У 8-ій міській лікарні Львова розповіли міністру про страх перед коронавірусом | Новини Львова

У 8-ій міській лікарні Львова розповіли міністру про страх перед коронавірусом

15:08 22 червня 2020 р.

  • 1

Сьогодні під час робочого візиту на Львівщину, міністр охорони здоров’я України Максим Степанов поспілкувався з медичними працівниками 8-ї міської клінічної лікарні Львова, яка в умовах пандемії надає допомогу хворим на коронавірус і з підозрою на цю недугу.

Під час розмови міністр запевнив, що буде змінено принцип фінансування за пакетами COVID-19, й уже з вересня медикам підвищать заробітну плату. Міністру охорони здоров’я розповіли, що зараз у 8-мій міській клінічній лікарні на лікуванні перебуває 86 хворих, з яких у 44 — коронавірус підтверджений (в інших — поки підозра на цю недугу). У реанімації - 6 осіб, з яких 3 — на керованому диханні та 3 — на неінвазивному апараті ШВЛ.

Як запевнив Максим Степанов, міністерство планує внести корективи у фінансування пакетів допомоги за COVID-19, враховуючи проблемні питання «на місцях». Національна служба здоров’я України й надалі виплачуватиме надбавки до заробітних плат в розмірі 300% тим медикам, які надають допомогу хворим на коронавірус. Адже кількість хворих збільшується, тому з ними працюють все більше медичних працівників.

Водночас, уже з вересня медичним працівникам — лікарям, медичним сестрам та молодшому медичному персоналу, планують підвищити заробітну плату. Це під час зустрічі також озвучив міністр охорони здоров’я України.

«Мали конструктивну розмову про те, що і як функціонує, які є недоліки і що потрібно змінити. Разом з міністром були керівники Національної служби здоров’я, і власне з ними говорили про фінансування лікування хворих на коронавірус, доплати працівникам за роботу в особливих умовах. Міністр озвучив підняття зарплати — це добрий мотивуючий фактор, і медики давно цього чекають.

Ми почали готуватися до прийому хворих на коронавірус з 16 березня, коли рішенням комісії ТЕБ і НС ми були внесені в першу лінію лікарень, які приймають хворих. Працівники мали страх, бо з тим ніхто ніколи не працював — наша лікарня не є інфекційним стаціонаром, тому ця функція нам не властива. Ми готувались, забезпечували засобами захисту, але тим не менше, це специфічна робота, тому були працівники, які звільнялись. Тому ця доплата до 300% за роботу з хворими на коронавірус є справді важливою. Зараз ця доплата йде нам від Національної служби здоров’я за пролікованих хворих. За квітень кошти ми отримали і виплатили, і у п’ятницю нам надійшли гроші за травень.

Лікування — наше. Раніше ми провели процедури закупівлі, враховуючи специфіку лікарні як хірургічного стаціонару. Але зараз все змінилося — тут більше антибіотиків, протизапальних і специфічних препаратів. Ми маємо можливість закуповувати ці препарати, Львівська міська рада регулярно виділяє нам кошти на це. Також маємо на сьогодні місячний запас засобів захисту з розрахунку на ту кількість хворих, яку можемо лікувати", — розповів Василь Обаранець, головний лікар 8-ї міської клінічної лікарні Львова.

Зараз із хворими на коронавірус у 8-мій лікарні упродовж доби працюють три бригади медиків — загалом це 70−80 осіб. Із 8 квітня в лікарні проліковано 550 хворих, з них 230 — хворі на коронавірус. За цей період в лікарні захворіли 12 медичних працівників, з яких 5 — вже одужали.

Про це повідомила пресслужба ЛМР.

"Щоденний Львів" повідомляв, що станом на сьогоднішній ранок у Львові та на Львівщині коронавірусну інфекцію виявлено у 3980 осіб. З них 674 — одужали, 114 — померли.


Коментарі(1)

666

16:14 22 червня 2020 р.

Відповісти

... ".. із хворими на коронавірус працюють ... 79-80 медиків .." ... ".. зараз на лікуванні перебуває 86 хворих.." ... м-дя ... яке свіженьке "харчування" , та важко сереться (чомусь) ... Слава Україні ! ...

До теми

15:26 15 липня 2020 р.

Кабмін запропонував штрафувати власників підприємств, установ та організацій за клієнтів без масок

Кабінет міністрів України пропонує парламенту встановити штраф від 3400 до 5100 гривень для власників громадських місць за те, що відвідувачі не дотримуються маскового режиму.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ ЮНЕСКО про вандальну забудову на Міцкевича, 9

Рубрика: Культура

Зарплати для комунальників Львова

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу