У Львові хочуть оптимізувати госпітальну мережу. Об’єднання медзакладів не уникнути

10:58 9 червня 2021 р.

Фото до новини

У рамках Екстреного медичного форуму, що триває сьогодні у Львові, старший радник, керівник напрямку надання послуг в охороні здоров'я проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров'я» Владислав Одринський презентував дослідження в рамках реалізації проєкту.

Зокрема, він відзначив, що Львів отримає грантову підтримку від USAID задля розробки комплексної стратегії медичних показників та економічних моделей.

Про це інформує пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.

«У рамках цього проєкту нами було розроблено методологію розвитку госпітальної мережі. Сьогодні я б хотів поділитись її короткими висновками.

В цій методології, зокрема, йдеться про те, як формувати лікарняний сектор в Україні. Тут ми використали підхід кластеризації медичних послуг. Кластер – це велика територія з населенням понад 150 тис. Дуже часто в країні це співпадає з тими районами, що запроваджені адміністративною реформою. Саме ці медичні кластери, їх підходи та планування, були покладені в основу адміністративно-територіальної реформи, тому що були використані європейські підходи до планування таких територій», - зазначив Владислав Одринський, керівник напрямку надання послуг в охороні здоров'я проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров'я».

Відтак, за цією методологією, Львівський госпітальний округ розділений на 7 кластерів, які співпадають із районами.

«Львівський госпітальний округ поділений на 7 кластерів. У Львівській області це співпадає з укрупненими районами. Я б хотів звернути увагу, що коли ми розглядаємо територіальні громади, важливо розуміти, що територіальна громада є частиною великого кластеру.

Ми бачимо, що Львівський кластер – один із семи, але він обслуговує населення більше ніж 1 млн 150 тис. населення, і це не ті 720 тис., які є у територіальній громаді міста, а значно більше.

Більше того, якщо дивитись на деякі послуги, наприклад, лікування інфарктів, то ми можемо побачити, що регіоналізація таких послуг передбачає поділ на великі території із великою кількістю населення. Наприклад, Львівський госпітальний округ може розглядатись на двох великих кластерах, де північний кластер обслуговує 1 млн 700 тис. населення для певних видів послуг.

Якщо поглянути безпосередньо на сам Львівський кластер, то ми бачимо, що є 23 територіальні громади, з яких 10 – міських, 4 селища і 9 – сільських, у яких налічується наразі 33 медичні заклади. Половина із них належать територіальній громаді міста Львова», - розповів Владислав Одринський.

Він додав, що у центрі інтегрованої системи залишають потреби пацієнтів, а не окремих закладів.

«Кожний окремий заклад не може розглядатись як самостійна одиниця. В сучасних системах – це частина комплексної мережі. Ми кажемо про єдиний медичний простір. Коли ми говоримо про децентралізацію та концентрацію ресурсів, ми розуміємо, що найбільш спеціалізована медична допомога покриває менше коло проблем, але допомагає підвищенню рівня технологічної складності, тому вчасна концентрація медичних ресурсів дозволяє лікарні охопити потік пацієнтів.

Звісно, якщо ми говоримо про лікарню інтенсивного лікування, то там вже не діє принцип вибору пацієнта, там працюють протоколи, клінічні маршрути і робота швидкої медичної допомоги, яка на підставі оцінки стану пацієнта визначає, куди його везти. Так, якщо легка травма, то його треба везти у найближчий заклад, де є швидка медична допомога, але якщо це політравма - то треба везти пацієнта в обласний центр політравми. Зазвичай така ситуація потребує різних рівнів допомоги: як обласного, так і територіальної громади. Багато роботи буде направлено саме на взаємодію між власниками закладів різного рівня», - додав керівник напрямку надання послуг в охороні здоров'я проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров'я».

А також він відзначив, що проєкт USAID готовий надати підтримку, зокрема грантову, територіальній громаді Львова задля оптимізації госпітальної мережі.

«Я хотів би наголосити, що мета проєкту – підтримати територіальну громаду Львова в процесі оптимізації своєї госпітальної мережі, особливо в процесі об’єднання медичних закладів. Аби цей досвід був успішний, проєкт надасть технічну допомогу – як аналітичну, юридичну, так і у вигляді грантів на подальші стратегії розвитку медичних закладів. Таким чином, я сподіваюсь на подальшу плідну співпрацю», - відзначив Владислав Одринський.

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів