У Львові створять тимчасові госпіталі для ковідних хворих

22:06 9 березня 2021 р.

Фото до новини

Це відбудеться на базі лікарні швидкої допомоги і 8-ї лікарні.

Зараз у міських лікарнях Львова для лікування хворих на коронавірус облаштовано 1300 ліжок, однак до кінця березня їх кількість планують збільшити до 2000. Зокрема, на базі двох лікарень утворять тимчасові шпиталі, а відповідна комісія опрацює можливість перепрофілювання денних стаціонарів міських поліклінік.

Про це повідомила пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.

«Ми щойно завершили засідання комісії з надзвичайних ситуацій. За останню добу в наші комунальні лікарні поступило 34 хворих з ковідом, і тільки 1 людину виписали. І така динаміка спостерігається впродовж останніх тижнів і, за словами медиків, хворі поступають у важкому стані.

Станом на сьогодні маємо зарезервовано 1300 ліжок для лікування хворих на ковід у наших комунальних лікарнях. На ранок було заповнено 534 ліжка. Тобто резерв є, але хто може спрогнозувати, скільки буде поступати за добу — 40, 50 чи 60? Така ж непроста ситуація є в обласних лікарнях. Тому ми поставили собі за мету збільшити цей резерв ще на 700 ліжкомісць, тобто дійти до 2000. Використовуючи чинне законодавство, ми на сесії плануємо створити відповідну комісію, щоби вона акцептувала рішення, яке ми сьогодні прийняли на комісії з питань ТЕБ і НС, а саме: на базі лікарні швидкої допомоги і 8-ї лікарні додатково створити тимчасові госпіталі. Також комісія має оглянути приміщення наших поліклінік — йдеться про поліклініку на Пасічній, на Сихові, на Виговського, на Симоненка і на Мазепи. І на базі цих 5 поліклінік ми повинні визначити наш додатковий резерв для того, щоб можна було переміщувати хворих.

Ми повинні дослідити поліклініки, тому що там є денні стаціонари. І ми будемо вивчати, чи можна його перевести в режим цілодобового, можливо, ми туди заберемо частину хворих з іншими хворобами і збільшимо кількість ковідних ліжок у 8 лікарні і лікарні швидкої. Ми лікуємо всіх, тому треба це все дообстежити і прийняти швидке рішення.

Базовими є 8 лікарня і лікарня швидкої саме тому, що там є відділення реанімації. Тобто ми не будемо створювати жодних наметів, а будемо повністю використовувати медичні установи, які є в нашому місті, будемо їх частково перепрофільовувати, щоб кожен мешканець мав гарантію, що він отримає якісну допомогу", — прокоментував під час брифінгу Андрій Садовий, міський голова Львова.

Cьогодні в мерії Львова відбулось засідання міської комісії з питань ТЕБ і НС, де прийняли низку рішень в умовах протидії пандемії коронавірусу. Наразі Львівська міська територіальна громада перебуває у «помаранчевій» зоні карантину.

Комісія прийняла такі рішення:

— ініціювати створення тимчасових шпиталів як структурних підрозділів клінічної лікарні швидкої медичної допомоги та 8-ї міської клінічної лікарні;

— опрацювати можливість розгортання додаткових ліжок для госпіталізації хворих на базі 1-ї міської клінічної лікарні ім. Князя Лева, 5-ї міської клінічної лікарні та міського пологового клінічного будинку № 1;

— опрацювати можливість перепрофілювання денних стаціонарів міських поліклінік до роботи в цілодобовому режимі для лікування пацієнтів зі соматичною патологією;

— посилити роботу моніторингових груп, які стежитимуть за дотриманням карантину у громадському транспорті, на продовольчих ринках, у торгово-розважальних центрах та супермаркетах;

— розгорнути на території міжнародного аеропорту «Львів» мобільний пункт ПЛР-тестування;

— моніторити ситуацію із захворюваністю учнів, вчителів та персоналу міських закладів освіти.

Міністр назвав умову запровадження нового локдауну

Міський голова Львова готовий до запровадження локдауну

Епідситуація в області погіршується: значна кількість важких пацієнтів потребують кисневої підтримки

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини