У Львові зареєстрували геморагічну гарячку

14:15 16 жовтня 2019 р.

  • 0

Львівська обласна інфекційна клінічна лікарня
Фото: cynicallviv.com.ua

У Львові зареєстрували випадок захворювання на геморагічну гарячку з нирковим синдромом.

Про це повідомили у Львівському обласному лабораторному центрі МОЗ України, де також розповіли: «Захворів чоловік віком 22 роки, студент, який проживає й навчається у Львові. Був госпіталізований в реанімаційне відділення Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні. Діагноз при госпіталізації – «Гостре респіраторне захворювання. Нейротоксикоз».

«У хворого відмічалися порушення з боку нирок, стадія поліурії. При лабораторному дослідженні крові, проведеному у науково-дослідному інституті епідеміології та гігієни Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького виявлені антитіла до вірусу «Puumala». Заключний діагноз – «Геморагічна гарячка з нирковим синдромом, викликана «Hantavirus Puumala», – поінформували також у лабораторному центрі.

«У ході епідрозслідування було з’ясовано, що хворий під час інкубаційного періоду перебував декілька днів у Дніпрі, відвідував дачну ділянку на околиці міста, але заперечує будь-які можливі контакти з гризунами та їх екскрементами. Відпочинок на природі, купання та риболовлю заперечує», – розповіли також у лабораторному центрі.
«Часто вживав в їжу приправу з насіння кмину (приправа «Зіра», яку вирощують в Південно-Східній Азії), придбану на торговому ринку «Сихів» у Львові, не фасовану, ймовірно інфіковану екскрементами гризунів, термічно необроблену. На сьогодні хворий виписаний додому в задовільному стані», – повідомили також у лабораторному центрі.

«Геморагічна гарячка з нирковим синдромом – гостра вірусна природно-осередкова хвороба, що характеризується гарячкою, загальною інтоксикацією, своєрідним ураженням нирок, розвитком гострої ниркової недостатності та тромбогеморагічного синдрому (порушення згортання крові). Збудники хвороби – арбовіруси. Джерелами геморагічної гарячки з нирковим синдромом є різні дикі мишоподібні гризуні, іноді щури», – поінформували також у лабораторному центрі.

dailylviv.com

Коментарі(0)

Вікно у Львів (збільшити)

До теми

14:15 18 листопада 2019 р.

На Львівщині ще не одужали п’ятеро гостей весілля

У Новояворівській районній лікарні імені Юрія Липи й Львівській обласній інфекційній клінічній лікарні ще лікуються п’ятеро людей відвідувачів ресторану «Криве озеро» в Новояворівську.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Зміни до Конституції по-львівськи

Рубрика: Політика

Градус катастрофи у Новому Роздолі і Новояворівську

Рубрика: Політика

Суд над працівниками грального бізнесу

Рубрика: Кримінал

Ринок землі в Україні

Рубрика: Економіка

Марнування мільйонів у Жовківському замку

Рубрика: Культура

Всі відео розділу