«Швидким» на Львівщині бракує медиків, тому допомогу надають навіть водії

15:10 8 лютого 2016 р.

У 80 випадках зі ста на виклики до пацієнтів у «швидкій» приїжджають тільки водій та фельдшер.

Про це сьогодні, 8 лютого, під час прес-конференції на тему: «Як реорганізація служби екстреної медицини Львівщини може зупинити надання населенню екстреної медичної допомоги», що відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив директор Львівського обласного центру екстреної медицини та медицини катастроф Юрій Пацюрко.

- Пацієнт очікує отримати допомогу саме від бригади медиків. А не від одного медика-фельдшера. Я говорю зараз про мешканців області, - уточнив він. 

За його словами, він моніторить скарги пацієнтів і переважна більшість звернень громадян стосується невчасного приїзду карети «швидкої допомоги», нетривалого перебування лікарів на виклику. 

Голова профспілкової організації Львівського обласного центру екстреної медицини та медицини катастроф Людмила Гера зізналася, що нардепи, які на вихідні приїжджають до своїх помешкань у Львівській області і яким потрібна була екстрена медична допомога, скаржилися, що їм надавали допомогу фельдшер та водій. 

- Нам катастрофічно бракує персоналу. Нам бракує людей, які сядуть у ті карети «екстреної медичної допомоги», - каже Юрій Пацюрко. 

За його словами, ті люди, які зараз працюють у «швидкій», пройшли  тренування та всі навчання. 

- Але в нас немає ставок, щоби забезпечити повноцінний склад бригади. А склад бригади – це водій, лікар і фельдшер, - каже він.

А насправді на виклик приїжджають тільки фельдшер і водій. 

За його словами, якщо така «швидка» приїжджає на ДТП, де може бути кілька постраждалих, то цей один фельдшер повинен посортувати пацієнтів, викликати інші бригади та надавати допомогу потерпілим. 

- На сьогодні ми вже навчаємо своїх водіїв надавати першу домедичну допомогу. Він також бере участь у допомозі, якщо є в цьому потреба, - каже директор Львівського обласного центру екстреної медицини та медицини катастроф. 

Довідка

Сьогодні «швидка» області обслуговує від 1200 до 1600 викликів за добу. В середньому на одну бригаду припадає до 15 викликів.

 

 

dailylviv.com

До теми

15:06 22 жовтня 2021 р.

COVID-сертифікат та міжнародне свідоцтво про вакцинацію: в чому різниця

Від сьогодні українців не пускатимуть в транспорт міжобласного сполучення без підтвердження щеплення в формі COVID-сертифіката або Міжнародного свідоцтва про вакцинацію, або без негативного ПЛР/антиген тесту.

Рубрика: Медицина

14:55 22 жовтня 2021 р.

Львівщина - третя за темпами вакцинації

Пандемія COVID-19 стрімко поширюється, однак завдяки вакцинам цей процес сповільнився. Вакцинація лишається найважливішим та найефективнішим інструментом у боротьбі проти вірусу.

Рубрика: Медицина

14:34 22 жовтня 2021 р.

Плата за безнадійне лікування зятя-учасника АТО у головній комунальній лікарні Львова. Тарифи

Плата за лікування зятя-учасника АТО у головній комунальній лікарні - лікарні швидкої медичної допомоги: 30 тис грн - за операцію, 3500 грн - за анестезію, 50 грн - за крапельницю, 300 грн - за окрему палату. А безкоштовні ліки, які дають хворим у Центрі легеневого здоров'я, малоефективні.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Притулок для тварин у Львові: хто гальмує

Рубрика: Ситуації і пригоди

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу