Петиція про кімнати матері й дитини в медзакладах Львова набрала необхідних 500 голосів

17:00 3 липня 2018 р.

  • 0
  • 993


Фото: lvivrada.gov.ua

У міськраді запевнили: «На підтримку електронної петиції готовий проект ухвали, який зараз проходитиме необхідні погодження у виконавчих органах міської ради та постійних депутатських комісіях».

Ще одна петиція на порталі e-dem.in.ua «Організація кімнат матері та дитини в амбулаторіях та поліклініках міста» набрала необхідних 500 голосів. Про це повідомили на інформаційному порталі депутатів Львівської міської ради.
Автор електронної петиції Наталія Сарканич просить пристосувати усі поліклініки та сімейні амбулаторії до потреб батьків із дітьми. А конкретніше –  передбачити зручне та безпечне місце для зберігання візків, доступний заїзд, кімнати матері та дитини із пеленальним столиком, умивальником та місцем для годування.
Наталія Сарканич розповіла: «У кінці січня я стала мамою. Раніше мені було важко уявити із скількома труднощами зустрічаються батьки маленьких дітей. Це і не пристосовані під’їзди чи громадський транспорт, відсутність пандусів на тротуарі чи відсутність тротуару як такого, по якому можна проїхати візочком. Не винятком стали і поліклініки».

Автор електронної петиції також зазначила: «Немовлята повинні відвідувати поліклініки доволі часто – наприклад, для щомісячних оглядів чи профілактичних щеплень. Кожен з таких візитів для мене коштував багато часу на планування і корегування дитячого графіку – коли лягти спати, коли поїсти, а коли поміняти підгузник. Зокрема, з останніми двома пунктами в поліклініці можуть бути проблеми. В моїй поліклініці погодувати дитину можна тільки на коридорі, де ходять десятки хворих, там же ж можна знайти і пеленальний столик. Така ситуація мене обурила і я вирішила запитатися у інших молодих мам через «Facebook» про їх досвід».

Наталія Сарканич доповнила: «В деяких випадках почасти пеленального столика в поліклініці не знайдеш, а про місце для колясок годі і говорити.  Інколи ситуація доходить до повного абсурду – туалети, в яких можна було б спробувати замінити підгузник закривають, а коляски заставляють залишати надворі. Після прочитання усіх цих жахіть я і ще деякі із дописувачок взялися складати петицію».

Натомість голова комісії законності, депутатської діяльності та свободи слова ЛМР Юлія Гвоздович зазначила: «Загалом у місті поліклініки не обладнані для того, щоб відвідати медичний заклад з дитиною – немає якісних пеленальних столиків, в поганому стані туалети. Відтак батьки звернулись, щоб рада розглянула цю проблему і розробила алгоритм її вирішення.

Відтак, Юлія Гвоздович вважає: «Спочатку, на мою думку, потрібно провести огляд спільно з батьками, членами гуманітарної комісії поліклініки і сімейні амбулаторії, щоб визначити, що саме там потрібно зробити. А потім закупити столики, матрасики, поговорити з персоналом, щоб вони, перш за все, дбайливо відносились до цього інвентаря, доглядали, бо якщо він не буде охайним, то батьки ним не користуватимуться».

Як повідомили у відділі громадського партнерства управління «Секретаріат ради» ЛМР, на підтримку електронної петиції підготований проект ухвали, який зараз проходитиме необхідні погодження у виконавчих органах міської ради та постійних депутатських комісіях. Після цього петиція буде винесена на розгляд депутатів Львівської міської ради. За його результатами, міська рада може прийняти рішення про відхилення чи підтримку петиції.

dailylviv.com

Коментарі(0)

Вікно у Львів (збільшити)

До теми

10:20 14 лютого 2019 р.

Уряд частково розблокував роботу міністерства охорони здоров’я

Кабінет міністрів України, щоб забезпечити безперервність роботи міністерства охорони здоров’я, дозволив Уляні Супрун виконувати обов’язки міністра охорони здоров’я, крім виключних повноважень міністра як члена Кабміну.

Рубрика: Медицина

  • 0
  • 336

14:55 13 лютого 2019 р.

Голова Львівської ОДА агітував фармацевтів долучатися до програми «Доступні ліки»

У середу, 13 лютого, і приміщення Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького відбулась семінар-нарада із керівниками суб’єктів господарювання, які здійснюють оптову, роздрібну торгівлю лікарським засобами.

Рубрика: Медицина

  • 0
  • 543

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Незалежність без декларативності

Рубрика: Політика

Курс - НАТО і ЄС

Рубрика: Політика

Чорні технології на виборах Президента

Рубрика: Політика

Порушення виборчого законодавства на Львівщині

Рубрика: Політика

Спогади Романа Яремкевича, друга "Вчителя"

Рубрика: Історія

Всі відео розділу