У Львові – «Дні раннього виявлення глаукоми»

14:00 2 квітня 2014 р.


Фото: vidomosti-ua.com

Як повідомляє в середу прес-служба міської ради, вони триватимуть до 11 квітня.

У рамках Всесвітнього дня боротьби з глаукомою управління охорони здоров'я міської ради вже втретє розпочало 31 березня в усіх поліклінічних відділеннях Львова акцію «Дні раннього виявлення глаукоми», яка триватиме до 11 квітня. Торік під час такої акції тонометрію (вимірювання внутрішньоочного тиску) було проведено 6 965 особам. Відтак, діагноз «глаукома» вперше було встановлено у 66 пацієнтів. Начальник управління охорони здоров’я Володимир Зуб наголошує:

«Акція хоч і проводиться нашим управлінням не так давно, як усі інші наші профілактичні акції, але має значний результат. За два роки акцентування уваги наших пацієнтів та наших фахівців на цій недузі ми виявили 333 осіб з підвищеним очним тиском, з них у 148 підтверджено діагноз глаукома. Тобто, вперше виявлено такий діагноз у 148 осіб. Я вважаю, як для такої непростої патології, це хороший результат.

Адже це означає, що ці люди вже виявили патологію і мають шанс вчасно її вилікувати і таким чином покращити якість життя у майбутньому.Тому ми наполегливо запрошуємо мешканців Львова відвідати свою поліклініку, виміряти внутрішньоочний тиск, тим самим зробивши перший крок для попередження сліпоти. Бо за умови вчасної діагностики, правильного лікування та  виконання усіх рекомендацій офтальмолога зір при глаукомі можна зберегти».

Натомість головний позаштатний офтальмолог Львова Тетяна Смаль зазначає:

«Зір – найважливіший з п'яти органів чуття, оскільки забезпечує нам 80% інформації про навколишній світ. Не дарма, якщо йдеться про щось дуже цінне кажуть: «Берегти, як зіницю ока».

Але ми, зазвичай, не замислюємося, що нашим очам загрожує багато небезпек: комп’ютери, телевізори, нездорова їжа та екологія, стреси, надмір навантаження, очні хвороби. І серед останніх вкрай серйозним захворюванням є глаукома, яка без лікування завершується сліпотою. 

Глаукома – це група захворювань органу зору, спільними ознаками яких є підвищення внутрішньоочного тиску, а спільними наслідками - атрофія зорового нерву зі специфічними змінами поля зору. Хочу наголосити, що глаукома на початкових стадіях протікає безсимптомно і тільки на пізніх стадіях проявляється помітним звуженням поля зору та зниженням гостроти зору, аж до сліпоти».

Своєю чергою, завідувач медичного центра «Мікрохірургія ока», професор Ігор Новицький, повідомив:

«Людина втрачає зір при глаукомі внаслідок атрофії - загибелі зорового нерву. Основною причиною атрофії є підвищення внутрішньоочного тиску. Ось чому так важливо всім особам, старшим 40 років, один раз на рік контролювати рівень внутрішньоочного тиску, а при наявності захворювання – частіше.

Якщо ж у людини в роду були випадки глаукоми, є супутня патологія (цукровий діабет, гіпертонічна хвороба, схильність до вазоспазмів, мігрені тощо),  протягом тривалого часу вживання кортизонових препаратів, наприклад, у медичних мазях або в астматичних аерозолях, то вона, безперечно, відноситься до групи ризику, та повинна бути під пильним наглядом лікаря-офтальмолога. Згідно з результатами досліджень, практично у всіх регіонах світу серед причин сліпоти друге місце займає глаукома, що підкреслює її соціальну значущість як одного з найбільш інвалідизуючих захворювань.

Ймовірність настання сліпоти на одне око через 20 років після виникнення захворювання і початку лікування складає 27%, а на обидва ока – 9%. Якщо внутрішньоочний тиск утримується на високому рівні, то сліпота розвивається через три роки.

У Львові нараховується 3012 хворих на глаукому. З них 828 осіб на стадіях, коли розвивається незворотна сліпота».

Довідка

У світі зареєстровано 105 млн. хворих на глаукому, серед них понад 12 млн. пацієнтів, сліпих внаслідок глаукоми. Приріст хворих на глаукому складає приблизно 20 млн. осіб протягом 10 років, тобто  з кожним роком їх стає більше на 2 мільйони. Динаміка захворюваності на глаукому в Україні характеризується аналогічними тенденціями та є невтішною. Щорічно виявляється 25 тисяч нових випадків захворювання. В Україні 170 тис. людей страждають на цей недуг. Глаукома займає друге місце серед причин сліпоти в Україні.

Про це повідомляє сьогодні, 2 квітня, прес-служба міської ради.

dailylviv.com

До теми

15:04 1 грудня 2021 р.

Протитуберкульозний санаторій в Немирові віддали під міську лікарню

Приміщення комунального закладу Львівської обласної ради «Львівський обласний протитуберкульозний санаторій» у смт. Немирів на три роки залишать в оперативному управлінні на балансі комунального некомерційного підприємства Яворівської міської ради «Немирівська міська лікарня».

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Проблема з насильством на Львівщині: як запобігають і вирішують

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу