У Наглядову раду при лікувальних закладах не має входити медгромадськість, – лікар

15:11 6 червня 2016 р.

Медична громадськість не захоче опонувати головним лікарям медичних установ. Тому що жоден з медиків не живе на зарплату, а має певний тіньовий дохід у формі подяки від пацієнтів.

Про це сьогодні, 6 червня, під час інтерв’ю-прес-конференції на тему: «Автономізація закладів охорони здоров’я на Львівщині: переваги і ризики», заявила перший заступник головного лікаря з медичної частини Львівської обласної клінічної лікарні Наталія Ван Доеверен.

За її словами, законодавці, делегуючи більше прав головним лікарям, не згадали про систему контролю. Через це лікарі можуть стати своєрідними царями в лікарнях. Тому для противаги потрібна наглядова рада при медзакладі, вважає перший заступник головного лікаря.

- Поняття «наглядової ради» існує ще з 2012 року. А ви знаєте багато закладів охорони здоров’я, де вона існує?, – риторично запитує Наталія Ван Доеверен. 

Натомість законодавці сказали, що положення про наглядову раду при закладах охорони здоров’я буде прописано потім, коли закон про реформу в медицині вже буде проголосований. 

- Делегуємо наглядовій раді повноваження англійської королеви, декоративні, щоби вона була на папері, щоби іноді збиралася. Але якщо не буде реальної роботи і впливу тих наглядових рад і їй не буде надано право втручатися і контролювати діяльність головного лікаря, то і користі з того не буде, - вважає Наталія Ван Доеверен. 

Вона вважає, що законодавець повинен чітко прописати повноваження та відповідальність наглядової ради. 

- Якщо ця наглядова рада буде складатися з представників медичної громадськості, то нічого доброго не буде. Медична громадськість у нас мотивована страхом. Тому що ми всі працюємо поза законом. Медики отримують тіньовий дохід і деякі з них достатньо немалий.  Тому бути опозиційними до діяльності головного лікаря ніхто не захоче, - вважає перший заступник головного лікаря з медичної частини Львівської обласної клінічної лікарні Наталія Ван Доеверен.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

13:11 21 квітня 2021 р.

Як на Заході: у львівському ОХМАТДИТі відкрили перші іменні палати

Опікунською радою Львівської обласної дитячої клінічної лікарні «ОХМАТДИТ» було запропоновано облаштувати у лікарні спонсорські палати – за прикладом закордонних лікарень, де за кошти благодійників ремонтують або споруджують нові палати і називають їх іменем спонсора ремонтних робіт.

Рубрика: Медицина

16:23 20 квітня 2021 р.

240 госпіталізованих учора - це, переважно, молоді люди з важкими формами пневмонії, - лікар

Якщо проаналізувати тенденції за кількістю звернень з коронавірусом в стаціонари впродовж останнього тижня, то є позитивні зрушення: кількість госпіталізованих на 100 тис. населення за останні сім днів зменшується. Проте говорити про покращення епідситуації на разі не доводиться.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу