У пацієнтки пульмонології та водія електротранспорту є підозра на коронавірус

15:00 30 березня 2020 р.

Фото до новини

Від сьогодні у Львові експрес-тестами на коронавірус тестують водіїв громадського транспорту, медиків, соціальних працівників. Під час тестування, у пацієнтки пульмонологічного відділення 5-ї міської клінічної лікарні та водія електротранспорту виникла підозра на коронавірусну інфекцію. Тест на COVID-19 треба робити для пацієнтів з ознаками ГРВІ, - МОЗ

Про це інформує пресслужба ЛМР.

Тож зараз лікарі забирають необхідний біоматеріал для проведення полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР), яка може достовірно визначити наявність або відсутність коронавірусної інфекції.

«Є два випадки позитивних результатів експрес-тестів на коронавірус у Львові. Це результати саме експрес-тестів. Ми почали їх масово застосовувати в комунальних установах серед працівників, що вимушено контактують з великою кількістю людей. Аналізи відправлені на ПЛР-діагностику для остаточного підтвердження.

Перший випадок виявлено в пацієнтки 5-ї лікарні, яка 25 березня поступила з пневмонією. Всі пацієнти та лікарі, які контактували з нею, зараз обстежуються та ізольовані в приміщенні лікарні.

Другий випадок — водійка трамваю. В неї жодних симптомів, взяли матеріал для ПЛР-тесту. Жінку відправлять додому для обсервації під контроль сімейного лікаря. Тестуємо всіх водіїв", — зазначив мер Львова Андрій Садовий.

Так, в управлінні охорони здоров’я ЛМР повідомили, що пацієнтка пульмонологічного відділення 5-ї міської клінічної лікарні з минулого тижня перебувала на лікуванні з пневмонією. Жінка прибула з-за кордону вкінці січня, і більше за межі країни не виїжджала. Експрес-тест на коронавірус виявився позитивним — у хворої є підозра на наявність коронавірусної інфекції. Відтак, зараз вживають всі необхідні протиепідемічні заходи.

«Зараз проводиться тестування швидкими тестами всіх пацієнтів та працівників, які перебувають в цьому корпусі. Окрім того, проводиться забір біологічного матеріалу на проведення полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) всім пацієнтам, які є в корпусі, і медичним працівникам. Адже полімеразна ланцюгова реакція — єдиний достовірний метод діагностики. Експрес-тести дають підозру, а підтверджує — полімеразна ланцюгова реакція, яку робить лабораторія обласного лабораторного центру.

Припинений прийом і виписка, всі пацієнти залишаються під спостереженням і лікуванням, весь медичний персонал залишається в цьому корпусі. Є вивільнене приміщення на іншому поверсі, де персонал буде залишений до отримання результатів тесту. В залежності від отриманого результату, будемо вживати відповідних заходів.

Також повідомлено всім родичам працівників про необхідність залишитися вдома і перебувати на самоізоляції до отримання результатів тесту. Також відпрацьовуються контакти цієї жінки за місцем проживання — люди теж будуть попереджені про те, що вони мають бути в самоізоляції до отримання результатів тесту", — повідомили в управлінні охорони здоров’я ЛМР.

МОЗ наголосило, що тест на COVID-19 треба робити для пацієнтів з ознаками ГРВІ.

Тест на COVID-19 треба робити для пацієнтів з ознаками ГРВІ, - МОЗ

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини