У дитячому опіковому 8-ї львівської лікарні допомогли цього року 269 дітям

14:30 17 вересня 2019 р.

  • 0
  • 993


Фото: city-adm.lviv.ua

Щороку на Львівщині зазнають опіків в середньому майже 700 дітей.

Про це повідомили у вівторок, 17 вересня, у Львівській міськраді, де також розповіли: «За частотою опікові травми займають друге місце серед дитячого травматизму, проте за важкістю клінічного перебігу, складністю лікування та наслідками – є одними із найскладніших. Стаються вони зазвичай у побуті через незнання або необачність дорослих».

«Аби захистити малюків від травми, яка часто потребує лікування впродовж усього життя, міське управління охорони здоров’я традиційно проводить у Львові інформаційно-профілактичну кампанію із запобігання опіків у дітей. Адже найкращий спосіб лікувати опіки – запобігти. І ця робота вже дає неабиякі результати», – поінформували також у міськраді.

«У Львові та Львівській області щороку майже 700 дітей зазнають опіків різних ступенів важкості, і дві третини з них потребують стаціонарного лікування у спеціалізованому опіковому центрі на базі КНП «8-а міська клінічна лікарня  Львова». Найбільше дітей отримують опіки у віці від одного до п’яти років – в період, коли вони активно пізнають світ. І це стається із вини або недогляду батьків», – розповіли також у міськраді.

«Найбільша концентрація опіків серед дітей – понад 60% –стається у віці від одного до 3 років винятково через недогляд батьків. Стаються вони у побуті – на кухні і у ванній кімнаті. Достатньо гарячої води, яка міститься в одному горнятку чаю або кави, щоб спричинити важкий опік площею 30% у дитини віком до трьох років», – наголосив керівник міського управління охорони здоров’я Володимир Зуб.

Чиновник також зазначив: Тому скеровуємо свої зусилля на те, щоб вчити, пояснювати молодим батькам, дорослим, як запобігти опікам. Бо опікова хвороба – це хвороба на все життя. Виписуючись з центру, люди до кінця не усвідомлюють, що впродовж багатьох років їхнім дітям доведеться робити десятки оперативних втручань – для попередження розвитку рубців, для усунення контрактур, щоби дитячий організм міг повноцінно рости і розвиватися. І це стає не лише медичною проблемою, а й соціальною, бо впливає на психологію дитини: дитина часто уникає суспільства через те, що вона не така, як інші».

«Аби підвищити рівень обізнаності і відповідальності батьків за здоров’я своїх дітей, і щоб профілактувати дитячий травматизм від опікової хвороби, управління охорони здоров’я Львівської міської ради проводить щорічну акцію із профілактики опіків у дітей. Цьогоріч вона триватиме з 16 до 30 вересня. І саме ця робота вже дає неабиякі результати, адже щорічно зменшується кількість дітей, які зазнають опіків», – повідомили також у міськраді.

«За вісім місяців 2016 року у дитячому опіковому відділенні 8-ї міської клінічної лікарні лікувалося 340 дітей. За аналогічний період 2017 року – уже 329 дітей, що на 14 дітей менше. За цей період 2018 року – 299 дітей, що на 27 дітей менше, ніж 2017 року. А за вісім місяців 2019 року – 269 дітей, що на 30 дітей менше, ніж 2018 року», – розповіли також у міськраді.

«Зокрема, задля поширення інформації про небезпеку опіків та можливості їх уникнення, міське управління спільно з фахівцями опікового центру 8-ї міської клінічної лікарні розробило спеціальні буклети, які розповсюджують у дитячих садочках і школах. У всіх жіночих консультаціях закладів охорони здоров’я Львова запроваджені «Школи відповідального батьківства»: в процесі підготовки до пологів майбутніх мам навчають, як профілактувати опіки у дітей, а під час відвідування дитячих поліклінічних відділень – для батьків проводять спеціальні інструктажі та роз’яснення», – повідомили також у міськраді.

«У дошкільних навчальних закладах батьків навчають, як вберегти дитину від опіків.
Проте, якщо опік все-таки трапився, то дуже важливо вміти належно надати першу допомогу, адже неправильні дії дорослих у такій ситуації можуть значно нашкодити дитині», – розповіли також у міськраді.

«Якщо дитина вже обпеклася, то, для початку, треба забрати її від джерела опіку і зняти одяг. Далі слід охолодити уражену ділянку шкіри за допомогою вологої тканини або холодної води. Дуже важливо надати допомогу впродовж перших п’ять хвилин, бо чим швидше охолодимо тканини – тим меншою буде глибина опіку і, відповідно, меншою буде важкість травми», – повідомив дитячий лікар-комбустіолог Олег Александрович.

«У жодному разі не можна мазати шкіру спиртом, кремами чи олією, бо вони роблять плівку і можуть поглибити опік. Важливо захистити рану від інфекції – накласти чисту стерильну пов’язку на уражену ділянку тіла, і обов’язково звернутися до медичних працівників, бо самостійно визначити глибину опіків надзвичайно важко», – наголосив  медик.

dailylviv.com

Коментарі(0)

Вікно у Львів (збільшити)

До теми

18:00 21 жовтня 2019 р.

У Львові поменшало хворих на грип і ГРВІ

На Львівщині захворіли з 14 до 20 жовтня на гострі респіраторні інфекції 6983 людини – на 1009 менше, аніж за попередній тиждень.

Рубрика: Медицина

  • 0
  • 390

17:48 21 жовтня 2019 р.

Восьмеро людей ще не одужали після відвідин «Фабрики їжі» у Львові

У стаціонарах Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні та інфекційного відділення Новояворівської районної лікарні ще не одужали восьмеро відвідувачів закладу громадського харчування «Фабрика їжі».

Рубрика: Медицина

  • 0
  • 480

12:42 18 жовтня 2019 р.

Як бджоли на Львівщині витягнули хвору після інфаркту

Хімічці за фахом Катерині Васильєвій лікарі прописали пожиттєво приймати арсенал ліків. Їй поталанило замінити фармпрепарати ліками природними. Після кількох курсів бджоловжалювання вона знову повернулася до активного життя.

Рубрика: Медицина

  • 0
  • 5757

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ УГП про ціну контролю за владою

Рубрика: Політика

Ліквідація успішних ОТГ

Рубрика: Політика

Ризики опалювального сезону на Львівщині

Рубрика: Економіка

Ринок землі в Україні

Рубрика: Економіка

Аналіз на генетичні захворювання

Рубрика: Медицина

Всі відео розділу