У Львові зареєстрували геморагічну гарячку

14:15 16 жовтня 2019 р.

  • 0
Львівська обласна інфекційна клінічна лікарня

Львівська обласна інфекційна клінічна лікарня
Фото: cynicallviv.com.ua

У Львові зареєстрували випадок захворювання на геморагічну гарячку з нирковим синдромом.

Про це повідомили у Львівському обласному лабораторному центрі МОЗ України, де також розповіли: «Захворів чоловік віком 22 роки, студент, який проживає й навчається у Львові. Був госпіталізований в реанімаційне відділення Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні. Діагноз при госпіталізації – «Гостре респіраторне захворювання. Нейротоксикоз».

«У хворого відмічалися порушення з боку нирок, стадія поліурії. При лабораторному дослідженні крові, проведеному у науково-дослідному інституті епідеміології та гігієни Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького виявлені антитіла до вірусу «Puumala». Заключний діагноз – «Геморагічна гарячка з нирковим синдромом, викликана «Hantavirus Puumala», – поінформували також у лабораторному центрі.

«У ході епідрозслідування було з’ясовано, що хворий під час інкубаційного періоду перебував декілька днів у Дніпрі, відвідував дачну ділянку на околиці міста, але заперечує будь-які можливі контакти з гризунами та їх екскрементами. Відпочинок на природі, купання та риболовлю заперечує», – розповіли також у лабораторному центрі.
«Часто вживав в їжу приправу з насіння кмину (приправа «Зіра», яку вирощують в Південно-Східній Азії), придбану на торговому ринку «Сихів» у Львові, не фасовану, ймовірно інфіковану екскрементами гризунів, термічно необроблену. На сьогодні хворий виписаний додому в задовільному стані», – повідомили також у лабораторному центрі.

«Геморагічна гарячка з нирковим синдромом – гостра вірусна природно-осередкова хвороба, що характеризується гарячкою, загальною інтоксикацією, своєрідним ураженням нирок, розвитком гострої ниркової недостатності та тромбогеморагічного синдрому (порушення згортання крові). Збудники хвороби – арбовіруси. Джерелами геморагічної гарячки з нирковим синдромом є різні дикі мишоподібні гризуні, іноді щури», – поінформували також у лабораторному центрі.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

19:28 16 січня 2020 р.

Апітерапія у Львові вберегла військовослужбовицю від інвалідного візка

Операція на хребті могла закінчитися для військовослужбовиці Лесі Алєксандрової, яка страждала від кил та протрузій дисків, інвалідним візком. Навіть військові лікарі не радили ризикувати нею. Замість ножа хірурга повернула жінку в стрій апітерапія.

Рубрика: Медицина

15:52 16 січня 2020 р.

Фізкультура скорочує ризик захворіти 7 видами раку

Велике дослідження вчених Американського онкологічного товариства, опубліковане наприкінці грудня 2019 року в журналі «Journal of Clinical Oncology», показує зв'язок між фізичною активністю і захворюваністю 15 видами раку.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Бриндзя замість фети

Рубрика: Економіка

Неформальна приміряльня, 1 випуск

Рубрика: Політика

Ринок землі: формула Романа Федишина

Рубрика: Економіка

Будівельний вандалізм у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Неформальна приміряльня, 2 випуск

Рубрика: Політика

Всі відео розділу