У Львові відкрили Центр трансплантології. В очікуванні - 100 реціпієнтів

12:33 7 травня 2020 р.

Фото до новини

У лікарні швидкої медичної допомоги Львова відкрили сучасний Центр трансплантології. Там хірурги робитимуть родинну і посмертну трансплантацію органів.

Про це інформує пресслужба ЛМР.

У так званому «листі очікування» на ці операції — вже близько сотні реципієнтів. Про це повідомив керівник лікарні Олег Самчук.

Очолив Центр трансплантології Максим Овечко, який із командою спеціалістів у лікарні вже успішно пересадив родинну нирку. Раніше він керував відділенням трансплантології в Ковелі, де наприкінці 2019 року розпочали пересаджувати органи, відновивши посмертні трансплантації.

Новостворений Центр повністю готовий до родинних та посмертних трансплантацій нирок. Тож зараз триває підготовка до пересадження підшлункової залози та печінки. Зараз лікарня швидкої медичної допомоги якраз очікує на включення до «пілотного проекту» МОЗ України, за яким такі операції будуть сплачуватися державою. Тоді Центр трансплантології запрацює на повну потужність.

«Чому ці операції важливі? Кожна здорова людина постійно ризикує стати пацієнтом, якому потрібен донорський орган. Наприклад, ангіна чи грип з ускладненнями, і серце може зазнати непоправних змін, коли іншого виходу, як його заміна, не лишиться. Операцій з трансплантації щороку потребують 5 тисяч українців. Дев'ятеро з них, на жаль, йдуть із життя, так їх і не дочекавшись.

Довгий час єдиною можливістю вижити була поїздка за кордон. Щастило одиницям, бо це дуже дорого. Фінансувати чужу медицину замість своєї — неправильно. Тим паче, ми маємо для цього всі можливості. У грудні Верховна Рада проголосувала якісні зміни в закон, МОЗ затвердив тарифи на трансплантацію (до речі, вони в 3−5 разів нижчі, ніж за кордоном), «пілотний проект» розширили на 12 медзакладів, які авансом отримали кошти на проведення таких операцій. На включення до пілотного проекту, як тільки отримала ліцензію, подалася і наша лікарня. Щойно ми туди потрапимо, зможемо оперувати наших пацієнтів державним коштом", — пояснив Олег Самчук, генеральний директор клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Львова.

З його слів, відколи у лютому трансплантували першу нирку, в лікарню постійно телефонують з проханням прооперувати і їх. Левова частка — це львів'яни і жителі області.

Відтак, у Центрі трансплантології планують роботи усі види операцій і дорослим, і дітям.

Нагадаємо, МОЗ розробило алгоритм ПЛР-тестувань перед операціями.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів