Польські лікарі бойкотують прибуття медиків з України

22:24 3 березня 2021 р.

Суперечка, що триває вже кілька тижнів, блокує можливість прибуття до Польщі медичного персоналу, наприклад, з України.

Про це інформує Польське радіо, пише Dailylviv.

Лікарське самоврядування виступає рішуче проти ідеї допускати на польський ринок медиків з країн, які не належать до Європейського Союзу. Відомство здоров’я звертається з цією справою до Верховного суду, – повідомляє видання «Dziennik Gazeta Prawna». Як пише газета, спір, що триває вже кілька тижнів, на практиці блокує можливість прибуття до Польщі медичного персоналу, наприклад, з України. І це в момент, коли всі лікарські руки – на вагу золота. Щоб полегшити працевлаштування іноземців, наприкінці 2020 року ухвалено правила, які відкривають для них так звану швидку стежку, – нагадує видання.

Щоб лікар з іншої ніж євросоюзна країни міг почати працювати в Польщі, рішення повинен видати міністр здоров’я. А окружна медична рада має сім днів, щоб на цій основі підтвердити право працювати за професією. Якщо відмовиться, повідомляє про це міністра, «вказуючи причини такого рішення». Але для медичного самоврядування такої процедури недостатньо, щоб взяти на себе відповідальність за те, хто лікуватиме пацієнтів. «Медичне самоврядування не зводиться до ролі пасивного виконавця рішень Міністерства здоров’я. Це надто серйозна справа», – каже Войцех Ідашак з Верховної лікарської ради.

«Dziennik Gazeta Prawna» повідомляє, що в січневій ухвалі Верховна лікарська рада поставила крапку над «і», і до процедури надання права на роботу за професією лікаря додала наказ перевіряти кваліфікації. Як це мало б відбуватися? Окружні ради можуть закликати охочих працювати в Польщі доповнити формальні недоліки – і вимагати, наприклад, пред’явити посвідку про знання польської мови, довідку про несудимість або підтвердження надання спеціалізації. А це значно видовжує процедуру.

Газета пише, що немає на це згоди відомства здоров’я. «Медичне самоврядування вимагає дотримання не встановлених законом вимог, і блокує приймання лікарів з закордону», – повідомлено в Міністерстві здоров’я. Речник міністерства Войцєх Андрусєвич попередив, що плануються рішучі кроки. «Кожен лікар, якщо минуло 14 днів від моменту, коли він подав заяву про надання права на роботу за професією, згідно з законом має право займатися цією професією. Питання законності постанови Верховної лікарської ради направляємо до Верховного суду», – цитує газета.

Видання «Dziennik Gazeta Prawna» звертає увагу, що досі заявки до Міністерства здоров’я подали 122 лікарі, 16 медсестер або акушерок та двоє медичних рятувальників. Позитивні рішення видано в 10 випадках.

Прем'єр Словаччини ще не щепився російським Спутніком, а вже говорить дурниці

Страхіття: у лікарнях в Україні виживає лише 1 з 10 хворих на COVID-19, під'єднаних до ШВЛ

Усі 200 вакцинованих медиків на Львівщині почуваються добре, - епідеміолог

 

На Львівщині понад сто пацієнтів вдруге потрапили до лікарень з діагнозом COVID-19

 

 

dailylviv.com

До теми

09:22 11 квітня 2021 р.

На Львівщині за добу виявлено 720 хворих з COVID-19: сьомий результат в Україні

За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Харківській (1 374), Дніпропетровській (1 333), Донецькій (839), Хмельницькій (811) та Львівській (720) областях. Більше від Львівщини виявлено інфікованих корронавірусом також сумарно у Києві (697) і Київській області (659).

Рубрика: Медицина

09:16 11 квітня 2021 р.

У Львові 383 нових інфікованих коронавірусом

У закладах Львова на стаціонарному лікуванні з пневмоніями перебуває 1143 особи, з них 1096 ковідних пацієнтів, в реанімаційному відділенні – 66 осіб, на ШВЛ – 30 осіб.

Рубрика: Медицина

17:27 10 квітня 2021 р.

Другого пацієнта доправили до лікарні швидкої допомоги гелікоптером (відео)

Сьогодні, 10 квітня, чоловік з Бродівщини, який отримав важку політравму, став другою людиною, яку до лікарні швидкої медичної допомоги Львова доправили медичним гелікоптером.

Рубрика: Медицина

12:34 10 квітня 2021 р.

Критична нестача ліжок з киснем: уряд терміново схвалив застосування технічного кисню

В українських лікарнях - критична нестача ліжок з підведеним киснем для пацієнтів із COVID-19. Уряд у терміновому порядку схвалив застосування в лікарнях технічного кисню. Однак чи це допоможе?

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу