі цього рішення Трускавецької міської ради головлікар лікарні зобов’язаний до 1 травня провести звільнення з роботи працівників ліквідованих підрозділів лікарні та за наявної можливості працевлаштувати їх у новостворені відділення.

Аналогічне рішення щодо оптимізації було запропоноване і по хірургічному відділенні та відділенні урології й інтервенційної радіології. Замість хірургічного відділення на 50 ліжок із штатом в кількості 26 одиниць і відділення урології та інтервенційної радіології на 45 ліжок із штатом в кількості 27,25 штатних одиниць створять відділення хірургічного профілю (туди входить хірургія, урологія, травматологія, гінекологія ) та відділення інтервенційної радіології. Детальніше з цифрами оптимізації по цих відділах можна ознайомитися в проєкті рішення за посиланням.

За інформацією пана Стасика – лікарня Трускавця уже на шляху до запровадження вторинної медичної допомоги, як цього вимагає медреформа. Ліікарні вдалося підписати із Національною службою здоров’я України 4 пакети на послуги, які на вторинному рівні надаватиме лікарня. На стадії підписання ще 5 пакетів послуг.

dailylviv.com

До теми

19:25 26 вересня 2020 р.

Реалії медреформи: у Львові розповіли, яку суму влада готова надати на операцію з видалення апендиксу

Затримка медичної реформи на вторинній ланці найболючіше б’є по людях, які живуть у селах. Основні проблеми, з якими нині стикаються медики районних лікарень, - це катастрофічна нестача грошей на медикаменти, обладнання і ремонти приміщень.

Рубрика: Медицина

16:59 26 вересня 2020 р.

У приватних медзакладах Львова людина може лікуватися безкоштовно

Приватна медицина може бути доступною для незаможних львів’ян за умови дотримання певних правил реформи. Ті медичні установи, які уклали договори із Національною службою охорони здоров’я на певний вид послуг, надають їх своїм пацієнтам безкоштовно.

Рубрика: Медицина

16:22 26 вересня 2020 р.

Не брати з пацієнта ні копійки: у Львові запропонували кроки до безкоштовного лікування в стаціонарі

Якщо первинну ланку медицини реформувати вдалося і кожна людина, яка підписала декларацію, має сімейного лікаря, то на етапі «вторинки» (тобто лікарні) реформа забуксувала. Принцип «гроші йдуть за людиною», коли влада надає медичному закладу достатні кошти на лікування конкретного пацієнта, не працює.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Мікропідприємці у Львові вийшли на захист спрощеної системи

Рубрика: Економіка

Парки Львова: території відпочинку чи забудов

Рубрика: Ситуації і пригоди

Коронавірусні хворі на Львівщини: хто платить за лікування

Рубрика: Медицина

Кредити Льова повертатимуть ненароджені

Рубрика: Економіка

Медреформа: як довершити

Рубрика: Медицина

Всі відео розділу