У Львові вакцину від Covid-19 будуть складувати у Брюховичах

15:29 24 лютого 2021 р.

Львівська міська територіальна громада повністю готова до 1-го й 2-го етапів вакцинації від коронавірусу. Сформовано 10 мобільних бригад та облаштовано 10 стаціонарних пунктів імунізації на базі закладів первинної медичної допомоги. Також місто передбачило виплати для медиків, які залучені до процесу вакцинації. Один із таких пунктів щеплення - у 2-гій міській поліклініці. Вакцину у Львові очікують вже на початку березня.

Про це інформує пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.

« Ми у Львові маємо 10 таких пунктів, також створено 10 мобільних бригад. Мобільні бригади закріплені за нашими лікарнями, і по кожній лікарні, в першу чергу, будуть вакцинувати тих, хто працює з хворими на COVID. Цей пункт буде задіяний для вакцинації мешканців міста Львова, починаємо з людей старшого віку, з 80+. Все є, що потрібно, є ліфт, можна сюди спуститись, можна роздягнутись. Ми витримуємо усі норми.

Очікуємо, що на початку березня перші вакцини вже будуть у Львові і ми розпочнемо процес вакцинації.

Такі умови, які створені в цьому пункті, є і в інших — окремий вхід та вихід, три зони — підготовки до вакцинації, де ми кожного хворого оглядаємо, зона вакцинації та зона відпочинку, бо пацієнт має 30 хвилин відпочити. Також у поліклініці є відповідно навчені люди, є дефібрилятори, бо можуть бути різні ситуації. Медики готові, наші мобільні групи були на навчаннях у Києві.

У Львові вакцина буде складуватись у Брюховичах, там є спеціально обладнаний медичний склад, де є умови для наднизьких температур, які потрібно для певного виду вакцин.

Наші пункти облаштовані коштами поліклінік, ми також передбачили кошти в бюджеті для додаткового преміювання працівників. В процесі будемо бачити, які будуть видатки. Сама вакцина для мешканців буде безкоштовною", — прокоментував мер міста Андрій Садовий.

Його доповнила Наталія Літвінська, керівниця управління охорони здоров’я ЛМР.

«Мобільні бригади будуть щепити на тимчасових пунктах щеплення, а на стаціонарних — відбуватиметься другий етап вакцинації, який, за рекомендацією міністерства, все-таки буде, напевно, збігатися з першим етапом вакцинації.

Коли ми ще не мали інформації про вакцинацію і хто її буде фінансувати, ми затвердили міську програму про матеріальне забезпечення першого етапу вакцинації. На неї виділили 1,3 млн грн — це по 10 тис грн кожному члену мобільної бригади. Також це гроші на засоби індивідуального захисту, дезінфекційні засоби, на бензин тощо. Тому місто Львів у будь-якому випадку було готове до того, що розпочнеться вакцинація, навіть якщо ми не будемо мати контрактування з Національною службою здоров’я України. Сьогодні маємо добру новину про те, що всі наші 10 мобільних бригад внесені у розпорядження керівника робіт і мають змогу підписати контракти з Національною службою здоров’я України. Тому надіємося, що ми отримаємо фінансування і будемо мати змогу працювати такими бригадами, як ми собі запланували — 10 бригад на місто Львів", — прокоментувала Наталія Літвінська, керівниця управління охорони здоров’я ЛМР.

Вона уточнила, що сьогодні вакцина поступила на центральні регіони України. «Вакцина — AstraZeneca (CoviShield), яка вироблена на потужностях індійського заводу, на базі якого виробляються практично всі вакцини світу», — додала вона.

Кожен такий стаціонарний пункт має три ізольовані зони: для очікування, безпосередньо щеплення й перебування після процедури. Вхід та вихід сюди — окремі.

«Наш пункт вакцинації - тимчасовий стаціонарний пункт вакцинації, що передбачений для вакцинації як населення, так і працівників нашого закладу, і розгорнутий протягом останніх днів. Буде попередній запис на вакцинацію і графік прийому пацієнтів. Осіб старше 80 років будемо просити приходити в супроводі, адже їм тяжко буде самостійно прийти. Коли людина приходить, її оглядає лікар, і за відсутності протипоказань — проводиться щеплення вже у другій зоні. Після вакцинації, дані про пацієнта вносяться в електронну систему, і після щеплення пацієнт потрапляє в третю зону — очікування чи відпочинку, де упродовж 30 хвилин проводиться спостереження за пацієнтом, щоб не було у нього непередбачуваних подій після імунізації. Якщо все добре, побічних ефектів від вакцинації немає, пацієнт залишає цей пункт через запасний вихід — в нас є окремо вхід і окремо вихід, через що пацієнти не перетинаються.

Ми також будемо попереджувати про те, що можуть бути віддалені наслідки вакцинації, і тому якщо якась буде реакція у пацієнта після 30 хвилин, йому потрібно одразу сконтактувати зі своїм лікарем і розповісти про це, щоб лікар міг прийняти відповідні дії - все залежить від кожної окремої ситуації. Нормальними реакціями після щеплення є біль у місці уколу чи почервоніння, підняття температури, гарячка, озноб, загальна слабкість", — прокоментувала Тетяна Бессараб, заступниця головної лікарки з медичної частини 2-ї міської поліклініки Львова.dailylviv.com

До теми

17:19 17 квітня 2021 р.

Львівщина залишиться у червоній зоні антикоронавірусного карантину: показники трьох днів

Коефіцієнт виявлення випадків інфікування на Львівщині за 14,15 і 16 квітня - 26,6% 25,7% 24,1%. Рівень госпіталізацій з діагнозом COVID-19 у Львівській області за ці дні - 63,9%, 61,8%, 59,4%. Завантаженість ліжок з киснем - 74,1%, 72,9%, 72,5%.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу