У 2015 році у Львові зареєстрували 365 випадків захворюваності на туберкульоз

16:05 16 грудня 2015 р.


Фото: fp.com.ua

У ЛМР наголосили: «Звернення до лікаря є перший крок у боротьбі з туберкульозом».

«Міський відділ ДУ «Львівський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» повідомляє, що у Львові щорічно реєструються високі показники захворюваності на туберкульоз органів дихання, зокрема: у 2013 році – 347 випадків; у 2014 році – 463 випадки; за 11 місяців 2015 року – 365 випадків – передали сьогодні, 16 грудня, «Щоденному Львову» в прес-службі міської ради, де також розповіли подробиці:

«Лікар-дезінфекціоніст відділення дезінфектології ДУ «Львівський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» Надія Шаран розповіла: «Дуже важливо знати основні прояви туберкульозної інфекції. Адже більшість хворих, які звикли до хворобливого стану, не звертаються до лікаря, тому навіть теоретично не можуть бути виявлені. Звернення до лікаря є перший крок у боротьбі з туберкульозом. І його повинен зробити сам хворий. Адже від нього залежить не тільки рівень здоров’я, а й життя людини».

Про наявність захворювання на туберкульоз можуть свідчити: кашель або покашлювання, що тривають три тижні і більше; мокротиння густе, невелике за об’ємом, має склистий вигляд; втрата маси тіла, що не мотивована іншими чинниками;

пітливість уночі та вранці, переважно верхньої половини тулуба, і зміна запаху поту; періодичне підвищення температури тіла; біль у грудній клітці під час кашлю; поява або збільшення задишки, серцебиття при фізичному навантаженні; втрата або зниження апетиту; наявність у мокротинні домішок крові у вигляді прожилок. Мікобактерії туберкульозу можуть довго зберігатися в засохлому мокротинні, на білизні, посуді та інших предметах.

У висохлому мокротинні вони хоч і не розмножуються, але іноді зберігаються впродовж влсьми-дев’яти місяців. Частинки висохлого мокротиння разом з повітрям можуть потрапляти в дихальні шляхи людини. Пил вуличний та в помешканні приблизно 3 міс. несе в собі небезпеку захворювання.

Приблизно стільки ж мікобактерій туберкульозу можуть залишатися живими на сторінках книг (коли хвора людина їх гортає, змащуючи пальці слиною). Сире молоко для мікобактерій служить гарним живильним середовищем.

Мікобактерії витримують нагрівання до 80°С упродовж 30 хвилин. Звичайне кип’ятіння, що миттєво руйнує інші мікроби (деякі гинуть навіть при 60°С ), вбиває їх тільки через декілька хвилин.

Від прямого сонячного світла мікобактерії туберкульозу гинуть через 10 хвилин, розсіяне світло вбиває їх упродовж п’яти-семи днів. Концентровані розчини кислот та лугів для мікобактерій не перешкода; гинуть вони при використанні хлорвмісних дезінфекційних засобів. 

Тому у профілактиці туберкульозу важливу роль відіграє проведення дезінфекційних заходів, які проводять при підозрі на захворювання туберкульозом та з моменту виявлення хворого і протягом всього періоду захворювання. У помешканнях та інших приміщеннях, де знаходяться хворі на туберкульоз, проводять поточну і заключну дезінфекцію. 

Поточну дезінфекцію у вогнищі туберкульозної інфекції доручають хворому або одному з членів родини і проводять у такій послідовності: знезараження мокротиння і плювачок, виділень хворого, посуду, залишків їжі; збирання, пакування в мішки та ізольоване зберігання брудної білизни та знезараження; систематичне вологе прибирання, періодична дезінфекція приміщень, в якому знаходиться бактеріовиділювач та предметів обстановки і домашнього вжитку, з якими він стикається. Заключну дезінфекцію квартир та інших приміщень, знезараження речей камерним методом може забезпечити Львівський міський відділ ДУ «Львівський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» (Львів, вулиця Богдана Лепкого, 8, телефон 261-64-28).

Пам’ятайте! Щоб не захворіти на туберкульоз, необхідно повноцінно харчуватися, не мати шкідливих звичок, займатися спортом, а також уникати переохолодження, стресових та конфліктних ситуацій. З метою раннього виявлення туберкульозу, потрібно один раз у два роки проходити профілактичне флюорографічне обстеження». 

dailylviv.com

До теми

12:48 23 жовтня 2020 р.

У Києві повідомили, які міста і райони Львівщини увійшли до помаранчевої зони

На засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, що відбулося 23 жовтня, було оновлено рівні епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

Рубрика: Медицина

12:26 23 жовтня 2020 р.

Один з районів Львівщини потрапив у червону зону

На засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, що відбулося 23 жовтня, було оновлено рівні епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

Рубрика: Медицина

10:23 23 жовтня 2020 р.

Cоvid-19: в Україні знову антирекорд

В Україні зафіксовано 7 517 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19 — це антирекорд кількості нових хворих за добу.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Чому не будують притулок для тварин у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу