У Львові поменшало на 21,7% хворих на грип і ГРВІ, – ЛОДА

15:47 16 березня 2015 р.


Фото: прес-служба Львівської облдержадміністрації

Як повідомили в понеділок «Щоденному Львову» в прес-службі облдержадміністрації, в області захворюваність на грип і ГРВІ знизилася порівняно з попереднім тижнем на 28,7%.

У прес-службі Львівської обласної державної адміністрації повідомили сьогодні, 16 березня, «Щоденному Львову»:

«За підсумками моніторингу, впродовж 11-го тижня (9-15 березня) у Львівській області захворіло на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції 13980 осіб, інтенсивний показник склав 55,4 при епідпорозі 114,3. Захворюваність знизилась на 28,7% порівняно з попереднім тижнем. Питома вага захворілих дітей до 17 років становить 55,1%.

У Львові за звітний період захворюваність знизилась на 21,7%. Кількість захворілих склала 5004 осіб з інтенсивним показником 66,6 при епідпорозі 92,6. Питома вага захворілих дітей становить 46,8 %.

За даними вірусологічної лабораторії ДУ «Львівський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» при дослідженні носоглоткових змивів від хворих виділено грип В, грип А, а також збудники аденовірусної, риновірусної інфекцій та вірус парагрипу ІІ типу. Держсанепідслужба Львівської області нагадує, що грип дуже легко передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом – коли хвора людина кашляє, чхає чи просто розмовляє.

У зоні зараження перебувають люди в радіусі 2 метрів навколо хворого. Хвора людина, навіть із легкою формою грипу, становить небезпеку для оточуючих протягом усього періоду прояву симптомів – це, в середньому, сім днів. Проте, нехтуючи власним здоров'ям і наражаючи на небезпеку оточуючих, часто хворі не звертаються за медичною допомогою, займаються самолікуванням, продовжують ходити роботу, їздити в громадському транспорті, відвідувати магазини, ринки та інші місця масового скупчення людей.

Вірус грипу небезпечний, але не всесильний. Можна легко уникнути зараження грипом навіть під час епідемії, якщо дотримуватись кількох простих речей:

Уникати скупчень людей – аби зменшити вірогідність контактів із хворими людьми, при тому що деякі з них є заразними навіть до появи очевидних симптомів.

Користуватися одноразовими масками при необхідності – щоб захистити себе чи оточуючих від зараження.

Регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання.

Уникати відвідування місць з великим скупченням людей.

Повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми – для підвищення опірної здатності організму.

Мати чисті руки – інфекція потрапляє в організм через рот, ніс та очі, яких ви час від часу торкаєтесь руками. Тими ж руками ви тримаєте гроші чи тримаєтесь за поручні, де кілька годин зберігаються в активному стані віруси і бактерії, що залишились від дотиків рук інших людей. Тому необхідно часто мити руки з милом або обробляти їх дезінфікуючим гелем із вмістом спирту.

Користуватися тільки одноразовими паперовими серветками і рушниками – як після миття рук, так і для того, щоб прикрити обличчя під час кашлю, а також при нежиті.

Залишатися вдома при перших ознаках хвороби  щоб не провокувати ускладнення власної хвороби і не наражати інших людей на небезпеку.

Також не треба забувати про щорічну вакцинацію, яка є найефективнішим засобом для захисту організму від вірусів грипу. Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною та ефективною для створення повноцінного захисту організму проти грипу».

dailylviv.com

До теми

15:29 24 лютого 2021 р.

У Львові вакцину від Covid-19 будуть складувати у Брюховичах

Львівська міська територіальна громада повністю готова до 1-го й 2-го етапів вакцинації від коронавірусу. Сформовано 10 мобільних бригад та облаштовано 10 стаціонарних пунктів імунізації на базі закладів первинної медичної допомоги. Також місто передбачило виплати для медиків, які залучені до процесу вакцинації. Один із таких пунктів щеплення - у 2-гій міській поліклініці. Вакцину у Львові очікують вже на початку березня.

Рубрика: Медицина

13:22 24 лютого 2021 р.

Сьогодні в Україні розпочинають вакцинацію проти COVID-19. Буде 4 вакцини

Відсьогодні в Україні розпочинається вакцинальна кампанія проти COVID-19. Перші вакцини о 7 ранку вирушили в регіони. Завдання – провести вакцинацію в максимально стислі терміни, щоб медики вчасно отримали захист. На цьому під час брифінгу наголосив Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу