Родичі загиблого львів’янина довели в суді помилку лікаря

23:18 20 червня 2018 р.


Фото: скріншот з «YouTube»

42-річний Віктор помер на операційному столі, бо лікар-анестезіолог не зміг вставити інтубаційну трубку.

Про це повідомила в середу, 20 червня, «Телевізійна служба новин» каналу «1+1». Суд розглядав справу чотири роки і таки визнав – то була лікарська помилка. Медики ж свою провину відкидають і збираються подавати апеляцію.

У руках 78-річної Світлани Сьоміної – фотографія сина з чорною стрічкою. Її Віктор помер у 42 роки, на операційному столі. У нього було запалення щелепи. До лікарні прийшов видалити гній.

Жінка розповіла: «Лікар подивився черговий і сказав, нема що робити, 15-хвилинна операція, ми вам нашкірний розтин зробимо, гній випустимо і все буде добре».

Сестра Віктора Сьоміна повідомила: «Не змогли заінтубувати, бо в нього закоротка шия. Помер від задушення, він був фіолетового кольору, живіт був надутий, як у вагітної жінки, тобто той кисень, що закачували, потрапив у шлунок»

Півмільйона гривень – таку моральну компенсацію у Львові має сплатити лікарня за смерть пацієнта. 42-річний Віктор помер на операційному столі, бо лікар-анестезіолог не зміг вставити інтубаційну трубку. Суд розглядав справу чотири роки і таки визнав, що то була лікарська помилка. Медики ж свою провину відкидають і збираються подавати апеляцію.

У смерті Віктора його родичі звинувачують лікаря-анестезіолога. Адже саме вона мала ввести спеціальну трубку в гортань пацієнта і запустити в неї кисень.

Медик, ховаючи обличчя від журналістів, заявляє – це була перша смерть за п'ятнадцять років її роботи. Себе винною у загибелі чоловіка, свого ровесника, не вважає.

Суд у цій справі тривав довгих чотири роки. І врешті вирок: чоловік помер через лікарську помилку. І тепер його родичі мають отримати півмільона гривень моральної компенсації.

Відповідальність за лікарську помилку, за українським законодавством, несе не медик, а заклад, де він працює. Тому сплатити гроші має обласна лікарня. Її керівництво збирається подавати апеляцію.

Заступник головного лікаря Львівської обласної лікарні Лілія Юхимів заявила: «Категорично не погоджуємося щодо недбалого виконання своїх обов’язків. Великі гроші для лікарні, але нас ніхто не буде питати, чи є такі гроші. Сума буде знята з рахунку».

Юристи ж кажуть: «Судові рішення на користь пацієнтів у нас в країні – рідкість. Складність медичних справ в чому – було задіяно дуже багато медичних працівників, а щоб притягнути до відповідальності, взяти на себе вирок -  для суду важливо, що саме ці дії призвели до смерті.

Родина Віктора вірить, що виграє всі інстанції. І кажуть в обласну лікарню тепер ні ногою, адже жінка, яку звинувачують у смерті брата, і досі працює там.

dailylviv.com

До теми

12:49 17 червня 2021 р.

57 нових швидких отримав Центр медицини катастроф

Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф (Центр) отримав 57 нових автомобілів швидкої допомоги. Усі закуплені автомобілі укомплектовані за сучасними вимогами та відповідають європейським стандартам.

Рубрика: Медицина

13:30 16 червня 2021 р.

В’їзд в Україну дозволено лише за умови повного щеплення схваленою ВООЗ вакциною. Перелік

Міністерство охорони здоров’я нагадує, що ті, хто мають документ, що підтверджує проходження повного курсу вакцинації від COVID-19 вакциною, яка схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ) для екстреного використання, мають право перетину державного кордону України та звільняються від самоізоляції.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Конкурс на шкільне загальнонаціональне велике об’єднавче меню

Рубрика: Економіка

Уряд Прайд №5488

Рубрика: Політика

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу