У Львові приберуть зі шкільних їдалень шкідливі продукти (оновлено)

17:55 25 лютого 2016 р.


Фото: lvivpost.net

У нашому місті кожна десята дитина має прояви хронічних гастроентерологічних захворювань.

«Сьогодні, 25 лютого, на пленарному засіданні ЛМР було піднято питання щодо харчування дітей у загальноосвітніх навчальних закладах міста Львова. За результатами депутатського запиту буде проведено перевірку про наявність сертифікатів на буфетну продукцію у шкільних буфетах», – повідомили сьогодні, 25 лютого, «Щоденному Львову» в прес-службі міської ради, де також розповіли:

«Керівник управління освіти ЛМР Зоряна Довганик зазначила: «Загальноосвітні навчальні заклади закуповують послугу з надання гарячого харчування учням. Харчування забезпечують надавачі послуг з гарячого харчування, як комунальні підприємства, так і приватні підприємства. Щодо надання одноразового харчування і гарячих сніданків та обідів, звичайно, що надавачі послуг користуються меню, яке є затверджене і погоджене головним санітарним лікарем міста Львова. Окрім того, у навчальних закладах надавачі послуг реалізують також і буфетну продукцію. Але, відповідно до чинного законодавства, вони повинні мати усі сертифікати про якість даної продукції і дозволи про те, що вони можуть реалізуватися у загальноосвітніх навчальних закладах».

Натомість міський голова Львова Андрій Садовий наголосив: «Спільно з управлінням освіти міста та спільно з управлінням охорони здоров’я максимально зробити всі необхідні дії, із залученням колег депутатів, із залученням  колег з профільних комісій, щоб ми показали приклад якісного харчування дітей в наших школах.  Я розумію, що кожен, хто має дітей, знає, що це таке, знає, як важко спілкуватися з ними і переконувати їх, щоб вони утримувались від чіпсів, різного печива, круасанів. Я думаю, що ми можемо в наших школах вибудувати логістику так, щоб діти мали тільки здорове харчування. Краще нехай дитина з’їсть свіже яблуко - це і дешевше, і корисніше, ніж їсти круасани.  Сьогодні, насправді, немає нічого ціннішого, ніж здоров’я дітей. Тому в мене велике прохання: за 1,5 тижні подати мені пропозиції, щоб я міг вникнути в цю ситуацію, з точки зору нового бачення і в максимальній координації з колегами депутатами зробити це швидко і якісно».

Раніше в прес-службі «Об’єднання «Самопоміч» повідомили сьогодні, 25 лютого, «Щоденному Львову»:

«Міський голова Львова Андрій Садовий доручив управлінням освіти та охорони здоров’я ЛМР вжити заходів, аби у львівських школах діти отримували тільки безпечне та корисне харчування». «Андрій Садовий зазначив: «У швидкому часі спільно управлінню освіти, охорони здоров’я, залучивши депутатів профільних комісій, потрібно показати приклад забезпечення якісного харчування у школах. Кожен, хто має дітей, знає, як важко переконати їх утриматись від чіпсів та іншої некорисної їжі. Але переконаний, що ми можемо вибудувати логістику,  аби діти у львівських школах мали якісне харчування». 

Таке доручення виконавчим органам міський голова дав у відповідь на запит депутата Львівської міської ради фракції «Об’єднання «Самопоміч» Андрія Дворакевича, який заявив: «Спільно з громадськими активістами ми провели моніторинг асортименту шкільних їдалень. І сьогодні на засідання я взяв деякі продукти, які ми придбали у школі. Це солоні крекери, солодощі, круасани з наповнювачем. Що ми побачили у складі? Емульгатори, барвники, синтетичні ароматизатори. Ми розуміємо, що, на жаль, продукти з різноманітними хімічними додатками сьогодні продають на кожному кроці. Але це неприпустимо у раціоні харчування дітей, особливо у школі».

За словами Андрія Дворакевича, сьогодні у Львові кожна десята дитина має прояви хронічних гастроентерологічних захворювань. Депутат наголосив: «Як лікар-хірург, щодня зіштовхуюсь із наслідками такого неправильного харчування. Так званий швидкий перекус може сприяти виникненню багатьох завхорювань. Щоб уникнути їх, діти мають отримувати корисне харчування», – наголосив 

Тож Андрій Дворакевич звернувся до міського голови та начальника департаменту гуманітарної політики з проханням ініціювати експертну оцінку щодо дотримання вимог щодо харчування дітей у школах. І найважливіше – вжити заходів, аби у школах дітям пропонували лише безпечні та корисні продукти. 

Депутат зазначив: «Європейський досвід нам підказує, що забезпечувати харчування дітей відповідно до усіх вимог мають спеціальні підприємства. Це має бути наша довгострокова мета. А сьогодні ж я пропоную здійснити перші кроки – прибрати із шкільних їдалень небезпечну продукцію та забезпечити їх корисною їжею».

dailylviv.com

До теми

23:08 19 жовтня 2021 р.

Пацієнти з ускладненим ковідом очікують швидку по кілька годин: рекорд звернень за екстреною меддопомогою

Централь 103 впродовж останнього тижня практично щодня фіксує рекордне число звернень за екстреною медичною допомогою. На цей період припадає найбільша за всю історію української служби екстреної медичної допомоги кількість виїздів бригад. І найвище число госпіталізацій пацієнтів.

Рубрика: Медицина

20:02 19 жовтня 2021 р.

Критична ситуація з коронавірусом у лікарні швидкої допомоги Львова. Лікарі зняли відео

У Львові в клінічній лікарні швидкої медичної допомоги виникла складна ситуація через спалах коронавірусу. Зараз у реанімації перебуває 50 пацієнтів, які - в критичному стані.

Рубрика: Медицина

16:30 19 жовтня 2021 р.

Уже завтра можуть бути всі підстави для переходу Львівщини в червону зону, - ЛОДА

У Львівській області показник завантаженості ліжкомісць з киснем вже два дні перевищений. Якщо така ситуація спостерігатиметься і завтра, то є всі підстави для переходу області у «червону» зону.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

100 днів ринку землі у Львівській області

Рубрика: Економіка

Маркетплейс для провайдерів, влади та ГО

Рубрика: Освіта і наука

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу