У Львові відбулася конференція нейрохірургів

12:24 28 березня 2016 р.

Фото до новини


Фото: прес-служба міністерства оборони України

Упродовж пленарних засідань присутні ознайомилися з чималим переліком профільних питань.

«У Львові військові та цивільні нейрохірурги розглянули під час конференції питання бойової нейротравми – повідомили сьогодні, 28 березня, в прес-службі міністерства оборони України, де також розповіли подробиці:

«На базі Військово-медичного клінічного центру Західного регіону військові та цивільні нейрохірурги країни зібралися в межах регіональних навчально-освітніх курсів «Черепно-мозкова травма військового та мирного часу». Захід відбувався під патронатом Військово-медичного департаменту міністерства оборони України, Української військово-медичної академії, Асоціації нейрохірургів Львівської області та Львівського національного медичного університету ім. Д. Галицького.

Головний хірург Західного регіону, голова Асоціації нейрохірургів Львівської області, заслужений лікар України, полковник медичної служби Іван Богдан, розповів: «Така конференція є дієвим засобом комунікації в галузі нейрохірургії. Ми зібрали нейрохірургів, дотичних до надання допомоги пацієнтам, які отримали травми під час Антитерористичної операції, для того аби обмінятися набутим досвідом, розробити рекомендації на майбутнє щодо лікування пацієнтів з бойовою хірургічною травмою, а також з травмою, отриманою в умовах мирного часу. Нейрохірурги нашої країни постійно удосконалюють свою майстерність і прагнуть застосовувати на практиці найефективніші методики лікування. Такі зустрічі необхідні ще й для того, аби наші цивільні колеги були поінформовані з аспектами лікування, яке ми надаємо нашим пацієнтам, адже їм доведеться зустрічатися з ними у повсякденному житті в своїх медичних закладах».

Упродовж пленарних засідань присутні ознайомилися з чималим переліком профільних питань. Зокрема, спеціалісти Національного головного військово-медичного клінічного центру «ГВКГ» презентували доповідь на тему «Принципи медичного сортування, надання медичної допомоги та визначення черговості евакуації поранених з бойовими нейрохірургічними травмами в системі лікувально-евакуаційного забезпечення ЗСУ». 

Львівські та харківські військові медичні спеціалісти розповіли про питання реконструктивної хірургії вогнепальних поранень вилично-орбітального комплексу, особливості надання нейрохірургічної допомоги на передових етапах медичної допомоги в зоні АТО та особливості хірургічної тактики при бойовій нейротравмі на III рівні лікувально-евакуаційного забезпечення. Також власним досвідом у презентації на тему: «Особливості надання медичної допомоги при черепно-мозкових пораненнях в умовах сучасних локальних війн та збройних конфліктів» з колегами поділився завідувач відділення церебральної нейрохірургії комунального закладу «Дніпропетровська обласна клінічна лікарня імені І. І. Мечникова» доктор медичних наук, заслужений лікар України, лікар-нейрохірург вищої категорії Андрій Сірко: «Через нашу обласну лікарню пройшло близько двох тисяч поранених із зони АТО. Відділення нейрохірургії прийняло більш як 260 поранених і я, в межах своєї доповіді, поділився досвідом лікування понад 130 поранених з вкрай важкими пораненнями черепа та головного мозку. Ми знаходимося у безпосередній близькості до зони бойових дій, і за два роки персонал нашої лікарні набув необхідного досвіду з надання допомоги при складних пораненнях. Окрім того, важливим для нас є те, що громадяни нашого міста, а також адміністрація Дніпропетровської області, визначилися в тому, що Дніпропетровськ має стати першим центром до прифронтової лінії, в якому надаватиметься висококваліфікована медична допомога. За допомогою волонтерів, небайдужих громадян, меценатів, які постійно допомагають нам з оновленням обладнання були закуплені система нейронавігації, операційний нейрохірургічний мікроскоп тощо».

Заступник начальника Національного військового-медичного клінічного центру «Головний військовий клінічний госпіталь» – головний хірург Міноборони України полковник медичної служби Ігор Хоменко акцентував увагу на тому, що під час проведення Антитерористичної операції медичні спеціалісти постали перед новими викликами: «На початок бойових дій ми були не готові до такої значної кількості поранених. На жаль, у військовій медицині не так вже й багато було нейрохірургів, тож довелося залучатися цивільних колег за мобілізацією. Усім нам довелося опановувати новий досвід у мобільних медичних бригадах в зоні АТО. На сьогодні можу сказати, що українські медичні спеціалісти володіють чималим досвідом з лікування нейрохірургічної бойової травми. Сепаратисти та російські найманці не припиняють провокацій проти Українського війська, тож в зоні АТО наші військовослужбовці продовжують отримувати польові складні нейрохірургічні поранення, травми, що потребують кваліфікованого спеціалізованого лікування».

Упродовж курсів, окрім презентацій, було представлено низку друкованих видань. Так, головний нейрохірург Міноборони України, кандидат медичних наук, лікар-нейрохірург вищої категорії полковник медичної служби Андрій Данчин анонсував присутнім «Методичні вказівки військово-польової хірургії», що були розроблені з використанням досвіду набутого за час АТО, й зазначив: «Це ілюстроване видання, що написане доступною мовою і може бути цікавим не лише для профільних спеціалістів. В ньому розписано увесь алгоритм дій надання медичної допомоги пораненому — від поля бою до високоспеціалізованих медичних установ, а саме – як повинен діяти хірург під час поступлення пацієнта з нейрохірургічною травмою тощо». 

Як розповіли нейрохірурги, за два останні роки суттєво зміцнилися і комунікативні зв’язки із закордонними колегами, що дозволило направляти на лікування до провідних країн світу чимало військовослужбовців – учасників АТО. Допомагати зголосилося чимало закордонних лікарів, які беруть участь в консультативній роботі чи відбирають за медичними показаннями військовослужбовців на реабілітацію, а також, допомагають проводити надскладні оперативні втручання захисникам України».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів