У 2021 році МОЗ удвічі збільшить кількість трансплантацій верхніх і нижніх кінцівок в Україні, - міністр

13:13 4 січня 2021 р.

Міністерство охорони здоров’я впродовж 2021 року вдвічі збільшить кількість трансплантацій, проведених в Україні. З 1 січня 2021 року почала працювати "Єдина державна інформаційна система трансплантації органів та тканин" (ЄДІСТ).

Про це під час онлайн-брифінгу повідомив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов, пише DailyLviv.

"У 2021 році в Україні відбудеться мінімум 250 трансплантацій. Це вдвічі більше, ніж минулого року. Плануємо всі трансплантації нирок та печінки, які потребують наші громадяни, провести в Україні. Також цього року у нас буде вперше зроблено трансплантацію легенів. Це виклики, з якими наші фахівці, я впевнений, впораються", — зазначив очільник МОЗ.

Цього року МОЗ впровадить можливість трансплантації верхніх та нижніх кінцівок, що є особливо актуальним для українських військовослужбовців, які отримують травми через російську агресію на Сході України. Окрім того, буде розроблено механізм залучення до транспортування  анатомічних матеріалів та реципієнтів всіх видів транспорту, зокрема цивільної авіації, авіаційного транспорту Державної служби надзвичайних ситуацій, Національної поліції, Державної прикордонної служби України.

Також Максим Степанов наголосив, що для того, аби системно розвивати сферу трансплантації в Україні, МОЗ створить пакет медичних послуг із посттрансплантаційного супроводу.

Нагадаємо, наприкінці грудня Уряд затвердив постанову "Про затвердження Положення про Єдину державну інформаційну систему трансплантації органів та тканин" (ЄДІСТ), що забезпечить повноцінне функціонування системи трансплантацій в Україні. Система почала роботу з 1 січня 2021 року.

Помер 30-річний чоловік, якому у Львівській клінічній лікарні пересадили серце

У Львові пересадили серце жінки чоловікові: мама, чоловік і син донорки дали згоду

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу