Польські лікарі бойкотують прибуття медиків з України

22:24 3 березня 2021 р.

Суперечка, що триває вже кілька тижнів, блокує можливість прибуття до Польщі медичного персоналу, наприклад, з України.

Про це інформує Польське радіо, пише Dailylviv.

Лікарське самоврядування виступає рішуче проти ідеї допускати на польський ринок медиків з країн, які не належать до Європейського Союзу. Відомство здоров’я звертається з цією справою до Верховного суду, – повідомляє видання «Dziennik Gazeta Prawna». Як пише газета, спір, що триває вже кілька тижнів, на практиці блокує можливість прибуття до Польщі медичного персоналу, наприклад, з України. І це в момент, коли всі лікарські руки – на вагу золота. Щоб полегшити працевлаштування іноземців, наприкінці 2020 року ухвалено правила, які відкривають для них так звану швидку стежку, – нагадує видання.

Щоб лікар з іншої ніж євросоюзна країни міг почати працювати в Польщі, рішення повинен видати міністр здоров’я. А окружна медична рада має сім днів, щоб на цій основі підтвердити право працювати за професією. Якщо відмовиться, повідомляє про це міністра, «вказуючи причини такого рішення». Але для медичного самоврядування такої процедури недостатньо, щоб взяти на себе відповідальність за те, хто лікуватиме пацієнтів. «Медичне самоврядування не зводиться до ролі пасивного виконавця рішень Міністерства здоров’я. Це надто серйозна справа», – каже Войцех Ідашак з Верховної лікарської ради.

«Dziennik Gazeta Prawna» повідомляє, що в січневій ухвалі Верховна лікарська рада поставила крапку над «і», і до процедури надання права на роботу за професією лікаря додала наказ перевіряти кваліфікації. Як це мало б відбуватися? Окружні ради можуть закликати охочих працювати в Польщі доповнити формальні недоліки – і вимагати, наприклад, пред’явити посвідку про знання польської мови, довідку про несудимість або підтвердження надання спеціалізації. А це значно видовжує процедуру.

Газета пише, що немає на це згоди відомства здоров’я. «Медичне самоврядування вимагає дотримання не встановлених законом вимог, і блокує приймання лікарів з закордону», – повідомлено в Міністерстві здоров’я. Речник міністерства Войцєх Андрусєвич попередив, що плануються рішучі кроки. «Кожен лікар, якщо минуло 14 днів від моменту, коли він подав заяву про надання права на роботу за професією, згідно з законом має право займатися цією професією. Питання законності постанови Верховної лікарської ради направляємо до Верховного суду», – цитує газета.

Видання «Dziennik Gazeta Prawna» звертає увагу, що досі заявки до Міністерства здоров’я подали 122 лікарі, 16 медсестер або акушерок та двоє медичних рятувальників. Позитивні рішення видано в 10 випадках.

Прем'єр Словаччини ще не щепився російським Спутніком, а вже говорить дурниці

Страхіття: у лікарнях в Україні виживає лише 1 з 10 хворих на COVID-19, під'єднаних до ШВЛ

Усі 200 вакцинованих медиків на Львівщині почуваються добре, - епідеміолог

 

На Львівщині понад сто пацієнтів вдруге потрапили до лікарень з діагнозом COVID-19

 

 

dailylviv.com

До теми

11:46 22 травня 2022 р.

Бензин про запас: у Львові вибухнула каністра з пальним, власник у критичному стані

35-річний чоловік з Львівської області постраждав від вибуху каністри з бензином та у шоковому стані був госпіталізований в опіковий Центр лікарні святого Луки Першого медоб’єднання Львова.

Рубрика: Медицина

15:37 21 травня 2022 р.

Лікарні у Львові прийняли поранених з Дніпра: наймолодшому пацієнту – 30 років, а найстаршому – 89

20 поранених з Дніпропетровської і Донецької областей доправили до Першого медоб‘єднання Львова спеціальним медичним потягом. Більшість – у стані середньої важкості після мінно-вибухових травм, п‘ятеро – у важкому стані.

Рубрика: Медицина

14:37 19 травня 2022 р.

Зі Львова сьогодні евакуювали в Німеччину найбільше поранених від початку війни (відео)

Сьогодні зранку на лікування за кордон вирушили ще 50 українців з різними важкими пораненнями внаслідок війни. І це найбільша від початку війни евакуація українських пацієнтів за кордон.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу