Ціни на продукти у світі впали через коронавірус, – «FAО»

14:15 6 березня 2020 р.


Фото: ukrinform.ua

Світові ціни на продовольство в лютому знизилися вперше за чотири місяці через різке падіння експортних цін на рослинні олії, частково обумовлене побоюванням, що спалах коронавірусу «Covid-19» сповільнить світовий попит.

Про це, як повідомили в п’ятницю, 6 березня, в агенції «Укрінформу», розповіли в Продовольчій та сільськогосподарській організації ООН («FAO»). За її інформацією,
індекс продовольчих цін FAO, який відслідковує щомісячні зміни міжнародних цін на продовольчі товари, у лютому в середньому становив 180,5 пункту, що на 1,0 відсотка менше порівняно з попереднім місяцем, але все ж на 8,1 відсотка вище, ніж роком раніше.

Індекс цін на рослинні олії знизився на 10,3 відсотка з січня, тоді як міжнародні ціни на пальмову олію впали через збільшення виробництва у Малайзії, тимчасове падіння імпортного попиту в Індії та занепокоєння з приводу поширення «Covid-19». Індекс цін на зернові знизився на 0,9 відсотка у лютому.

Ціни на пшеницю були нижчими, що відображало добре забезпечені ринки, тоді як ціни на кукурудзу поступилися через зменшення попиту з боку сектору кормів на тлі очікувань послаблення світової економіки. Натомість міжнародні ціни на рис зросли. Це обумовлено сильним попитом з боку далекосхідних та східноафриканських покупців.

Індекс цін на м’ясо знизився на два відсотка з січня під впливом скороченого імпорту Китаєм, який вплинув на затримку вантажно-розвантажувальних вантажів у портах.

Забій, спричинений посухою в Новій Зеландії, чинив подальший тиск на ціни на м'ясо овець, тоді як зниження імпорту з Азії вплинуло на ціни на м'ясо птиці. Індекс цін на молочні продукти зріс на 4,6 відсотка через зростання котирувань цін на сир, частково пов'язане зі скороченням виробництва молока в Австралії.

Китай, найбільший світовий імпортер сухого молока в світі, через логістичні питання різко зменшив закупівлю сухомолочних порошків. Індекс цін на цукор зріс на 4,5 відсотка на фоні перспектив зниження виробництва в Індії та Таїланді, в поєднанні з високим світовим попитом на імпорт.

Як інформував «Щоденний Львів», в Україні лабораторно підтверджено лише один випадок інфікування коронавірусом «Covid-19».

dailylviv.com

До теми

21:27 25 вересня 2020 р.

У Польщі посилять карантин наступного тижня

Сьогодні, 25 вересня, речник Міністерства охорони здоров'я Польщі Войцєх Андрусевич заявив, що в країні з наступного тижня планують посилити карантинні обмеження у "червоних" і "жовтих зонах". Це пов'язано із різким зростанням інфікування COVID-19.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Мікропідприємці у Львові вийшли на захист спрощеної системи

Рубрика: Економіка

Парки Львова: території відпочинку чи забудов

Рубрика: Ситуації і пригоди

Коронавірусні хворі на Львівщини: хто платить за лікування

Рубрика: Медицина

Кредити Льова повертатимуть ненароджені

Рубрика: Економіка

5 ТОП-пріоритетів львівського бізнесу

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу