У Львівській міськраді закликають укласти з лікарями декларації

12:45 2 квітня 2019 р.

Фото до новини


Фото: moz.gov.ua

Держава припиняє фінансувати пацієнтів, які не уклали декларацій із лікарями.

Про це повідомили у вівторок, 2 квітня, в прес-службі Львівської міськради, де також розповіли: «За повідомленням в.о. міністра охорони здоров’я України Уляни Супрун, Національна служба здоров’я України планує припинити фінансування закладам первинної медичної допомоги за тих пацієнтів, які досі не обрали сімейного лікаря і не підписали з ним декларацію. Управління охорони здоров’я ЛМР закликає усіх пацієнтів обрати своїх лікарів, щоб вони змогли отримувати кошти за їх лікування. Підписати ж декларацію з лікарем можна будь-коли».

Начальник управління охорони здоров’я ЛМР Володимир Зуб пояснив: «До 1 квітня держава оплачувала медичні послуги для всіх пацієнтів – для тих, які підписали декларації з сімейними лікарями, і для тих, які не підписали декларацій. Для тих, які не підписали декларацій, держава оплачувала послуги за територіальним принципом, і це були так звані «червоні списки» пацієнтів. Саме за цими «червоними списками» за кожного пацієнта медичному закладу платили 120 гривень у рік. Однак з 1 квітня 2019 року, в рамках реформи, планується припинити оплату медичних послуг тим пацієнтам, які не обрали сімейного лікаря і не підписали з ним декларацію».

Відтак, Володимир Зуб зазначив: «Тому ми вкотре закликаємо усіх, хто ще не підписав декларацію, зробити це. Для мешканця підписана декларація є гарантією того, що він отримає якісну безкоштовну первинну допомогу лікаря, якому довіряє. А лікар зможе отримати більшу заробітну плату, аніж він отримував до цього. Невідкладна допомога, як і раніше, надаватиметься усім, хто її потребуватиме, безвідмовно»

«Підписати декларацію із сімейним лікарем, терапевтом або педіатром можна будь-коли – цей процес не має кінцевої дати. Лікаря можна обрати в будь-якому медичному закладі, незалежно від місця свого проживання чи реєстрації, однак цей заклад має бути підключеним до системи «Електронний здоров’я». Загалом у Львові декларацію з лікарем підписали 595 тисяч мешканців – це 78,5% від приписного населення міста», – поінформували також у міськраді.

Термінові та важливі повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram.

dailylviv.com

 

Останні новини