У львівський онкоцентр надійде МРТ за $1,3 млн, – лікар

18:21 21 листопада 2016 р.

Фото до новини

Тільки за 9 місяців цього року у Львівській області під час оглядів було виявлено вперше рак грудної залози у 561 жінки та рак шийки матки у 164 жінок.


Відео: Львівський прес-клуб

Про це сьогодні, 21 листопада, під час прес-конференції на тему: «Старт акції «Дні профілактики патології шийки матки і грудної залози у жінок»,  яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив заступник головного лікаря з медичної частини Львівського державного онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру Орест Тріль.

- Пік захворюваності раку молочної залози припадає на 55-60 річних жінок. Раніше це захворювання діагностували тоді, коли жінки самі звертали увагу на негаразди. Тепер є більш модернові методи діагностики, - каже він.

За словами консультанта з управління субпроектом «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області» Христини Пак, уже підписано перші договори на закупівлю медичного обладнання за кошти Світового Банку.

- Це є постачання апарату МРТ, який буде встановлений в онкоцентрі. Виробник – американський «General electric». Вартість аппарату 1,3 млн доларів, - розповіла вона.

Також зараз на стадії завершення підписання угод на постачання мікроскопів, колькоскопів, апаратів УЗД та мамографів, які надійдуть у міжрайонні скринінгові центри в Самборі, Червонограді та Стрию.

- У скринінгові центри ми веземо апарати, яких у них не було. Звичайно, радіологи вчилися на таких працювати, але їм потрібно більше практичних навиків. Тому їх будуть додатково навчати, - каже Христина Пак.

За словами Ореста Тріля, від сьогодні і впродовж двох тижнів в рамках днів профілактики патології шийки матки і грудної залози у жінок гінекологи області будуть нагадувати жінкам від 18 до 60 років, що потрібно щорічно обстежуватися в того лікаря, якому вони довіряють.

- У Львівській області інвазивного раку шийки матки, тобто того, який вже діагностується з певними симптомами є 230-250 випадків щороку. Але є хороша тенденція до виявлення тієї стадії раку, яку можна виявити тільки цитологічно. І це дає можливість вилікувати пацієнтку та зберегти здатність жінки до вагітності та народження, - наголошує лікар.


Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини