Польща: добровільне чи примусове щеплення від коронавірусу?

22:34 21 листопада 2020 р.

Переважна більшість поляків уникають щеплень, але цього разу ситуація набагато серйозніша.

«Поляки не занадто охочі до щеплень від коронавірусу. Тож, чи доведеться їх робити добровільно чи за наказом? З цією проблемою повинна впоратися служба охорони здоров’я і, перш за все, уряд» - пише п’ятничне видання газети «Rzeczpospolita», повідомляє Польське радіо.

У зв’язку з тим, що у світі все частіше з’являються повідомлення про успішні випробовування безпечних ліків проти коронавіруса (Pfizer i BioNTech та Moderna), постає питання про можливе примусове щеплення і про те, хто мав би платити відшкодування у випадку можливих ускладнень.

Газета «Rzeczpospolita» подає слова медичних спеціалістів про те, що коли понад половина поляків заявляє про небажання піддаватися щепленню, то треба подумати над примусовим його застосування.  

«Впровадження такого обов’язку не є очевидним – Конституція і євросоюзне право встановлюють стандарт, що на лікування необхідна згода самого зацікавленого. Держава не взмозі провести таку операцію, багато осіб намагатиметься уникнути такого обов’язку і служба охорони здоров’я цього не витримає», - переконаний професор Ришард Пьотровський з варшавського університету.

Видання подає таку статистику – минулого року лише 4% поляків пройшло щеплення від грипу, і це при тому, що держава для пенсіонерів надавала 50% знижку.

Але, лікар-епідеміолог Марцін Чех каже, що в Польщі існує обов’язкове щеплення дітей, а перед обличчям епідеміологічної загрози він таке зобов’язання розширив би й на дорослих: «Перед недостатнім знанням суспільства про Covid-19» можна було б до цього питання підійти суворіше».

Фахівці також обговорюють справу, буцім-то, не дуже досліджених ліків, мовляв, глибше їх дослідити немає часу і тоді відповідальність лежатиме на даному фармацевтичному концерні і на державній скарбниці.

Словом, перед тим як уряд наважиться на примусове щеплення, він мусить провести у суспільстві роз’яснювальну роботу. Це думка стратега комунікації у службі охорони здоров’я Анни Ґолембьовської. 

dailylviv.com

До теми

16:59 29 листопада 2020 р.

Смерть у Жовкві: МОЗ перевірить генератори у всіх лікарнях України

Такою є реакція міністра охорони здоров'я Максима Степанова на трагічний випадок на Львівщині, де пацієнтів рятували мішком Амбу через відсутність електроенергії у райлікарні впродовж 1 години 20 хвилин.

Рубрика: Медицина

12:50 29 листопада 2020 р.

У Львові поліція припинила роботу нічного клубу, який порушив усі карантинні вимоги

Незважаючи на «карантин вихідного дня», у розважальному закладі перебували близько ста осіб, і всі вони були без індивідуальних засобів захисту. Слідчі відкрили кримінальне провадження.

Рубрика: Медицина

11:01 29 листопада 2020 р.

За одну годину і 20 хвилин без електропостачання у райлікарні на Львівщині померли двоє пацієнтів

Слідчі відкрили кримінальне провадження за фактом смерті двох пацієнтів у Жовківській лікарні, які були підключені до апаратів штучної вентиляції легенів. Причиною смерті стала дихальна недостатність.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вибори мера Львова-2020: другий тур

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу