Петиція про кімнати матері й дитини в медзакладах Львова набрала необхідних 500 голосів

17:00 3 липня 2018 р.


Фото: lvivrada.gov.ua

У міськраді запевнили: «На підтримку електронної петиції готовий проект ухвали, який зараз проходитиме необхідні погодження у виконавчих органах міської ради та постійних депутатських комісіях».

Ще одна петиція на порталі e-dem.in.ua «Організація кімнат матері та дитини в амбулаторіях та поліклініках міста» набрала необхідних 500 голосів. Про це повідомили на інформаційному порталі депутатів Львівської міської ради.
Автор електронної петиції Наталія Сарканич просить пристосувати усі поліклініки та сімейні амбулаторії до потреб батьків із дітьми. А конкретніше –  передбачити зручне та безпечне місце для зберігання візків, доступний заїзд, кімнати матері та дитини із пеленальним столиком, умивальником та місцем для годування.
Наталія Сарканич розповіла: «У кінці січня я стала мамою. Раніше мені було важко уявити із скількома труднощами зустрічаються батьки маленьких дітей. Це і не пристосовані під’їзди чи громадський транспорт, відсутність пандусів на тротуарі чи відсутність тротуару як такого, по якому можна проїхати візочком. Не винятком стали і поліклініки».

Автор електронної петиції також зазначила: «Немовлята повинні відвідувати поліклініки доволі часто – наприклад, для щомісячних оглядів чи профілактичних щеплень. Кожен з таких візитів для мене коштував багато часу на планування і корегування дитячого графіку – коли лягти спати, коли поїсти, а коли поміняти підгузник. Зокрема, з останніми двома пунктами в поліклініці можуть бути проблеми. В моїй поліклініці погодувати дитину можна тільки на коридорі, де ходять десятки хворих, там же ж можна знайти і пеленальний столик. Така ситуація мене обурила і я вирішила запитатися у інших молодих мам через «Facebook» про їх досвід».

Наталія Сарканич доповнила: «В деяких випадках почасти пеленального столика в поліклініці не знайдеш, а про місце для колясок годі і говорити.  Інколи ситуація доходить до повного абсурду – туалети, в яких можна було б спробувати замінити підгузник закривають, а коляски заставляють залишати надворі. Після прочитання усіх цих жахіть я і ще деякі із дописувачок взялися складати петицію».

Натомість голова комісії законності, депутатської діяльності та свободи слова ЛМР Юлія Гвоздович зазначила: «Загалом у місті поліклініки не обладнані для того, щоб відвідати медичний заклад з дитиною – немає якісних пеленальних столиків, в поганому стані туалети. Відтак батьки звернулись, щоб рада розглянула цю проблему і розробила алгоритм її вирішення.

Відтак, Юлія Гвоздович вважає: «Спочатку, на мою думку, потрібно провести огляд спільно з батьками, членами гуманітарної комісії поліклініки і сімейні амбулаторії, щоб визначити, що саме там потрібно зробити. А потім закупити столики, матрасики, поговорити з персоналом, щоб вони, перш за все, дбайливо відносились до цього інвентаря, доглядали, бо якщо він не буде охайним, то батьки ним не користуватимуться».

Як повідомили у відділі громадського партнерства управління «Секретаріат ради» ЛМР, на підтримку електронної петиції підготований проект ухвали, який зараз проходитиме необхідні погодження у виконавчих органах міської ради та постійних депутатських комісіях. Після цього петиція буде винесена на розгляд депутатів Львівської міської ради. За його результатами, міська рада може прийняти рішення про відхилення чи підтримку петиції.

dailylviv.com

До теми

13:30 16 червня 2021 р.

В’їзд в Україну дозволено лише за умови повного щеплення схваленою ВООЗ вакциною. Перелік

Міністерство охорони здоров’я нагадує, що ті, хто мають документ, що підтверджує проходження повного курсу вакцинації від COVID-19 вакциною, яка схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ) для екстреного використання, мають право перетину державного кордону України та звільняються від самоізоляції.

Рубрика: Медицина

18:58 15 червня 2021 р.

Бельгійські лікарі з Saint-Luc University Hospital оперуватимуть на вусі у Львові. Оголошено запис дітей

Львівська дитяча лікарня оголосила відбір пацієнтів для проведення мікрохірургічних операцій на вусі за участі лікарів з Бельгії. Кандидатів відбиратимуть для проведення мікрохірургічних операцій на вусі, в тому числі для кохлеарної імплантації, BAHA імплантації, тимпанопластики, мірингопластики та інших хірургічних втручань при хронічних захворюваннях вух.

Рубрика: Медицина

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу