У «Львівській політехніці» винайшли гідрогелеву пов'язку (відео)

12:20 6 грудня 2015 р.

Фото до новини


Фото: vgolos.com.ua

П'ять років знадобилося науковцям, щоб розробити українське ноу-хау.

Науковці Львівської політехніки винайшли унікальну розробку – гідрогелеву пов'язку, яка дозволяє швидше загоювати рани. Перші зразки вже отримали військові на сході. П'ять років знадобилося львівським науковцям, щоб розробити українське ноу-хау – гідрогелеву медичну пов’язку. Вона на 95% складається з води. Аби рідина не вилилась, вчені використали полімерний каркас.

«Для того, щоб надати їй механічну міцність, щоб вона захищала рани і не руйнувалася, ми використали унікальну технологію: це «вмонтування» формально, у воду, поліпропілену. Це рішення – на рівні нанотехнологій», – пояснив співробітник кафедри органічної хімії «Львівської політехніки» Володимир Самарик.

Готові пов’язки рятують від вогнепальних ран, опіків та пролежнів. Також їх використовують при інших пошкодженнях шкіри. Утім, початковий задум науковців – суха пов’язка.

«Щоби цю пов’язку перетворити на лікувальний засіб, її треба наситити препаратом Наприклад, розчин, що імітує лікувальний препарат: суху пов’язку на 10 хвилин поміщаємо у цей розчин», – пояснив співробітник кафедри органічної хімії «Львівської політехніки» Володимир Самарик.

Як тільки пов'язка втягує засіб, вона стає готовою до використання. Для її фіксації на тілі надягають еластичний бинт. Гідрогелева пов’язка від звичайних гелевих відрізняється разюче: гідрогелевий варіант може вкривати набагато більші уражені площі.

Виробляти пов’язки уже взялась приватна фірма у Києві. Щомісяця випускає по тисячу штук. Хоча і це – зовсім не межа. Якщо виробництво збільшать, пов’язки з’являться у всіх аптеках. Вартість їх не має перевищувати півсотні гривень».

Про це повідомив сьогодні, 6 грудня, «Телеканал новин «24».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини