Програма медгарантій на 2021 рік передбачає 35 пакетів медичних послуг разом з вакцинацією від COVID-19

18:03 2 березня 2021 р.

Фото до новини

Національна служба здоров’я України опублікувала оголошення про укладення договорів про медичне обслуговування населення за Програмою медичних гарантій у 2021 році.

Станом на сьогодні, розміщено 5 оголошень за напрямом первинної, екстреної медичної допомоги та медичної реабілітації. НСЗУ чекає погодження від Міністерства охорони здоров’я вимог за іншими пакетами медичних послуг. Щойно вимоги буде погоджено, НСЗУ опублікує оголошення за іншими напрямами.

Бюджет Програми медичних гарантій-2021 становить 123,5 млрд грн. Така сума визначена у законі “Про Державний бюджет України у 2021 році”.

У межах цієї суми:

майже 14 млрд грн передбачено на екстрену медичну допомогу.

20 млрд 700 млн грн - на первинну;

близько 10 млрд грн - на медичну допомогу пацієнтам з COVID-19;

4 млрд 700 млн грн - на лікування онкологічних захворювань;

близько 6 млрд грн на медичну допомогу вагітним, роділлям, породіллям та новонародженим;

3 млрд 700 млн грн - на лікування пріоритетних серцево-судинних захворювань, зокрема інфаркти та інсульти;

майже 3 млрд грн - на лікування пацієнтів із нирковою недостатністю в амбулаторних умовах.

Усі тарифи у Програмі медичних гарантій-2021 збільшили в межах тих коштів, які надали у державному бюджеті. Тарифи відображають фактичні витрати закладів на надання тієї чи іншої допомоги і є достатніми для надання якісної послуги.

У проекті Програми медгарантій на 2021 рік передбачено 35 пакетів медичних послуг, в тому числі пакет вакцинації від COVID-19. Три пакети медичних послуг нові, ще п’ять - виокремлені із існуючих пакетів медичних послуг. Для пацієнтів таке розширення Програми медичних гарантій означатиме зручніший та зрозумілий маршрут за цими послугами.

Тарифи затверджені постановою Кабінету Міністрів № 133 від 15 лютого 2021 р.

За одним з найвищих тарифів у Програмі медичних гарантій оплачується неонатальна допомога. Оплата за цю пріоритетну послугу зараз становить 98 тис. 500 грн, а з квітня зросте до 135 тис. грн (за умови, що у закладі функціонує виїзна неонатальна бригада).

Тариф, який платитиме НСЗУ за лікування гострого мозкового інсульту буде залежати від наданої допомоги. У разі проведення ендоваскулярних втручань - це сучасний метод видалення згустку крові, який підвищує шанси на повноцінне одужання  - тариф становитиме понад 97 тисяч.  Вартість лікування інсульту з використанням тромболітичної терапії становитиме 42 тис. грн.  Зараз тариф на лікування інсульту єдиний і становить майже 27 тис. грн.

Серед нових пакетів у 2021 році - лікування пацієнтів з гематологічними та онкогематологічними захворюваннями. Цю медичну допомогу виокремили в окремий пакет, адже пацієнти з цими діагнозами потребують тривалої та дороговартісної медичної допомоги в особливих умовах.

Тариф за лікування одного пацієнта з онкогематологічними захворюваннями становитиме понад 54 тис. грн. До нього застосовуються коригувальні коефіцієнти. За лікування дітей цей коефіцієнт становить 3 цілих 8 тисячних.Тобто за лікування дітей заклад отримуватиме втричі більше коштів.

Також порівняно з минулим роком  збільшили тарифи на хіміотерапевтичне та радіологічне лікування, паліативну допомогу та інші напрями.

Серед нових пакетів Програми медичних гарантій 2021 -  готовність до реагування на інфекційні захворювання та епідемії. Цей пакет дозволить забезпечити стабільність роботи інфекційних відділень та закладів. А також - інфекційну готовність країни на необхідному рівні. Договір на цей пакет укладатимуть визначені заклади. Вони отримуватимуть 764 тис. грн в місяць.

Національна служба здоров’я України оприлюднила оголошення про укладення договорів за напрямом вакцинація проти COVID-19. НСЗУ укладатиме договори за цим пакетом із медичними  закладами, які будуть у переліку, визначеному керівником робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації державного рівня через розповсюдження COVID-19.

На першому етапі вакцинації у цих закладах будуть сформовані мобільні команди.  У перший місяць роботи команди на одну мобільну команду НСЗУ виплачуватиме 8 тис. грн. Ці кошти мають спрямувати для забезпечення готовності до проведення вакцинації. Далі оплату надавачі послуги будуть отримувати за результатами роботи. Тобто за фактичну кількість провакцинованих осіб: 25 грн за першу дозу введеної вакцини і 60 грн за другу. Інформацію про здійснену вакцинацію надавачі вноситимуть до електронної системи охорони здоров’я і тільки на підставі цієї інформації НСЗУ здійснюватиме оплату за фактично надані послуги.

Важливий фокус Програми медичних гарантій 2021 - наближення медичної допомоги до пацієнта. Тому запроваджують новий пакет для мобільних психіатричних команд, які зможуть надавати допомогу пацієнту вдома. Після завершення гострого перебігу хвороби пацієнти можуть продовжувати лікування вже амбулаторно. 

Згідно із стратегією розвитку протитуберкульозної служби, у 2021 році до цієї роботи долучиться первинна ланка. Для цього ми запроваджуємо спеціальний пакет. Укладати договір на супровід пацієнтів з туберкульозом центри первинної допомоги будуть за бажанням.

Пацієнтів із туберкульозом фтизіатр спрямовувати до тих сімейних лікарів, які мають відповідну кваліфікацію, а центр, у якому вони працюють, договір із НСЗУ.  Йдеться про пацієнтів, які можуть лікуватися амбулаторно і не виділяють бактерію туберкульозу, тобто не можуть передати її іншим людям.

Цього року НСЗУ запропонувала ввести доплату за результат виконання договору. За пріоритетними напрямами, ми пропонуємо впливати на якість медичної допомоги через дотримання маршруту пацієнтів. Центр екстреної медичної допомоги отримає більше коштів, якщо бригада доставлятиме пацієнта до того закладу, який має договір з НСЗУ на лікування інсульту та інфаркту.

Індикатори якості будуть і для первинної медичної допомоги. Вони стосуватимуться виконання першого щеплення вакциною КПК дітей до 6 років.

Тож медичні заклади, які з квітня мають намір працювати за Програмою медичних гарантій, мають подати свої пропозиції на ті пакети послуг, за яким планують надавати медичну допомогу. Ті заклади, що відповідають вимогам в оголошенні, зможуть укласти договір і отримуватимуть оплату за договором з НСЗУ.

Сума договору для медзакладів буде розраховуватися на основі кількості послуг, яку вони надавали у 2020 році та внесли в електронну систему охорону здоров’я.

Президенту України зробили щеплення проти COVID-19 однією з найкращих у світі вакцин

45 тисяч українців уже записалися до листа очікування вакцинації від COVID-19: як це зробити (відео)

Зупинити пандемію коронавірусу до кінця поточного року нереалістично,- ВООЗ

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів