У Львові розпочинають дослідну експлуатацію електронно-медичної картки пацієнта (оновлено: відео)

16:26 15 жовтня 2015 р.


Фото: tvoemisto.tv

Реалізувати нововведення обіцяють до кінця року.

«14 жовтня у Львові у Військово-медичному клінічному центрі Західного регіону відбулася презентація впровадження електронно-медичної картки пацієнта, як пілотного проекту розвитку електронної медицини. Львів є одним з перших міст після Києва, де започатковується ця система», – повідомили в прес-службі міністерства оборони України, де також поінформували:

«У заході взяли участь заступник міністра оборони України Юрій Гусєв, міський голова Львова Андрій Садовий, начальник ВМКЦ Західного регіону полковник медичної служби Іван Гайда, керівник проекту «е-Здоров’я» Офісу реформ Міністерства оборони України Михайло Лопатін, директор з розвитку бізнесу компанії «Eleks» Петро Коновалов, а також співзасновник та модератор ICT Competence Center Яніка Мерило. Зокрема, заступник Міністра оборони України Юрій Гусєв зазначив:

«Сьогодні для міністерства оборони України критично важливим є проведення реформ та впровадження сучасних рішень і технологій. У серпні ми разом із компанією «Eleks», Ощадбанком, командою волонтерів та Янікою Мерило пілотували електронну картку пацієнта в Національному військово-медичному клінічному центрі «Головний військовий клінічний госпіталь».

Роботу розпочали з хірургічного блоку і приймального відділення, а також ознайомили лікарів із правилами користування системою. Це дає можливість лікарям і медичному персоналу у віддаленому доступі переглянути історії хвороби пацієнта, його діагноз, клінічні дослідження, що дозволяє швидше та більш якісно надавати медичну допомогу пацієнта».

Одним із пілотних міст ми обрали Львів, тому що він активно підтримує впровадження новітніх технологій, а також тому, що місцевий Військово-медичний клінічний центр має хорошу технічну готовність. Окрім того, ми зараз успішно співпрацюємо із Янікою Мерило над кількома проектами, у тому числі – і над електронною медициною. Завдяки цьому я вірю у швидку та успішну інтеграцію системи саме у Львові».

Своєю чергою, міський голова Львова Андрій Садовий повідомив:

«Я радий, що Львів продовжує тримати позиції «міста інновацій та електронних рішень. Впровадження системи електронної медицини – це ще один крок до створення якісної, ефективної та сучасної системи охорони здоров’я. Сьогодні важливим є не лише підтримати діяльність Міністерства оборони України, але й при цьому паралельно впроваджувати в міських поліклінічних відділеннях та лікарнях пілотне рішення, яке вже ефективно функціонує в міській дитячій лікарні, та з’єднати їх в одну систему.

Кінцева мета – щоб мешканці могли записатися до лікаря через електронну чергу, переглянути історію хвороби, свої клінічні дослідження через «Особистий кабінет» та отримати цифровий рецепт. Своєю чергою, лікарі отримають можливість проконсультуватися з іншими фахівцями, завдяки рішенням телемедицини».

Після презентації учасники провели спільну робочу нараду та намітили шляхи вирішення нагальних проблем з впровадження електронної медицини у військових медичних закладах. Слід зазначити, що робоча група міністерства оборони України спільно з компанією «Eleks», Ощадбанком та волонтерами, розпочала впровадження системи е-медицини з квітня 2015 року.

Усю систему побудовано за ресурси донорів і за допомогою волонтерів, завдяки чому проект з бюджетом в 10 млн грн запустили для госпіталю безкоштовно. У недалекому майбутньому заплановано розповсюдити систему на всі військові госпіталі, аби забезпечити більш швидке надавання першої допомоги і більш якісне лікування».

Про це повідомили в прес-службі міністерства оборони України.

«Львів стане одним із пілотних міст після Києва, де у Військово-медичному клінічному центрі Міністерства оборони України впроваджуватимуть систему електронної медицини. Так, сьогодні тут офіційно дали старт проекту впровадження електронної картки пацієнта: наразі розпочинають дослідну експлуатацію, реалізувати ж обіцяють до кінця року», – повідомили «Щоденному Львову» в прес-службі міської ради, де також поінформували:

«У квітні 2015 року робоча група міністерства оборони України, спільно з компанією  «Eleks», Ощадбанком та волонтерами, розпочала впровадження системи е-медицини, розпочинаючи з електронної картки пацієнта. Уже в серпні вона пілотувала з рішенням в хірургічному блоці і приймальному відділенні та навчила перших лікарів користуватися системою.

Усю систему побудовано за ресурси донорів і за допомогою волонтерів, завдяки чому проект з бюджетом в 10 мільйонів гривень запустили для госпіталю безкоштовно. У недалекому майбутньому заплановано масштабувати систему на всі військові госпіталі, аби забезпечити більш швидке надання першої допомоги і більш якісне лікування.

Міський голова Львова Андрій Садовий зазначив під час презентації:

«У цілому світі військові технології та військова медицина завжди йдуть на декілька кроків попереду. І мені приємно, що власне завдяки е-команді, яка сьогодні почала працювати в Міністерстві оборони, ця тенденція дійшла і до України.

Також дуже приємно, що львівська команда активно до цього долучається. І, власне, проект, який сьогодні презентують, – це можливість оперативно отримати інформацію про стан здоров’я військового, який, скажімо, щойно отримав поранення і прямує на госпіталізацію, а лікарі вже можуть готуватися до надання йому якісної допомоги.

Це речі, які є звичними у світі, однак у військовій медицині в Україні, на превеликий жаль, такого ще не було. Важливо також, що все те, що ми будемо спільно робити для військових, автоматично робитимемо й для Львова.

Звичайно ж, усі наші технології передаватимемо й іншим містам України, тому що немає нічого ціннішого за здоров’я українців. Тим паче, ми робимо це все на велике свято, і я вірю, що Покрова це все благословляє і скеровує в добру путь».

Натомість заступник міністра оборони Юрій Гусєв відзначив:

«Сьогодні ми, спільно з міськрадою, Янікою Мерило та колективом військового госпіталю, робимо величезну справу, впроваджуючи проект е-здоров’я. Хочу підкреслити, що Львів сьогодні – у першій черзі долучених до цього проекту.

Окремо дякую Андрію Садовому за ту підтримку, яку ми сьогодні відчуваємо від міської влади. Спільно ми працюємо за ще кількома напрямками: це і передача тих будинків, які колись належали міністерству оборони, на баланс Львова, та покращення життя їхніх мешканців, і реалізація проектів з будівництва житла для військовослужбовців, і створення відповідної інфраструктури військкоматів міста Львова, і покращення бази, яка формується сьогодні у львівському госпіталі для впровадження таких інновацій як е-здоров’я.

Львів обрали одним із пілотних міст тому, що він активно підтримує впровадження новітніх технологій, а також тому, що міський Військово-медичний клінічний центр має хорошу технічну готовність. Я вірю в швидку та успішну інтеграцію системи саме у Львові».

Своєю чергою, керівник проекту е-Здоров'я, представник Офісу реформ міністерства оборони України Михайло Лопатін, підкреслив:

«Львів показав неймовірно багато завзяття та сильну волю, щоб цей проект таки відбувся. Більше того: як тільки виникла ідея розвивати систему у Львові, одночасно відгукнулося дуже багато людей, які сказали – так, ми готові, ми хочемо, аби ця система була тут.

Тому сьогодні та підтримка, яку ми отримуємо від львівської громади, у тому числі – від керівництва міста, просто змушує нас приїхати сюди та зробити Львів першим кроком у реалізації проекту. За це дуже велике спасибі місту та львівській громаді».

За словами радника міського голови Львова Яніки Мерило, електронно-медична картка пацієнта дасть можливість лікарям і медичному персоналу у віддаленому доступі переглянути історію хвороби пацієнта, його діагноз та клінічні дослідження, що дозволить швидше та більш якісно надавати медичну допомогу. Вона також даватиме змогу замовити собі цифровий рецепт, отримати певні види довідок або й записатись на прийом до лікаря. Яніки Мерило зазначила також:

«До прикладу, якщо ти кожного місяця маєш отримувати певні ліки, то тобі не треба буде знову і знову стояти в черзі – ти зможеш одразу прийти в аптеку й отримати той рецепт, який ти замовив через Кабінет мешканця. Це важливо не лише для пацієнтів, а й для лікарів, адже вони матимуть змогу бачити історію хвороби, зроблені рентгени та аналізи. Це даватиме їм більш комплексну картину, що означає і більш точний діагноз. 

Також це допоможе отримати відповідні довідки: скажімо, якщо вам потрібно оновити водійські права, то для чого ще раз здавати ті аналізи, які ви вже здавали незадовго до цього? І що також важливо – картка даватиме можливість записатися на прийом до лікаря. Загалом, це дуже довгий процес, однак важливо, що ми вже рухаємось правильним шляхом». 

Натомість керівник Військово-медичного клінічного центру Західного регіону Іван Гайда підкреслив: «Впровадження такої картки означатиме 2 роки вперед у розвитку військової медицини країни».

Нагадаємо, Львів – перше місто в Україні, яке в червні цього року відкрило інтернет-портал «Особистий кабінет мешканця» з важливими електронними послугами (замовлення завірених копій ухвал ЛМР, видача довідок про перебування на квартирному обліку, довідки про несудимість в МВС, довідки про доходи в ДФС, а також низка електронних сервісів, таких як електронне звернення тощо). Окрім цього, наприкінці місяця почнуть видавати перші електронні Картки львів’ян – учасників АТО. 

Це сучасні соціальні банківські платіжні ID-картки, що надаватимуть доступ до 20 послуг, зокрема: звільнення членів сімей учасників АТО від квартирної плати, безкоштовний проїзд у комунальному транспорті, безкоштовне харчування у дитячих садках та школах їхніх дітей, надання одноразової матеріальної допомоги, доступ до порталу «Особистий кабінет мешканця» тощо. Також, згідно з програмою «Львів-2020», у пріоритетах роботи міської влади на наступні роки є запровадження електронного урядування на усіх рівнях міських структур, подальший розвиток Особистого кабінету мешканця, а також видача е-карток, які надаватимуть доступ до міських послуг, усім львів’янам. Детальніше з пріоритетами можна ознайомитись на сайті: http://lviv2020.com/».

dailylviv.com

До теми

12:00 15 квітня 2021 р.

Сьогодні Львівська область розпочинає щеплення вакциною CoronaVac

Від сьогодні Львівська область розпочинає проводити щеплення вакциною "CoronaVac" фармацевтичного виробника "Sinovac BioNTech". Кількість доз складає 11 240. Щепленню підлягають працівники освіти, які залучені до проведення ЗНО, а також маломобільні групи населення та їхні опікуни.

Рубрика: Медицина

09:49 15 квітня 2021 р.

Хворі надходять у дуже важких станах і одразу - в реанімацію: про послаблення карантину радитимуться з медиками

Міський голова Львова Андрій Садовий повідомив, що, незважаючи на зменшення динаміки захворюваності на коронавірус, в лікарні все ще надходить чимало хворих у важкому стані. Відтак, можливі варіанти послаблення карантину будуть розглядатися завтра, 16 квітня, після консультацій з лікарями.

Рубрика: Медицина

08:23 15 квітня 2021 р.

У Львівській області за добу 748 нових випадків коронавірусної хвороби

За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у м. Київ (1 625), Харківській (1 168), Хмельницькій (1 088), Запорізькій (1 015) та Дніпропетровській (1 005) областях.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу