У Львові відкрили пам’ятний знак жертвам СНІДу

16:45 9 липня 2015 р.


Фото: Павло Паламарчук / «День»

Пам’ятний знак у сквері на розі вулиць Японської та Академіка Єфремова слугуватиме «символом надії на те, що ВІЛ-інфекція буде взята під контроль і що хворі на СНІД отримуватимуть лікування і житимуть».

На розі вулиць Японської та Академіка Єфремова у Львові відкрили у формі стрічки-символу боротьби зі синдромом набутого імунодефіциту пам’ятний знак померлим від СНІДу. На відкриття пам’ятного знаку прийшли представники Львівського обласного відділення ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ», мета якого – здійснення благодійної діяльності через надання допомоги окремим категоріям населення, а саме – людям, які живуть з ВІЛ/СНІД, також ВІЛ-позитивні та хворі на СНІД львів’яни.

Присутні помолилися і запалили лампадки, щоби вшанувати померлих від синдрому набутого імунодефіциту. А також пояснили, що цей пам’ятний знак – передовсім  символ надії на те, що ВІЛ-інфекція буде взята під контроль і що хворі на СНІД отримуватимуть лікування і житимуть.

Україна залишається лідером в Європі за масштабами поширення ВІЛ-інфекції. За оцінками експертів UNAIDS, в Україні з ВІЛ-інфекцією живе до 270 тисяч осіб. І тільки кожен другий знає про свій діагноз.

Щороку кількість ВІЛ-позитивних людей в Україні зростала, але з 2005 року приріст нових випадків ВІЛ (прискорення епідемії) щорічно зменшується: у 2005 році в порівнянні з 2004 роком – плюс 15,6 відсотка, а в 2011 році порівняно з 2010 роком - плюс 3,4 відсотка. У 2012 році вперше в історії України епідемія ВІЛ/СНІДу сповільнилася – за даними офіційної статистики, у 2012 році темпи поширення ВІЛ-інфекції (кількість нових випадків ВІЛ) виявилися нижчими, ніж у 2011 році. У 2013-2014 роках через скорочення програм щодо боротьби зі СНІДом темпи епідемії знову почали зростати».

Про це повідомили сьогодні, 9 липня, в київському часописі «День».

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Проти всіх форм рабства - дослідження

Рубрика: Ситуації і пригоди

Звіт депутата ЛОР Олександра Ганущина перед виборцями

Рубрика: Політика

XI Міжнародний органний фестиваль

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу