ПЛР-тест уже не потрібний для підтвердження одужання від коронавірусу

13:35 13 листопада 2020 р.

На сьогодні, згідно з нормативними документами Міністерства охорони здоров’я України та рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я для того, щоб вважати людину такою, що одужала від коронавірусу, не потрібно робити повторне лабораторне обстеження.

Про це інформують медики та додають, що вірус ще може залишатись в організмі, але не є достатньо сильним, щоб інфікувати навколишніх, повідомляє пресслужба ЛОДА.

«Як тільки ми почали працювати з коронавірусом, для того, щоб визнати людину такою, яка одужала від захворювання, потрібно було два рази робити повторне обстеження, яке показувало, що людина не виділяє інфекції. Потім перейшли на один ПЛР тест з мінусовим результатом. Сьогодні ж говорять про те, що цього робити не варто взагалі. Не тому, що Міністерство економить на нашому з вами здоров’ї, а тому, що наука йде вперед», - розповіла керівник Львівського обласного лабораторного центру Наталія Іванченко.

Пацієнта вважають здоровим, якщо пройшло 14-ть днів від початку хвороби і якщо упродовж останніх трьох днів цього терміну людина немає клінічних ознак захворювання.

«Дослідження показують, що через 14-ть днів від початку хвороби, навіть якщо людина одержує позитивний результат ПЛР тесту, це означає, що тест система зловила уламки РНК коронавірусу, які виявляються, але доза інфікування є такою, що людина не становить небезпеки для навколишніх»,-  зазначила Наталія Іванченко.

Повторні дослідження методом ПЛР будуть проводити лише тим людям, яких потрібно перевести в нековідний стаціонар, або ж у клінічно важкому випадку.

«Не створюйте ажіотажу, не штурмуйте сімейних лікарів. Є доведені критерії одужання ВООЗ і на них ми на сьогодні опираємось. Респіратор або маска, соціальна дистанція 1,5 метри й чисті руки – це ті чинники, які зможуть зберегти наше здоров’я,  здоров’я наших дітей та навколишніх»,-  наголосила медик.

Додамо, що від початку пандемії на Львівщині у 36 тисяч осіб діагностували коронавірусну хворобу.

Спорткомплекс університету, Арена Львів? Але наразі потреби у мобільних госпіталях на Львівщині немає - ЛОДА.

 

dailylviv.com

До теми

14:12 19 січня 2021 р.

Захворюваність на гострі кишкові інфекції в області знизилась втричі

За підсумками минулого року захворюваність на гострі кишкові інфекції знизилась майже у три рази. Про це сьогодні під час брифінгу розповіла керівник Львівського обласного лабораторного центру Наталія Іванченко.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу