У дитячому опіковому 8-ї львівської лікарні допомогли цього року 269 дітям

14:30 17 вересня 2019 р.


Фото: city-adm.lviv.ua

Щороку на Львівщині зазнають опіків в середньому майже 700 дітей.

Про це повідомили у вівторок, 17 вересня, у Львівській міськраді, де також розповіли: «За частотою опікові травми займають друге місце серед дитячого травматизму, проте за важкістю клінічного перебігу, складністю лікування та наслідками – є одними із найскладніших. Стаються вони зазвичай у побуті через незнання або необачність дорослих».

«Аби захистити малюків від травми, яка часто потребує лікування впродовж усього життя, міське управління охорони здоров’я традиційно проводить у Львові інформаційно-профілактичну кампанію із запобігання опіків у дітей. Адже найкращий спосіб лікувати опіки – запобігти. І ця робота вже дає неабиякі результати», – поінформували також у міськраді.

«У Львові та Львівській області щороку майже 700 дітей зазнають опіків різних ступенів важкості, і дві третини з них потребують стаціонарного лікування у спеціалізованому опіковому центрі на базі КНП «8-а міська клінічна лікарня  Львова». Найбільше дітей отримують опіки у віці від одного до п’яти років – в період, коли вони активно пізнають світ. І це стається із вини або недогляду батьків», – розповіли також у міськраді.

«Найбільша концентрація опіків серед дітей – понад 60% –стається у віці від одного до 3 років винятково через недогляд батьків. Стаються вони у побуті – на кухні і у ванній кімнаті. Достатньо гарячої води, яка міститься в одному горнятку чаю або кави, щоб спричинити важкий опік площею 30% у дитини віком до трьох років», – наголосив керівник міського управління охорони здоров’я Володимир Зуб.

Чиновник також зазначив: Тому скеровуємо свої зусилля на те, щоб вчити, пояснювати молодим батькам, дорослим, як запобігти опікам. Бо опікова хвороба – це хвороба на все життя. Виписуючись з центру, люди до кінця не усвідомлюють, що впродовж багатьох років їхнім дітям доведеться робити десятки оперативних втручань – для попередження розвитку рубців, для усунення контрактур, щоби дитячий організм міг повноцінно рости і розвиватися. І це стає не лише медичною проблемою, а й соціальною, бо впливає на психологію дитини: дитина часто уникає суспільства через те, що вона не така, як інші».

«Аби підвищити рівень обізнаності і відповідальності батьків за здоров’я своїх дітей, і щоб профілактувати дитячий травматизм від опікової хвороби, управління охорони здоров’я Львівської міської ради проводить щорічну акцію із профілактики опіків у дітей. Цьогоріч вона триватиме з 16 до 30 вересня. І саме ця робота вже дає неабиякі результати, адже щорічно зменшується кількість дітей, які зазнають опіків», – повідомили також у міськраді.

«За вісім місяців 2016 року у дитячому опіковому відділенні 8-ї міської клінічної лікарні лікувалося 340 дітей. За аналогічний період 2017 року – уже 329 дітей, що на 14 дітей менше. За цей період 2018 року – 299 дітей, що на 27 дітей менше, ніж 2017 року. А за вісім місяців 2019 року – 269 дітей, що на 30 дітей менше, ніж 2018 року», – розповіли також у міськраді.

«Зокрема, задля поширення інформації про небезпеку опіків та можливості їх уникнення, міське управління спільно з фахівцями опікового центру 8-ї міської клінічної лікарні розробило спеціальні буклети, які розповсюджують у дитячих садочках і школах. У всіх жіночих консультаціях закладів охорони здоров’я Львова запроваджені «Школи відповідального батьківства»: в процесі підготовки до пологів майбутніх мам навчають, як профілактувати опіки у дітей, а під час відвідування дитячих поліклінічних відділень – для батьків проводять спеціальні інструктажі та роз’яснення», – повідомили також у міськраді.

«У дошкільних навчальних закладах батьків навчають, як вберегти дитину від опіків.
Проте, якщо опік все-таки трапився, то дуже важливо вміти належно надати першу допомогу, адже неправильні дії дорослих у такій ситуації можуть значно нашкодити дитині», – розповіли також у міськраді.

«Якщо дитина вже обпеклася, то, для початку, треба забрати її від джерела опіку і зняти одяг. Далі слід охолодити уражену ділянку шкіри за допомогою вологої тканини або холодної води. Дуже важливо надати допомогу впродовж перших п’ять хвилин, бо чим швидше охолодимо тканини – тим меншою буде глибина опіку і, відповідно, меншою буде важкість травми», – повідомив дитячий лікар-комбустіолог Олег Александрович.

«У жодному разі не можна мазати шкіру спиртом, кремами чи олією, бо вони роблять плівку і можуть поглибити опік. Важливо захистити рану від інфекції – накласти чисту стерильну пов’язку на уражену ділянку тіла, і обов’язково звернутися до медичних працівників, бо самостійно визначити глибину опіків надзвичайно важко», – наголосив  медик.

dailylviv.com

До теми

19:38 8 серпня 2022 р.

Захворювання на Covid-19 на Львівщині зростає: виявили старий штам Омікрону

З Центру громадського здоров’я МОЗ на Львівщину надійшли результати 30 зразків тестів на Covid-19, у яких підозрювали наявність нового штаму Омікрон ВА.05, що зараз активно поширюється у Європі.

Рубрика: Медицина

12:10 7 серпня 2022 р.

Головне – залишатись у приміщенні або терміново у нього зайти: МОЗ дало рекомендації у разі ядерної аварії

Країна-терорист росія не дотримується жодних законів та правил ведення війни, кожен українець повинен знати базові правила поведінки у випадку надзвичайної ситуації будь-якого характеру.

Рубрика: Медицина

18:57 4 серпня 2022 р.

Охматдит і Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр хочуть об'єднати. Мотивація

У Львові хочуть створити комунальне некомерційне підприємство “Львівський регіональний клінічний центр медицини дитинства”. Таке рішення має прийняти Львівська обласна рада, керуючись Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань діяльності закладів охорони здоров’я”.

Рубрика: Медицина

13:55 4 серпня 2022 р.

Маму і доньку, які під час ракетного обстрілу росіян втратили ноги, поставили на протези у Каліфорнії

Після місяців реабілітації та підготовки у Першому медоб’єднанні Львова, зараз Наталя та її донька Яна Степаненки вже проходять перший етап протезування у Каліфорнії.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Відеоканал Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Відеоканал Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

Відеоканал БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Відеоканал Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Відеоканал Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу