Смертність від наркотиків серед школярів зросла в 40 разів, – експерт

13:35 6 жовтня 2016 р.

Вартість наркотиків для залежної людини на день становить від 200 до 500 гривень. І залежні щодня їх десь шукають, дуже часто кримінальними шляхами. При цьому країні набагато дешевше коштуватимуть профілактичні заходи.

І найкраще профілактику проводити з тими особами, які ще ніколи не вживали наркотиків. Наприклад, з дітьми в садочках та в молодших школах.

Про це сьогодні, 6 жовтня, під час прес-конференції на тему: «Казкотерапія - для профілактики комп’ютерної, алкогольної та наркотичної залежностей у дітей», яка відбулася у Львівському прес-клубі, заявив президент ГО «Принцип свідомості», голова опікунської ради Львівської обласної дитячої клінічної лікарні «Охматдит», проректор Львівського державного університету фізичної культури Роман Лобай (Україна).

Він зауважив, що казкотерапія – це не новий проект у світі і що ці методи працюють багато років. Але проект, націлений на профілактику залежностей, є першим у світі.

- «Казка про втрачену радість» спрямована на профілактику наркотичної залежності. Казка «Кросівка і шльопанець» - профілактика комп’ютерної залежності. «ПоМірна казка» - на виховання у дітей почуття міри до всього, що б ми не вживали. Ці казки будуть цікавими і для дорослих, наприклад, «Казка про втрачену радість». Адже ми, дорослі, дуже часто забуваємо, що таке справжня радість, - вважає він.

За словами Романа Лобая, проект казкотерапії відбуватиметься у Львові, Дніпрі, Харкові, Одесі та Києві. У Львові вже зголосилося 44 школи. 

- Книжки не продають, їх роздають дітям безкоштовно. Але з цими книжками потрібно працювати. Дитина повинна пережити цю казку.

У неї на рівні підсвідомості мають закластися цінності та розуміння хорошого й поганого. Адже провести профілактику завжди легше і дешевше, ніж потім лікувати залежну людину, - каже він.

Проректор Львівського державного університету фізичної культури зауважив, що поруч з одним залежним, наприклад, від наркотиків, є десять співзалежних, які страждають від того, що їхній родич виносить з хати речі та гроші й робить кримінальні дії.

- Тому, щоби в дитини залишилося на підсвідомості, треба щоби з цими казками та дітьми працювали спеціалісти, - зауважив Роман Лобай.

За словами громадського діяча, президента БФ «Шлях любові» Назара Кормана (Україна), за останні 10 років частка користувачів наркотиків серед школярів зросла у 6-8 раз, а смертність – у сорок разів. Щороку від наркотиків вмирає 40 тисяч українців. Процеси лікування та реабілітації не дають хорошого результату.

- На жаль, на сьогодні в Україні програм профілактики і роботи з дітьми на такому рівні немає. Тому цим проектом ми хочемо привернути увагу держслужбовців нашої країни, що це дуже потрібно. У нас створюється багато комісій з охорони навколишнього середовища, охорони тварин, ще будь-чого. Але ніхто не хоче створити комісію з охорони дітей від різних видів залежності, - каже він.

Він зауважив, що вже десятирічні діти починають куштувати алкоголь і легкі наркотики. Тому потрібно зупинити дитину на стадії, коли вона дозволяє собі вперше спробувати наркотик.

- Ще десять років тому діти починали куштувати алкоголь та наркотики в 16-17 років. А сьогодні вже у 11-12 років деякі діти знають що таке алкогольне та наркотичне сп’яніння. Зараз у всьому світі є вседозволений наркотик «насвай», який не внесений до жодного реєстру наркотиків і його продають в школах, на базарах та в кіосках, - розповідає він.

За його словами, дитина, яка його вживає, дає собі дозвіл спробувати будь- що. Спочатку – цей «насвай», а згодом – все нові і нові види наркотиків.

Також його обурює, чому держава відмежувалася від вирішення проблеми комп’ютерної залежності.

- Я не розумію чому це допускається на рівні держави. Це, напевно, комусь вигідно, щоби діти і старші люди жили у віртуальному світі і не звертали увагу на реальне життя. Уже є випадки в світі, коли дитина не може зібрати всіх покемонів і впадає в депресію, - каже Назар Корман.

Він розуміє, що неможливо забрати чи заборонити всі гаджети. Але люди повинні знати міру у всьому.

Довідка від організаторів
Проект відбувається в межах благодійного проекту «НеЗалежнаКраїна» (Україна-Молодова-Румунія) і охопить 5 найбільших міст України (Львів, Київ, Дніпро, Одеса, Харків) – 120 шкіл та 30 дитячих садків (19 500 дітей та їхніх сімей). Діткам буде прочитано та інсценовано разом з ними 3 терапевтичні казки: «Казка про втрачену радість», «Кросівка і шльопанець», «ПоМірна казка».
Ці книги спрямовані на профілактику алкогольної, наркотичної, комп’ютерної залежностей та на формування в дитини почуття міри.Також з батьками та вчителями буде проведена грунтовна роз’яснювальна робота про виховні процеси для дітей на базі вищезгаданих казок.

dailylviv.com

До теми

20:43 30 листопада 2020 р.

Хворих у Жовкві вбило друге знеструмлення. Було ще й перше - усі промовчали

Голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький доручив створити на обласному рівні комісію, що з’ясує всі обставини ситуації у Жовківській центральній районній лікарні.

Рубрика: Медицина

20:25 30 листопада 2020 р.

МОЗ визначилося щодо продовження карантину вихідного дня

Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов заявив, що відомство не має наміру продовжувати карантин вихідного дня. При цьому він додав, що про попередні результати карантину вихідного дня стане відомо цього тижня.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вибори мера Львова-2020: другий тур

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу