Прем'єр очікує пік захворювання на коронавірус на початку травня

18:50 28 квітня 2020 р.

  • 3

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль назвав три сценарії життя в умовах пандемії. Перший - це жорсткий, як у Туреччині та Сінгапурі, другий - ліберальний, як у Швеції, третій - адаптивний, як у Чехії та Польщі.

Про це Шмигаль повідомив на своїй сторінці у Facebook.

Прем'єр-міністр зазначив, що на початку травня очікується пік захворювання на коронавірус.

"Мені пишуть численні дописи та листи з проханням пришвидшити процес виходу України з карантину. Цілком розумію причини звернень. Але я також усвідомлюю відповідальність влади за життя та здоров’я українців. Адже на початку травня ми очікуємо пік захворювання, який маємо успішно пройти, щоби почати процес послаблення обмежень", - зауважив Шмигаль.

Шмигаль наголосив, що у світі існує три сценарії, як жити далі в умовах пандемії:

Перший - це йти жорстким шляхом. Залишати все закритим, як це робить Сінгапур або Туреччина. На період священного для мусульман Рамадану турецька влада запроваджує комендантську годину на вихідних, дозволяючи виходити в найближчі магазини лише з 9:00 до 14:00. Такий сценарій точно не для нас.

Другий варіант — ліберальний. Повернутися до звичного життя та відкрити всі заклади. Піти за прикладом Швеції. Однак наразі у Швеції виявлено понад 18 тис. 600 випадків захворювань та зафіксовано більш ніж 2 тис. 100 смертей. Тобто, летальність становить понад 11%. Це вп’ятеро вище, ніж наразі в Україні.

І третій сценарій — це не обирати між здоров’ям та економікою, а запускати адаптивний карантин із переходом до нових соціальних норм життя, як це робить більшість країн, зокрема Чехія та Польща, динаміка захворювань яких схожа на ситуацію в Україні. Поступове зняття обмежень дасть нам змогу постійно контролювати ситуацію із захворюваністю та в разі спалахів оперативно їх локалізовувати.

Нагадаємо, в Україні виявлено 401 інфікованого Covid-19 за останню добу.

dailylviv.com

Коментарі(3)

666

19:10 28 квітня 2020 р.

Відповісти

... щастить отим шведам ,чехам , полякам та іншім ... їхні прем'єр-міністри ніколи ще не пропонували їм нічого по "українському сценарію" ... а от ми ... ми маємо те що маємо ... Слава Україні ! ...

666

19:27 28 квітня 2020 р.

Відповісти

... оте "..прем'єр очікує.." нагадує анекдот -- "..зараз почнеться.." ...

Тінь

03:46 29 квітня 2020 р.

Зважаючи на вік та стан здоров'я пана й зокрема розумовий - якби пан жив у Швеції, то вже шановному було би байдуже до усіх сценаріїв бо на цвинтарі сценарій один для усіх ...

До теми

10:20 25 травня 2020 р.

У Львові почали тестування на антитіла до COVID-19

В міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги розпочинають ІФА-тестування на визначення антитіл до COVID-19 (імуноферментний аналіз). Поки тестуватимуть лікарів цього медзакладу.

Рубрика: Медицина