У Львові зареєстрували геморагічну гарячку

14:15 16 жовтня 2019 р.

Львівська обласна інфекційна клінічна лікарня

Львівська обласна інфекційна клінічна лікарня
Фото: cynicallviv.com.ua

У Львові зареєстрували випадок захворювання на геморагічну гарячку з нирковим синдромом.

Про це повідомили у Львівському обласному лабораторному центрі МОЗ України, де також розповіли: «Захворів чоловік віком 22 роки, студент, який проживає й навчається у Львові. Був госпіталізований в реанімаційне відділення Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні. Діагноз при госпіталізації – «Гостре респіраторне захворювання. Нейротоксикоз».

«У хворого відмічалися порушення з боку нирок, стадія поліурії. При лабораторному дослідженні крові, проведеному у науково-дослідному інституті епідеміології та гігієни Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького виявлені антитіла до вірусу «Puumala». Заключний діагноз – «Геморагічна гарячка з нирковим синдромом, викликана «Hantavirus Puumala», – поінформували також у лабораторному центрі.

«У ході епідрозслідування було з’ясовано, що хворий під час інкубаційного періоду перебував декілька днів у Дніпрі, відвідував дачну ділянку на околиці міста, але заперечує будь-які можливі контакти з гризунами та їх екскрементами. Відпочинок на природі, купання та риболовлю заперечує», – розповіли також у лабораторному центрі.
«Часто вживав в їжу приправу з насіння кмину (приправа «Зіра», яку вирощують в Південно-Східній Азії), придбану на торговому ринку «Сихів» у Львові, не фасовану, ймовірно інфіковану екскрементами гризунів, термічно необроблену. На сьогодні хворий виписаний додому в задовільному стані», – повідомили також у лабораторному центрі.

«Геморагічна гарячка з нирковим синдромом – гостра вірусна природно-осередкова хвороба, що характеризується гарячкою, загальною інтоксикацією, своєрідним ураженням нирок, розвитком гострої ниркової недостатності та тромбогеморагічного синдрому (порушення згортання крові). Збудники хвороби – арбовіруси. Джерелами геморагічної гарячки з нирковим синдромом є різні дикі мишоподібні гризуні, іноді щури», – поінформували також у лабораторному центрі.

dailylviv.com

До теми

18:36 2 березня 2021 р.

На Львівщині понад сто пацієнтів вдруге потрапили до лікарень з діагнозом COVID-19

У Львівській області фіксують збільшення кількості випадків інфікування Covid-19. Крім того, щодня зростає кількості осіб, які вдруге потрапляють на стаціонарне лікування з коронавірусом.

Рубрика: Медицина

18:03 2 березня 2021 р.

Програма медгарантій на 2021 рік передбачає 35 пакетів медичних послуг разом з вакцинацією від COVID-19

Національна служба здоров’я України опублікувала оголошення про укладення договорів про медичне обслуговування населення за Програмою медичних гарантій у 2021 році.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу