У 8-річної дівчинки вітрянка спровокувала легенево-плевральну норицю

12:42 9 квітня 2024 р.

Фото до новини

Від звичайної вітрянки – до пневмонії, загрози загибелі легені і відмови життєво важливих органів. Львівські хірурги врятували 8-річну дівчинку, яка могла загинути від бактеріального ураження всього організму.

Про це повідомила пресслужба ЛМР, пише DailyLviv.com.

Наприкінці грудня другокласниця Маргарита захворіла на вітряну віспу, у народі – вітрянку. Окрім висипу, дівчинка мала високу температуру. За тиждень хвороби Маргаритці стало ще гірше: з’явився кашель, задишка. Тоді мама дівчинки і забила на сполох – донечку забрала швидка. Маргарита опинилась у реанімації інфекційної лікарні. Медики з’ясували: через вітряну віспу організм ослаб і дівчинка захворіла на пневмонію.

Недуга не піддавалась лікуванню і виникли ускладнення. Тож Маргаритку скерували за порятунком до Львова. Фахівці дитячої лікарні святого Миколая Першого медичного об’єднання Львова дообстежили дівчинку: провели їй бронхоскопію, КТ та рентген. І тоді встановили діагноз – бактеріальна деструкція та ателектаз правої легені, правобічний піопневмоторакс і функціонуюча легенево-плевральна нориця. Простіше кажучи, права легеня дитини була оповита гноєм. В органі навіть прогнив утвір, через який цей гній та повітря потрапляли у плевральну порожнину.

«Плевральна порожнина – це так звана коробка, у якій розташовані наші легені. Не можна допускати того, щоби туди потрапляло повітря, а гній – тим паче. Через те, що в Маргаритки у плевральній порожнині був і гній, і повітря, права легеня вже не могла нормально функціонувати. Орган не стискався і не розправлявся при диханні, як би це мало бути в нормі», - розповідає завідувач хірургічного відділення лікарні святого Миколая Денис Конопліцький.

Стан дівчинки був загрозливий для життя, тож оперувати треба було негайно. Без термінового втручання права легеня могла загинути. Ба більше, бактеріальний процес загрожував поширитися на всі інші життєво важливі органи, і тоді б вони відмовили, що призвело б до смерті маленької пацієнтки.

Оперувати спеціалісти лікарні вирішили мініінвазивно. Через три проколи по 5 мм хірурги виконали торакоскопію: очистили легеню та плевральну порожнину від гною настільки, наскільки це було можливо. Тиск знизився і легеня розправилась. Далі важливо було, аби нориця, тобто прогнилий утвір, затягнулася. Для цього лікарі встановили дренаж, за допомогою якого продовжили відсмоктувати гній та звільняти легеню. І це спрацювало. Гній повністю вийшов, а утвір затягнувся.

Легені дівчинки вже нормально функціонують і вона може повноцінно дихати. У лікарняних палатах Маргаритка пробула тривалий термін. Понад усе дівчинка любить малювати і вже давно займається у художній школі. Тепер вона може нарешті туди повернутися. Маргаритку вже виписали додому – здоровою.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів